ماشین عروس
به نظر شما اولین ماشین عروس جهان چه شکلی بود؟ چقدر سرعت داشت و البته در چه سالی؟ عکس اولین ماشین عروس جهان را در نمناک ببینید.

اولین ماشن عروس جهان با طراحی فوق العاده

اولین ماشین عروس در دنیا، که به طور ویژه برای استفاده در عروسی طراحی و تزئین شده بود، مربوط به اواخر قرن 19 میلادی است. این ماشین که تصویرش را در ادامه این بخش از گوناگون نمناک مشاهده می کنید، در سال 1884 توسط شرکت "دوریه" (Doriot, Flandrin et Parant) در فرانسه ساخته شد، با یک موتور بنزینی و یک باتری برای انتقال قدرت به چرخ‌ها بود.

این ماشین عروس که به نام "لائویرین" (La Voiturette) شناخته می‌شود، از طراحی زیبا و منحصربه‌فردی برخوردار بود و به عنوان یک ابتکار نوآورانه در عروسی‌های برگزار شده در آن زمان، بسیار مورد توجه بود. این اتومبیل اولین ماشین عروس بود که تاریخچه طولانی و پرفروشی را برای این نوع خدمات در عروسی‌ها رقم زد و همچنان از طرف عروس‌ها برای رفتن به مراسم عروسی و مجالس رسمی استفاده می‌شد. در تصویر زیر، عروس و دامادی که سوار بر اولین ماشین عروس دنیا شدند را نیز مشاهده می کنید.

ماشین عروس

آشنایی با اولین ماشین عروس دنیا، لائویرین

Doriot, Flandrin et Parant یک شرکت ساخت ماشین بود که در اوایل قرن 20 میلادی در فرانسه فعالیت می‌کرد. این شرکت توسط آندره دوریوت (André Doriot)، هنری فلاندرین (Henri Flandrin) و لوئی پارانت (Louis Parant) تأسیس شده بود. آن‌ها به طور عمده ماشین‌های جاده‌ای و موتورهای بنزینی تولید می‌کردند و برخی از محصولات آن‌ها شهرتی به دست آوردند، از جمله ماشین عروس "لائویرین" که در ابتدای مطلب هم ذکر شد. این شرکت در اواخر دهه 1920 به دلیل رقابت شدید در صنعت اتومبیل‌سازی و مشکلات مالی توقف فعالیت کرد.

اولین ماشین عروس جهان چه شکلی بود؟ + عکس

3.820
این مطلب مفید بود ؟155
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ن.ج
وبگردی