جراحی پلک
جراحی پلک یا بلفاروپلاستی، یک عمل جراحی برای بهبود ظاهر پلک ها است. این جراحی می تواند روی هردو پلک بالایی و پایینی یا تنها یکی از آن ها انجام شود. بلفاروپلاستی هم به جهت زیباسازی نواحی پیرامون چشم و هم برای درمان مشکلات عملکردی پلک استفاده می شود.

جراحی پلک (بلفاروپلاستی) چیست ؟

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی، یک عمل جراحی برای بهبود ظاهر پلک ها است. این جراحی می تواند روی هردو پلک بالایی و پایینی یا تنها یکی از آن ها انجام شود. بلفاروپلاستی هم به جهت زیباسازی نواحی پیرامون چشم و هم برای درمان مشکلات عملکردی پلک استفاده می شود

جراحی پلک به برداشت پوست و چربی های اضافی پلک بالا و یا پایین که در اثر افزایش سن ایجاد شده اند گفته می شود و در نتیجه، موجب رفع چین و چروک ها و جلوگیری از افتادگی پلک می شود.

خاصیت بلفاروپلاستی:

چشم ها مهم ترین عناصر زیبایی صورت هستند و بلفاروپلاستی یکی از بهترین راه های جوانسازی نواحی پیرامون چشم است.
این عمل نیازی به بستری شدن ندارد و همچنین در صورت نیاز می تواند با استفاده از بی حسی موضعی انجام شود.
عوارض بعد از عمل معمولاً در عرض چند روز خوب می شوند و دوره کامل نقاهت چند هفته است.
به طور کلی جراحی پلک در صورتی که توسط پزشک ماهر و در مراکز معتبر انجام شود، بی خطر و کم عارضه است.

جراحی پلک (بلفاروپلاستی) چیست ؟

دلیل اصلی برای بسیاری از متقاضیان جراحی پلک، افتادگی و پوست اضافه پلک ها است. این جراحی می تواند پوست نواحی پیرامون چشم را سفت و لیفت کند و ظاهری جذاب تر، جوان تر و هوشیارتر به صورت شما هدیه دهد. گاهی اوقات هم از بلفاروپلاستی برای رفع موانع بینایی ناشی از پلک های افتاده استفاده می شود. در فرآیند درمانی، پوست اضافی، عضلات و گاهی اوقات بافت چربی از نواحی پلک بالایی و پایینی برداشته می شوند. گاهی هم تنها پوست اضافی از پلک برداشته می شود.
جراحی بلفاروپلاستی
البته بلفاروپلاستی پلک بالا که گاهی به آن لیفت پلک یا بالا بردن پلک هم می گویند، نباید با جراحی رفع افتادگی پلک (جراحی پتوز) اشتباه گرفته شود. در جراحی افتادگی پلک، عضلات و تاندون های پلک بالا که مسئول بالا نگه داشتن پلک هستند، سفت می شوند تا مشکل برطرف شود. بلفاروپلاستی زمانی باعث رفع افتادگی پلک می شود که پوست اضافی باعث سنگین شدن و افتادن پلک شده باشد. پس این دو جراحی با هم متفاوت اند ولی هردو می توانند افتادگی پلک را برطرف کنند.

آمادگی و مراقبت های قبل از بلفاروپلاستی

هر عمل زیبایی و یا درمانی نیازمند این است که شخص قبل از انجام جراحی آمادگی یابد تا هم در حین انجام عمل و هم پس از آن دچار مشکل خاصی نشود. معمولا قبل از انجام جراحی پلک پزشک در یک جلسه به معاینه و مشاوره برای شخص بیمار می پردازد و تمامی نکات و توصیه های لازم را به بیمار گوشزد می نماید. پزشک متخصص در این جلسه به معاینه سلامت پلک ها و چشم ها خواهد پرداخت تا مطمئن شود مشکلی برای انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی وجود ندارد و شخص می تواند بدون هیچ مشکلی آن را انجام دهد. بهتر است قبل از انجام عمل زیبایی پلک، بیمار چندین عکس متعدد از زوایای مختلف از پلک خود بگیرد تا نتایج عمل را با آن ها مقایسه نماید.

شخص قبل از انجام بلفاروپلاستی در صورت مصرف هر گونه دارو گیاهی و یا شیمیایی باید به پزشک متخصص خود اطلاع دهد تا پزشک این عامل را نیز در نظر بگیرد. به طور معمول قبل از انجام عمل زیبایی پلک به بیمار تذکر می دهند که هیچ گونه دارویی مانند ایبوپروفن مصرف نکند تا از بروز خون ریزی در حین عمل پیشگیری شود. علاوه بر آن شخص متقاضی نباید به هیچ وجه تا یک هفته قبل از انجام عمل جراحی پلک هیچ گونه دخانیاتی را استعمال نماید. بهتر است قبل از انجام عمل شخص از یکی از نزدیکان خود در خواست کند تا او را در بازگشت به خانه و استراحت به مدت حداقل 24 ساعت پس از عمل همراهی نماید.

عمل زیبایی پلک

عمل بلفاروپلاستی (عمل زیبایی پلک) چگونه انجام میشود؟

جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی موضعی انجام میشود. این عمل جراحی 1 تا 2 ساعت طول میکشد. البته بستگی به آن دارد که کدام نوع از عمل پلک را میخواهید انجام دهید. آیا میخواهید چربی اضافه ی زیر چشم را بردارید ؟ و یا میخواهید تا پوست زیر چشم را بکشید؟ و یا اینکه میخواهید افتادگی پلک بالایی خود را اصلاح نمایید؟ بلفاروپلاستی به دو صورت برای پلکهای بالا و پایین صورت میگیرد که به آنها خواهیم پرداخت. بعد از عمل یک تا دو هفته در منزل استراحت کنید تا پلکهای شما کاملا بهبود بیابند.
برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

شعبه مرکزی تهران سعادت آباد:

09120043630
شعبه اصفهان:
09130323292
دریافت مشاوره رایگان با ارسال عدد 1 به سامانه 10005848
آیدی اینستاگرام:
clinic.arad
Int.clinicarad

رفع پف چشم با روش بلفاروپلاستی(جراحی پلک)

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی