تولد
روغن کرچک برای زانو درد
روغن کرچک یکی از بهترین روغن های گیاهی برای تسکین درد مفاصل می باشد. اگر از درد شدید زانو رنج می برید می توانید با تهیه پک مخصوص روغن کرچک آن را درمان کنید.

روغن کرچک برای تسکین زانو درد

آیا تا به حال پیش آمده از مراجعه مکرر به پزشک برای درد زانو و بی نتیجه بودن درمان آن خسته شده باشید؟ درد زانو دردسر ساز است و گاهی اوقات داورها موثر نیستند و فقط درد بدتر می شود. بنابراین آیا جایگزین بهتری برای درمان درد زانو وجود دارد؟

روغن کرچک می تواند بسیاری از مشکلات را تسکین دهد زیرا خاصیت ضد باکتری، ضد ویروس و ضد قارچی دارد. روغن کرچک به طور موضعی برای درمان انواع بیماری های دردناک مانند آرتروز، سیاتیک و کمردرد استفاده می شود. اگر می خواهید بدانید روغن کرچک تا چه اندازه می تواند در درمان درد زانوی شما موثر باشد پس این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک را از دست ندهید.

روغن کرچک

روغن کرچک برای درد زانو چقدر موثر است؟

معمولا روغن کرچک در درمان درد های مفصلی، سیاتیک و درد زانو به صورت موضعی استفاده می شود تا به تسکین درد کمک کند. بدین منظور می توانید کمی از روغن کرچک را گرم کرده و آن را مستقیما به مفصل زانو بمالید یا می توانید پک روغن کرچک تهیه کنید.

برای ساخت یک پک (بسته بندی) روغن کرچک به چه نیاز دارید؟

  • روغن کرچک با کیفیت (ترجیحا روغن فشرده سرد و زرد کم رنگ)
  • یک پد گرم یا بطری آب گرم
  • باند پلاستیکی، نوار سلفون، ورق پلاستیکی، یک عدد گیره
  • سه تکه پنبه یا پشم 30 سانتی متر مربع که کل زانو را بپوشاند
  • یک عدد حوله قدیمی

طرز تهیه پک روغن کرچک

نحوه آماده سازی پک روغن کرچک

ابتدا پارچه ای را برداشته و در آب گرم بخیسانید و مقداری روغن کرچک را بر روی آن بریزید اما مراقب باشید که روغن از پارچه چکه نکند. سپس پارچه را روی زانویی که درد می کند قرار داده و باندی دور زانو بپیچید.

برای پیشگیری از ریختن روغن به طرفین سلفون نیز روی باند بپیچید.

روش دیگر نیز استفاده از حوله ای قدیمی برای پیشگیری از نشت روغن است و سپس به مدت 6-7 ساعت صبر کنید.

*این پک روغن کرچک درد زانو را به مدت طولانی تسکین می دهد.

تسکین درد زانو

با تمام آنچه گفته شد، پک روغن کرچک چگونه عمل می کند؟

معمولا پک روغن کرچک تعداد لنفوسیت ها را افزایش می دهد. سلول T نوعی لنفوسیت است که به افزایش ایمنی سلول ها کمک می کند. پک روغن کرچک تعداد سلول های T را به مدت 24 ساعت افزایش می دهد. لنفوسیت ها معمولا از بدن دفاع می کنند و در برابر عوامل بیماری زا و سموم، آنتی بادی ایجاد می کنند.

سلول های T نوعی سلول هستند که برای دفع بیماری ها طراحی شده اند. سلول T ویروس ها، باکتری ها، قارچ ها و حتی در بعضی موارد سلول های سرطانی را شناسایی کرده و از بین می برد. پک روغن کرچک باعث بهبود جراحات وارده می شود و فقط باید توجه کنید که روغن کرچک را بر محل درد اعمال کنید.

*مطالعه ای که اخیرا انجام شد نشان داد روغن کرچک به درمان درد مفصل زانو تا حد زیادی کمک کرده است.

تسکین زانو درد با پک مخصوص روغن کرچک + دستور

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی