تولد
میلیاردرهای جهان
علی رغم تغییرات هرساله در درآمد انسان ها معمولا کشور هایی که میلیارد ها برای زندگی انتخاب می کنند یکی هستند و تغییری در آنها به‌وجود نمی آید.

بیشتر میلیاردرهای جهان در کدام کشور زندگی میکنند؟

علی رغم تغییراتی که هر ساله در رتبه بندی شهرهای دنیا به وجود می آید، شهرهایی که میلیاردرها برای زندگی انتخاب می کنند تا حد زیادی یکی هستند. تنها شهر جدیدی که اخیرا به لیست جاهایی که میلیاردر ها در آن زندگی می کنند، اضافه شده، سئول پایتخت کره جنوبی است. در این قسمت از نمناک با ما همراه باشید تا با این شهرهای لوکس بیشتر آشنا شوید.

1- نیویورک

تعداد میلیارد های ساکن:107 نفر

ثروتمندترین میلیاردر ساکن:مایکل بلومبرگ

نیویورک هشت میلیاردر جدید در طول سال گذشته به سمت خودش جذب کرده که این تعداد واقعا قابل توجه است. بیشتر آن ها از جمله جاش کوشنر، بنیانگذار Thrive Capital و رمزی مسلم، سرمایه‌ دار خصوصی هستند. سایر میلیاردر های تازه واردان نیویورک اولین میلیاردر NFT یعنی دوین فینزر و الکس آتاالله، بنیانگذاران استارتاپ بلاک چین معروف OpenSeaهستند. مایکل بلومبرگ، غول رسانه ای، هم چنان ثروتمندترین ساکن نیوبورک است و حدود 13 درصد از کل ثروت میلیاردر های شهر را به خودش اختصاص داده است.

نیویورک

2- پکن

تعداد میلیارد های ساکن:83 نفر

ثروتمندترین میلیاردر ساکن:ژانگ ییمینگ

این شهر به عنوان دومین بهشت ثروتمندان به حساب می آید، اما باز هم به خاطر نظارت بیش از حد دولت عرصه را بر ابر ثروتمندان پکن تنگ کرده و منجر به از دست دادن 17 میلیاردر شده است. یکی از ثروتمندان ساکن در این شهر، ژانگ ییمینگ، بنیانگذار بایت دنس، مالک TikTok و ثروتمندترین ساکن پکن است.

پکن

3- هنگ کنگ

تعداد میلیارد های ساکن:68 نفر

ثروتمندترین میلیاردر ساکن:لی شا کی

هنگ کنگ یکی دیگر از شهر هایی است که در بحبوحه آشفتگی بازار و پروتکل های سختگیرانه کووید-19، ده ها نفر را از دست داد. رکود صنعت توریسم، میلیاردر هایی مثل اینا چان و لارنس هو و همین طور ژائو تونگ تونگرا از رده فوق ثروتمندان این شهر حذف کرد.

هنگ کنگ

4- لندن

تعداد میلیارد های ساکن:66 نفر

ثروتمندترین میلیاردر ساکن:لن بلاواتنیک

لندن اخیرا میزبان شش میلیاردر جدید از شهروندان بلغارستانی و استونیایی بوده است. ولاد یاتسنکو، مدیر ارشد فناوری غول بانکداری دیجیتال Revolut و دنیس اسوردلو، که شرکت خودرو های الکترونیکی بریتانیایی Arrival را تأسیس کرد، میلیاردر های جدیدی هستند که در لندن زندگی می کنند.

لندن

5- شانگهای

تعداد میلیارد های ساکن:61 نفر

ثروتمندترین میلیاردر ساکن:لیو یانگ ژینگ

شو یی و چن روئی، مدیران غول رسانه‌ای چینی Bilibili و تونی ژائو، مدیر عامل شرکت Nasdaq- traded از جمله میلیاردر های ساکن در شانگهای هستند که البته پارسال آن جا را ترک کردند. ثروتمندترین فرد شانگهای، لیو یونگ شینگ، رئیس شرکت کشاورزی و مواد شیمیایی East Hope Group است که اخیرا ثروتش را بیش از دو برابر کرده است.

شانگهای

6- شِنزِن

تعداد میلیارد های ساکن:59 نفر

ثروتمندترین میلیاردر ساکن:ما هواتنگ

شنزن "دره سیلیکون چین" و مرکز تجمع میلیاردر های خودساخته است. البته سه نفر از آن ها سرمایه گذاران شرکت Smoore International بوده اند که با تهدید دولت چین به سرکوب سیگار های الکترونیکی از این شهر حذف شدند. ثروتمندترین فرد شنژن، رئیس و مدیر عامل Tencentیعنی ما هواتنگ است که او هم زخم خورده تصمیمات دولت چین است.

شنزن

7- مسکو

تعداد میلیارد های ساکن:53 نفر

ثروتمندترین میلیاردر ساکن:ولادیمیر لیسین

مسکو بیش از هر شهر دیگری در این لیست، میلیاردرهایش را در بحبوحه حمله روسیه به اوکراین از دست داد. ولادیمیر لیسین، رئیس شرکت تولید کننده محصولات فولادی NLMK Group و ثروتمندترین فرد مسکو هم حدود 8 میلیارد دلار از ثروت شخصی خود را از دست داد. بیست و شش نفر دیگر از جمله اولگ تینکوف، بنیانگذار بانک دیجیتالTinkoff، آندری مولچانوف و دیمیتری پمپیانسکی و Arkady Volozh بنیانگذار Yandex هم از میلیارد های سابق ساکن در مسکو هستند.

مسکو

8- بمبئی

تعداد میلیارد های ساکن:51 نفر

ثروتمندترین میلیاردر ساکن:موکش آمبانی

بمبئی در سال گذشته از شش میلیاردر جدید از جمله فالگونی نایار، که به عنوان ثروتمندترین زن خود ساخته هند شناخته می شود، استقبال کرد. ثروتمندترین ساکن شهر، موکش آمبانی رئیس صنایع Reliance است که به تنهایی بیش از 30 درصد از کل دارایی خالص میلیاردر های بمبئی را تشکیل می دهد.

بمبئی

9- سانفرانسیسکو

تعداد میلیارد های ساکن:44 نفر

ثروتمندترین میلیاردر ساکن:بریان چشکی و داستین موسکوویتز

این شهر در واقع میزبان کارآفرینان فوق‌العاده ثروتمند و جدیدی مثل مکس لیتون، بنیانگذار Grammarly و انریکه دوبوگراس و پدرو فرانچسکی از بنیانگذاران استارت آپ فین تک برکس است. البته ثروتمندانی مثل مکس لوچین، بنیانگذار Affirm، ولاد شومونیس RingCentral و اندرو پارادایس، مدیر عامل Skillz این شهر را ترک کردند.

سانفرانسیسکو

10- سئول

تعداد میلیارد های ساکن:38 نفر

ثروتمندترین میلیاردر ساکن:کیم بئوم سو و جی وای لی

پایتخت کره جنوبی برای اولین بار از سال 2019 به این فهرست بازگشته است. سه میلیاردر تازه‌وارد سئول هم که همگی خودساخته اند؛ عبارتند از چو یانگ سیک، کارآفرین تست کووید-19، لی سونگ گان، بنیانگذار استارت آپ فین تک و غول بازی، پارک کوان هو. کیم بئوم سو، موسس کاکو (بزرگ‌ترین اپلیکیشن پیام رسان کره جنوبی) و جی وای لی، نایب رئیس سامسونگ الکترونیکس هم از ساکنان سئول هستند.

سئول

بیشتر میلیاردرها کجا زندگی میکنن؟

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : forbes.com / بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی