اعتماد به نفس کاری
داشتن اعتماد به نفس یکی از اصول موفقیت در کار می باشد. اما چگونه در محیط کار اعتماد به نفس داشته باشیم ؟

شیوه های صحیح کسب و افزایش اعتماد به نفس در محل کار

به نظر شما افزایش اعتماد به نفس و مهارت ها و توانایی ها در محیط کار چقدر اهمیت دارد ؟ افراد با اعتماد به نفس معمولاً زندگی شادتری دارند و از ارتقاء درجه یا وارد شدن به چالش های جدید نمی ترسند. در این قسمت از رازهای موفقیت در نمناک قصد داریم نکات و راهکار هایی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با استفاده از آن ها، در محل کار اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

اعتماد به نفس

به خودتان حرف های منفی نزنید

همه ما در سرزنش کردن خودمان استاد هستیم اما بهتر است که این رفتار را ترک کنید. با خودتان مهربانانه صحبت کنید، خود را تشویق کنید و بیش از حد اشتباهاتتان را یادآوری نکنید. یک ذهن مثبت به شما کمک می کند که به آسانی اعتماد به نفستان را بالا ببرید.

آگاهی و اطلاعات خود را افزایش دهید

یک راه قطعی برای اطمینان بیشتر در زندگی این است که بیشتر از قبل یاد بگیرید. در نتیجه می توانید از آخرین تحقیقات مطالعه کنید، آگاهی خود را بالا ببرید و بدانید که چرا و چگونه باید فلان کار را در محل کار انجام دهید تا اعتماد به نفستان افزایش پیدا کند.

برای بهتر شدن از مثبت ها تقلید کنید

خودباوری را در خود تقویت و مشابه افرادی که آنها را در هدف خود برترین میدانید عمل کنید. فراموش نکنید که تقلید در زمینه های مثبت همیشه سازنده و موثر خواهد بود، اتخاذ این طرز تفکر به شما کمک می کند که بیشتر ریسک کنید و بر هرگونه ترس از شکست غلبه کنید.

خودباوری

تکرار کنید

تمرین کردن عاملی برای موفقیت است اما نباید خود را محدود به تمرین کنید اما باید در مسیر ، راه اشتباه خود را شناسایی کنید و آن ها را اصلاح نمایید . هر زمان که یک وظیفه ای را به انجام رساندید ، از خودتان بپرسید چگونه می توانید دفعه بعد آن را ارتقا دهید.

نقاط قوت خود را بشناسید

مطالعات نشان می دهد که یک راه خوب برای افزایش اعتماد به نفس ، تمرکز روی نقاط قوت است تا این که بخواهید نقاط ضعف خود را شناسایی کنید. کارهایی را که به خوبی انجام می دهید بشناسید و برای رسیدن به بهترین ها تلاش کنید. این یک راه عالی برای افزایش اعتماد به نفس است.

از منطقه امن و آسایش خود خارج شوید

داوطلب پروژه ای شوید که به شما در ایجاد مهارت های جدید کمک می کند. برای کاری که چالش برانگیز است و با علایق شما مطابقت دارد، اقدام کنید. برای ارائه یا سخنرانی در یک رویداد ثبت نام و ترس خود را از سخنرانی عمومی برطرف کنید.

گرفتن پروژه

دستیابی به آرزوهایتان را تجسم کنید

به عنوان مثال، خود را در نقشی که می خواهید بدست آورید، ببینید. به طور معمول به گلف بازان توصیه می شود که به عنوان بخشی از پیش از ضربه به توپ ، موقعیت و چرخش آن را در ذهن خود تجسم کنند . با تصور خود در شغل مورد نظر خود، می توانید این چشم انداز را برای اطرافیان خود نیز ایجاد کنید.

مهارت های جدید را انتخاب کنید

همیشه راه برای پیشرفت وجود دارد. یاد گرفتن مهارت های جدید نه تنها تخصص شما را در مورد کار بالا می برد، بلکه اعتماد به نفستان را هم افزایش می دهد. به افراد موفق نگاه کنید و نوع کار کردن آن ها را الگو برداری کنید. وارد سمینار های موفقیت شوید و مهارت های خود را ارتقا دهید تا بتوانید مدیریت بیشتری در مسیر کار داشته باشید.

سوال بپرسید

هرگز از سوال پرسیدن نترسید. انجام دادن کار به شکل غلط به دلیل این است که شما فهم کاملا خوبی از آن ندارید. پس اگر چیزی را نمی دانید، خیلی راحت در موردش سوال بپرسید تا بتوانید کارتان را بهتر پیش ببرید.

پرسیدن سوال

افکار و کلام منفی را کنار گذارید

گاهی اوقات زبان و کلام ما را محدود می کند. اگر مدام با خودتان تکرار کنید که " من نمی توانم" قطعاً ذهنتان این موضوع را باور می کند. پس سعی کنید کلام منفی را به طور کامل کنار بگذارید. همیشه به خودتان بقبولانید که می توانید کارهای بزرگ انجام دهید. پس بهانه جویی نکنید.

محیط مناسب خود را ایجاد کنید

به جای حرکت درمحل کاری که دلخواه شما نیست ، با اقدامات خود آن را تغییر شکل دهید. با تیم خود به گونه ای کار کنید که احساس راستی و صداقت در کار با شما به خوبی درک کنند و با اعتماد به نفس کامل شایستگی های خود را به اشتراک بگذارید. با این کار، خود را در سازمان خود نشان می دهید و شروع به جذب افراد با ارزش های مشابه به تیم خود می کنید. با گسترش تیم شما، افراد بیشتری با ذهنیت شما درگیر می شوند، به این شکل محیط شما به مکانی تبدیل می شود که می خواهید در آن کار کنید.

روی موفقیت تمرکز کنید

اگر تمرکز شما روی چیزهای منفی باشد، افزایش اعتماد به نفس برایتان سخت میگردد. به خودتان همه کارهایی را که با موفقیت انجام داده بودید را یادآوری کنید، تا مطمئن شوید که قابلیت های بالایی دارید و اعتماد به نفستان افزایش پیدا کند.

تمرکز

ادای موفقیت را در بیاورید

هنگامی که وارد یک کار جدید می شوید ، شاید اعتماد به نفس کافی نداشته باشید اما اگر ادای انسان های موفق را در بیاورید ، در مسیر خوبی قرار می گیرید . سعی کنید ذهن و شخصیتتان را در یک چهارچوب مثبت قرار دهید و شبیه به انسان های موفق و ثروتمند زندگی کنید تا کم کم به آن تبدیل شوید.

شایستگی های خود را ارزیابی کنید

تمام مهارت هایی را که اکنون دارید، صادقانه یادداشت کنید و مهارت هایی که دوست دارید کسب کنید را پس از آنها روی کاغذ بیاورید. فراموش نکنید که اگر توانایی های گسترده تری داشته باشید با عملکرد بهتر به جایگاه مورد نظر و البته اعتماد بنفس بالاتر خود خواهید رسید پس تا میتوانید با آموختن خود را ارتقا دهید.

سرگرمی داشته باشید

هیچ چیز بد تر از این نیست که زندگی را کاملاً یکنواخت کنید و بیش از حد آن را نادیده بگیرید. البته که شغل خوب مورد نیاز است اما نباید خودتان را به آب و آتش بزنید. یاد بگیرید که به زندگی بخندید، اشتباهاتتان را فراموش کنید ، شادتر باشید و زمانی را به خوشگذرانی بپردازید.

سرگرمی

دوستان با اعتماد به نفس پیدا کنید

افراد موفقی که می شناسید را دور و بر خود جمع کنید. با افرادی رفت و آمد کنید که در شغلشان اعتماد به نفس بالایی دارند و همین باعث می شود که از الگوهای رفتاری آن ها پیروی کنید. استراتژی های آن ها را به کار بگیرید تا ذهنتان برای رسیدن به اعتماد به نفس بالا الگوبرداری کند. همچنین می توانید از زبان بدن این افراد با اعتماد به نفس هم الگو بگیرید.

همانی شوید که دوست دارید

هنگامی که برای ایجاد اعتماد به نفس خود گام برداشتید، فراموش نکنید که به دیگران کمک کنید. از طریق مربیگری همتا، می توانید با دیگران شریک شوید تا تغییر مثبتی ایجاد کنید.

برای خودتان هدف تعیین کنید

اهداف شغلی بلند مدت و کوتاه مدت ممکن است شما را در مسیر موفقیت جابجا کند. سعی کنید که همیشه ظرفیت خود را بالا ببرید تا اهداف خود را در کار بشناسید. استراتژی های موثر را به کار ببندید تا به هدف مورد نظر خود برسید . زمانی که هدف داشته باشید ، هر تلاشی یا هر مهارتی را در خودتان به کار می گیرد تا به آن برسید و به طور ناخودآگاه ، اعتماد به نفستان را افزایش می دهد.

شگرد افزایش اعتماد به نفس کاری در محیط کار

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
برچسب : محل کار
وبگردی