روشن نشدن چراغ ترمز

روشن نشدن چراغ ترمز خودرو از چیه؟

کد مطلب : 83930زمان مطالعه : 2 دقیقه
روشن نشدن چراغ ترمز اتومبیل چندین دلیل مختلف دارد که باید از آن ها مطلع باشید، داشتن اطلاعات کافی به شما برای برطرف کردن روشن نشدن چراغ ترمز کمک بسیاری می کند.

مشکلاتی که ممکن است برای چراغ ترمز ایجاد شود

مشکلات چراغ ترمز خیلی رایج نیستند و برای هر کدام از این مشکلات نیاز نیست به یک فرد متخصص مراجعه کنید. بعضی از انواع مشکلات در این مورد وجود دارد که شما با تشخیصشان می توانید راحت تر آن ها را برطرف کنید که در این قسمت از دانستنی های خودرو نمناک به بررسی آن ها می پردازیم.

سوختن لامپ

سوختن لامپ یکی از اصلی ترین مشکلات چراغ ترمز است و پیدا کردن آن کاملاً راحت است. باید به این فکر کنید که چقدر پای تان روی ترمز بوده و سپس ببینید که آیا لامپ در طول این دوره روشن بوده است یا خیر. خودرو های جدید لامپ های ال ای دی دارند و معمولاً دیرتر با این مشکل مواجه می شوند اما در ماشین های قدیمی معمولاً لامپ ها زودتر می سوزد.

سوختن لامپ

سوئیچ هنگام ترمز بد

هنگامی که پدال ترمز تحت فشار قرار می گیرد، سوئیچ در این ناحیه تحریک می شود و سیگنالی را به چراغ های پشت می فرستد که اکنون زمان روشن شدن است. سوئیچ های آنالوگ ممکن است این اتفاق برایشان بیفتد و حتی کثیف می شوند و دقت آن ها کاهش پیدا می کند. عوض کردن سوئیچ کار سختی نیست و می تواند این مشکل را برطرف کند.

پریدن فیوز

اگر چراغ ها در هیچ کدام از قسمت های ماشین روشن نمی شود و سوئیچ چراغ ترمز وضعیت خوبی دارد، باید به دنبال فیوز چراغ ترمز باشید که معمولا در زیر کاپوت قرار گرفته است. برای استفاده از این فیوز و بررسی آن، باید فیوز مدار ترمز را پیدا کنید و مطمئن باشید که نپریده است.

پریدن فیوز

خرابی سوکت

اگر فقط یک چراغ ترمز خراب شده و لامپ آن هم سالم است، مرحله بعد این است که سوکت چراغ را بررسی کنید. مشکلات چراغ ترمز می تواند به دلیل سوکت اتفاق افتاده باشد که محل ارتباط آن کثیف، آلوده و دچار گرفتگی می شود یا قسمتی از سیم پارگی پیدا می کند و اتصال را قطع می کند. عوض کردن سوکت یک راه آسان برای حل کردن مسئله است که معمولا هزینه بر نیست.

روشن نشدن چراغ ترمز خودرو از چیه؟

2.89
این مطلب مفید بود ؟54
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : بررسی خودرو
وبگردی