بزرگان دین

افطار

بهترین افطار از نظر حضرت علی(ع)

تاریخ انتشار : 1 فروردین 1403زمان مطالعه : 1 دقیقه
حضرت علی(ع) اهمیت زیادی به افطار می دادند و آن را فرصتی برای شکرگزاری خداوند می دانستند همچنین روایاتی از توصیه ها و سفره افطار حضرت علی موجود است.
زندگینامه حضرت زینب

همسر حضرت زینب (س) که بود؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
زندگینامه حضرت زینب(س) از تولد تا وفات ایشان به بخشهای مختلفی تقسیم می شود که حضور و تاثیر مهم ایشان در کربلا و حفظ نهضت واقعه عاشورا یکی از مهمترین آنها است.
فاطمه معصومه

زندگینامه ی کامل حضرت فاطمه معصومه(س)

زمان مطالعه : 5 دقیقه
حضرت معصومه(س) خواهر امام رضا(ع) و تنها زن شفاعت کننده بعد از حضرت فاطمه(س) در روز قیامت است. حضرت معصومه(س) سرچشمه فضایل و کمالات معنوی و روحانی می باشند.
زندگینامه پیامبر

زندگینامه حضرت محمد (ص) ، پیامبر مهر و دوستی

زمان مطالعه : 11 دقیقه
زندگینامه پیامبر اسلام بازتاب تصویر شخصیتی است که زندگی خود را صرف پایه گذاری دین اسلام و ترویج آن کرد. در ادامه زندگی حضرت محمد(ص) از تولد تا رحلت را بررسی خواهیم کرد.
رحلت پیامبر

رحلت پیامبر اکرم(ص) یا شهادت ایشان ؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
روایات مختلفی اعم از شیعه و سنی وجود دارد که رحلت پیامبر را مرگ طبیعی ندانسته و شهادت می دانند. این روایات می توانند موضوع شهادت پیامبر اکرم (ص) را اثبات نمایند.
دعای امام زمان

دعایی که امام زمان (عج) در حق مردم میکنند

زمان مطالعه : 2 دقیقه
سید بن طاووس در شب چهارشنبه سیزدهم ذی القعده سال 638 به واسطه درک حضور حضرت مهدی(عج) از دعای آن حضرت در حق مردم می گوید.
حضرت ایوب

پیامبری که همسرش را تنبیه کرد، که بود؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
پیامبران همیشه باداستان زندگی متفاوتی که داشته اند یاد می شود زندگی برپایه صبر معجزه و اتفاقات گوناگون عجیب و غریب.
زندگینامه امام سجاد

مادر ایرانی امام سجاد (ع) !

زمان مطالعه : 7 دقیقه
درباره مادر بزرگوار امام سجاد (ع) و نیاکان مادری ایشان ابهامات تاریخی موجود میباشد که از این رو مورخان به نقد و بررسی بسیاری در این مورد پرداخته اند.
زندگینامه امام هادی

زندگینامه امام علی النقی (ع) از ولادت تا شهادت

زمان مطالعه : 5 دقیقه
امام دهم ما شیعیان امام علی النقی (ع) ملقب به امام هادی (ع) است. امام هادی (ع) در 8 سالگی به امامت رسیدند و در 41 سالگی از دنیا رفتند.
وفات حضرت معصومه

روز و تاریخ دقیق وفات حضرت معصومه (س) 1400

زمان مطالعه : 2 دقیقه
در مورد تاریخ دقیق فوت حضرت معصومه(س) شبحه هایی وجود دارد، اما زمان دقیق فوت حضرت معصومه(س) در تاریخ های شمسی، قمری و میلادی مشخص شده است.
زندگینامه امام رضا

زندگینامه امام رضا(ع) ؛ از تولد تا شهادت

زمان مطالعه : 7 دقیقه
زندگی نامه امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان سرشار از ماجراهایی است که نشان دهنده علم و بصیرت والای ایشان می باشد. در ادامه مرور مختصری بر زندگینامه امام رضا خواهیم داشت.
شهادت امام سجاد

نحوه شهادت و قاتل امام سجاد (ع)

زمان مطالعه : 4 دقیقه
سولات بسیاری در رابطه با شهادت امام سجاد (ع) وجود دارد، اینکه تاریخ و نحوه شهادت آن امام بزرگوار در چه روزی است؟ چرا ایشان در روز عاشورا به شهادت نرسیدند؟
نماز امام حسین

نمازی که امام حسین(ع) ظهر عاشورا خواند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اغلب از این موضوع مطلع هستیم که امام حسین (ع) در آن شرایط سخت در روز عاشورا نماز خواندند، اما آیا ماجرا و جزئیات نماز ظهر عاشورای امام حسین(ع) اطلاع دارید؟
باقرالعلوم

چرا به امام پنجم باقرالعلوم می گویند؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
امام محمد باقر علیه اسلام، پنجمین امام شیعیان می باشند که بیشتر به "باقرالعلوم" معروف بودند. اما به چه دلیل به امام محمد باقر، باقرالعلوم گفته می شد؟
امام محمد باقر

زندگی امام محمد باقر (ع)، از تولد تا شهادت

زمان مطالعه : 5 دقیقه
امام محمد باقر علیه السلام، امام پنجم شیعیان می باشد که از معروف ترین القاب او، "باقرالعلوم" بود که در مدینه متولد و هم اکنون در قبرستان بقیع دفن شده است.
صفحه 1 از 4