بزرگان دین

حضرت فاطمه
حضرت فاطمه(س) در روزهای پایانی عمر با کلمات قصار خود درس بزرگی به حاکمان زمان دادند. لحظات پایان عمر ایشان بر حضرت علی(ع) و فرزندان ایشان بسیار سخت گذشت.
زندگینامه حضرت زهرا

جزئیات زندگی شخصی حضرت فاطمه زهرا (س)

زمان مطالعه : 11 دقیقه
حضرت زهرا(س) یکی از 5 بانوی قدسی است که جایگاه بسیار رفیعی در اسلام دارد. زندگینامه حضرت زهرا(س) از تولد تا شهادت ایشان مملو از حوادث اما درسهایی بزرگ است.
شهادت حضرت فاطمه

ماجرا و نحوه شهادت حضرت زهرا (س)

زمان مطالعه : 6 دقیقه
شهادت حضرت فاطمه مدتی بعد از رحلت پیامبر اتفاق افتاده است و علت و نحوه شهادت ایشان با روایت های متفاوتی در این مطلب بررسی شده است.
وصیت حضرت زهرا

دلیل اصلی دفن شبانه حضرت زهرا (س)

تاریخ انتشار : 15 دی 1399زمان مطالعه : 5 دقیقه
بزرگان و پیشوایان دینی در اسلام، سفارش و وصیت های مهمی به یادگار گذاشته اند. حضرت زهرا(س) نیز وصیت هایی را به حضرت علی(ع) در مورد تدفین خود بیان نموده اند.
زندگینامه حضرت زینب

همسر حضرت زینب (س) که بود؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
زندگینامه حضرت زینب(س) از تولد تا وفات ایشان به بخشهای مختلفی تقسیم می شود که حضور و تاثیر مهم ایشان در کربلا و حفظ نهضت واقعه عاشورا یکی از مهمترین آنها است.
مزار حضرت زینب

مزار واقعی حضرت زینب(س) کجاست؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
سرزمینهای مختلفی به عنوان مزار مطهر حضرت زینب(س) مطرح است که در هر کدام از آنها آرامگاهی وجود دارد، اما آرامگاه واقعی حضرت زینب در کدامیک قرار دارد؟
فاطمه معصومه

زندگینامه ی کامل حضرت فاطمه معصومه(س)

زمان مطالعه : 6 دقیقه
حضرت معصومه(س) خواهر امام رضا(ع) و تنها زن شفاعت کننده بعد از حضرت فاطمه(س) در روز قیامت است. حضرت معصومه(س) سرچشمه فضایل و کمالات معنوی و روحانی می باشند.
زندگینامه پیامبر

زندگینامه حضرت محمد (ص) ، پیامبر مهر و دوستی

زمان مطالعه : 11 دقیقه
زندگینامه پیامبر اسلام بازتاب تصویر شخصیتی است که زندگی خود را صرف پایه گذاری دین اسلام و ترویج آن کرد. در ادامه زندگی حضرت محمد(ص) از تولد تا رحلت را بررسی خواهیم کرد.
امام حسن عسکری

زندگینامه تنها امامی که حج مشرف نشد

زمان مطالعه : 12 دقیقه
امام حسن عسکری(ع) تنها امامی است که به حج مشرف نشده است آن هم به دلایلی که امکان حضور ایشان در مکه را مقدور نمی کرد. زندگی نامه امام حسن عسگری(ع) را در ادامه می خوانید.
رحلت پیامبر

رحلت پیامبر اکرم(ص) یا شهادت ایشان ؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
روایات مختلفی اعم از شیعه و سنی وجود دارد که رحلت پیامبر را مرگ طبیعی ندانسته و شهادت می دانند. این روایات می توانند موضوع شهادت پیامبر اکرم (ص) را اثبات نمایند.
زندگینامه امام رضا

زندگینامه امام رضا(ع) ؛ از تولد تا شهادت

زمان مطالعه : 7 دقیقه
زندگی نامه امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان سرشار از ماجراهایی است که نشان دهنده علم و بصیرت والای ایشان می باشد. در ادامه مرور مختصری بر زندگینامه امام رضا خواهیم داشت.
تاریخ شهادت حضرت رقیه

تاریخ دقیق و جزئیات شهادت حضرت رقیه(س)

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یکی از شهدای قیام حسینی حضرت رقیه (س)، دختر سه ساله امام حسین (ع) است که نقش بسزایی در تبدیل عاشورا به یک قیام تاریخی داشت.
حضرت قاسم

حضرت قاسم چگونه در عاشورا غوغا به پا کرد؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
حضرت قاسم (ع) در واقعه عاشورا نوجوانی بود که هنوز به سن بلوغ نرسیده بود نوجوانی کم سن و سال بود اما وقتی به میدان رفت بر خلاف انتظار لشکریان دشمن، با شهامت و دلیرانه جنگید.
حضرت علی اکبر

درباره حضرت علی اکبر(ع) و قبر ایشان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
آنچه درباره قبر حضرت علی اکبر (ع) یقین است و در اخبار و روایات آمده این است که آن حضرت در پایین پای پدر بزگوارش به خاک سپرده شد.
روز مباهله

داستان روز مباهله پیامبر و آیه تطهیر

زمان مطالعه : 10 دقیقه
روز مباهله روزی است که در آن پیامبر مسیحیان نجران را به اسلام دعوت کرد و برای اثبات حقانیت دین خود پیشنهاد مباهله را داد که مسیحیان نیز قبول کردند.
صفحه 1 از 4