آرامش قبل از طوفان

دلیل علمی آرامش قبل از طوفان

کد مطلب : 77775زمان مطالعه : 2 دقیقه
گاهی اوقات در آسمان تغییراتی رخ می دهد که علائم ایجاد طوفان را نشان می دهد اما برخی اوقات بدون هیچ علائمی آرامشی قبل از طوفان در طبیعت وجود دارد که دلایلی دارد.

دلیل آرامش قبل از طوفان در طبیعت چیست؟

همه چیز در طبیعت در سکوت کار خودش را انجام می دهد که ناگهان صدای طوفان به گوش می رسد اما چرا این اتفاق می افتد؟ چرا همیشه قبل از طوفان های بزرگ آرامش خاصی طبیعت را فرا می گیرد؟ احتمالا همین موضوع باعث ایجاد آرامش قبل از طوفان شده است.

البته بهتر است بدانید که همیشه هم قبل از طوفان آرامش وجود ندارد. گاهی اوقات این قانون به هم می ریزد و طبیعت قبل از این که خشم خودش را در قالب طوفان نشان دهد، کمی سر و صداهای آرام دارد و علائم خود را در آسمان نشان می دهد. ابر ها را تیره و تار می کند و متوجه می شویم که طوفان در راه است.

آرامش قبل از طوفان

چنانچه در این بخش از گوناگون نمناک میخوانید وضعیت محیطی و پدیده های طبیعی همچنین می توانند نوع طوفان و شدت آن و آرامش قبل از آن را تعیین کنند. برای طوفان های سبک معمولاً باد های کمی وجود دارد و ابر ها تیره می شوند اما طوفان های سنگین معمولا ناگهانی هستند که علت آن هنوز مانند یک راز باقی مانده است.

چیزی که واضح است این است که طوفان نیاز به یک هوای مرطوب و گرم دارد. برای این که طوفان رخ دهد، باید چنین آب و هوایی فراهم شود. زمانی که همه چیز در حالت سکون بوده و با کمی رطوبت همراه باشد، می توان آن را از هر طرف تکان داد.

 آرامش بعد از طوفان

به همین دلیل طوفان روی آن به خوبی اثر می کند و در واقع هوای مرطوب خودش را به داخل طوفان می کشد و در طول طوفان حرکت کرده و به عنوان یک سوخت و انرژی برای طوفان عمل می کند و در نتیجه هوا تمام انرژی خودش را برای زمانی فراهم می کند که طوفان رخ داده و قبل از آن از کم ترین انرژی و فشار خود استفاده می کند.

به همین دلیل بعد از طوفان معمولاً هوا گرم تر و خشک تر است زیرا دیگر رطوبت خود را از دست داده و آن را خرج طوفان کرده است.

دلیل علمی آرامش قبل از طوفان در طبیعت

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : wonderopolis / earthsky / بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : آیا میدانید
وبگردی