خرید اینترنتی دارو
برخی افراد که بنا به دلایل مختلفی اقدام به خرید اینترنتی دارو می کنند باید به برخی نکات بسیار مهم خرید اینترنتی دارو توجه ویژه ای داشته باشند.

خرید اینترنتی دارو از داروخانه آنلاین

اگر چه خرید اینترنتی برخی از داروها در بسیاری از کشور ها یک کار غیر قانونی است اما ممکن است بعضی دیگر از کشور ها اجازه این کار را به مردم بدهند. اگر شما هم قصد دارید که به صورت اینترنتی دارو بخرید، باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید و بسیار مراقب باشید.

بسیاری از دارو ها فقط با نسخه پزشک به فروش می رسند بنابراین خرید آن ها بدون نسخه و از طریق اینترنت کاملاً غیرقانونی است و اکثر دارو هایی هم که در اینترنت موجود هستند، تقلبی می باشند و برای سلامت خطر دارند. مقامات مسئول سلامت و بهداشت، مطالعاتی را در این زمینه انجام داده اند و به این نتیجه رسیده اند که مرگ تعداد زیادی از انسان ها یعنی بیش از 200 هزار انسان در دنیا بر اثر مصرف دارو های تقلبی بوده است.

بین 50 تا 90 درصد از دارو هایی که به شکل اینترنتی به فروش میرسند، تقلبی و غیر قابل اطمینان هستند. اگر چه اینترنت زندگی انسان ها را راحت تر کرده است و حتی بسیاری از افراد ناتوان می توانند نیازهای اساسی و ضروری خود را از طریق اینترنت برطرف کنند اما راحت کردن زندگی از طریق این تکنولوژی اگر بدون دقت صورت گیرد باعث می شود که شما خطراتی را برای خودتان ایجاد کنید که خرید داروی نامناسب به صورت آنلاین هم جزء این خطرات می باشد.

خرید دارو آنلاین

دلایل خرید اینترنتی دارو

البته بعضی از افراد هم هستند که به دلایل مختلفی ترجیح می دهند از اینترنت دارو بخرند. دلایل آن ها شامل موارد زیر است:

  • خرید دارو برای بیماری های خاص که ممکن است خرید آن ها به صورت حضوری باعث خجالت و شرمندگی شود زیرا بسیاری از افراد از خرید دارو در داروخانه خجالت می کشند.
  • خرید اینترنتی دارو به دلیل راحت تر بودن کار.
  • خرید دارو به دلیل تبلیغات بسیار خاصی که در طول اینترنت مشاهده کرده اند، به عنوان مثال داروهایی که تولیدکنندگانشان اظهار می کنند در مدت زمان کوتاهی وزن افراد را به شدت می کاهد.

خرید اینترنتی دارو

خطرات خرید اینترنتی دارو از داروخانه های نامعتبر آنلاین

همانطور که بالاتر گفتیم، خطرات زیادی برای خرید دارو از اینترنت وجود دارد زیرا بسیاری از داروها تقلبی هستند و حتی ممکن است در بدترین شرایط باعث مرگ فرد شوند.

  • ممکن است که این دارو ها منقضی شده باشند و کیفیت آن ها تحت کنترل و آزمایش دقیق قرار نگرفته باشند.
  • ممکن است این دارو ها جعلی و تقلبی باشند.
  • دارو هایی که در اینترنت هستند، معمولاً گارانتی کیفیت ندارند. مواد تشکیل دهنده ای هم که در آن ها استفاده می شود، حتی ممکن است سمی یا غیر قانونی باشد.
  • این دارو ها معمولاً برچسب طرز استفاده ندارند.
  • معمولا اطلاعات قابل اطمینانی را در اختیار مشتری قرار نمی دهند.
  • گاهی اوقات مصرف این داروها حتی اگر تقلبی هم نباشند، به دلیل تجویز نکردن پزشک برای ما بسیار مشکل ساز خواهد بود و ممکن است با داروهای دیگری که مصرف می کنیم، تداخل ایجاد کنند و خطرات جبران ناپذیری را به جا بگذارد.
  • حمل و نقل این داروها هم ممکن است به اندازه کافی امنیتی نداشته باشد و این دارو ها ممکن است در شرایط خوبی نگهداری نشوند و فاسد گردند.

 خرید دارو

راه چاره چیست؟

تنها راه حل برای خرید مطمئن اینترنتی دارو، فقط و فقط خرید از داروخانه های آنلاین معتبر است، یعنی داروخانه هایی که کاملا به صورت رسمی فعالیت می کنند و با مجوز و تمامی شرایط لازم برای فعالیت اقدام به فروش دارو میکنند.

هرگز و به هیچ عنوان از داروخانه های اینترنتی نامعتبر خرید نکنید چراکه علاوه بر از دست دادن پول تان سلامت خود را نیز به خطر می اندازید.

نکات مهم خرید اینترنتی دارو از داروخانه آنلاین

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
وبگردی