پاک کردن کش مرورگر گوشی
کش برنامه های مختلف به مرور زمان می توانند باعث پر شدن حافظه و حتی کند شدن گوشی شوند که در این گزارش از نمناک با آموزش پاک کردن “کش مرورگر گوشی” آشنا خواهید شد.

آموزش پاک کردن کش گوگل کروم در گوشی

مرورگر گوگل کروم، از محبوب ترین مرورگرها در جهان با قابلیت های متنوعی اعم از امنیت، سرعت، افزونه های مختلف و... است که توسط شرکت بزرگ گوگل طراحی و عرضه شده که بصورت پیش فرض بر روی تمام گوشی های اندرویدی نصب شده است و نیازی به نصب مجدد این برنامه ندارید. اما نکته ای که باید از آن مطلع شوید این است که مرورگر کروم و سایر برنامه های گوشی که در طول روز از آنها استفاده می کنید، می توانند به مرور زمان باعث پر شدن حافظه گوشی شما شوند و این در حالی است که شما هیچ اطلاعی ندارید.

بطور کل زمانیکه شما با استفاده از مرورگر گوشی وارد هر وب سایت های مختلفی می شوید، در پشت صحنه مرورگر میزانی از حافظه گوشی شما پر می شود چرا که وب سایت های باز شده در قالب حافظه کش در گوشی شما ذخیره می شوند و بدین سان قابلیت جستجو آفلاین را برای شما فراهم می شود. با این وجود شاید از تعداد سایت های باز شده تنها 10 درصد از آنها بعدا لازممان شوند و نیاز پیدا کنیم و مابقی تنها حافظه گوشی را پر می کنند. از این رو توصیه می شود هرچند مدت این حافظه پاک شود تا گوشی دچار اختلال نشود. به همین دلیل در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک با نحوه حذف کش مرورگر گوشی "Clear chrome cache on mobile" آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

در قدم اول از منو کاربری گوشی وارد برنامه Chrome شوید و سپس از قسمت بالا سمت راست گزینه 3 نقطه عمودی را انتخاب نمائید که در تصویر ذیل مشخص شده است.

کش مرورگر گوشی

قدم دوم؛ از منو باز شده گزینه History را انتخاب کنید.

حذف کش مرورگر گوشی

قدم سوم؛ در این بخش گزینه Clear browsing data را از بالای صفحه انتخاب نمائید.

پاک کردن کش مرورگر گوشی

قدم چهارم؛ اینک شما وارد بخشی شده اید که می توانید کش مرورگر کروم خود را بصورت کامل حذف کنید. برای حذف کش گزینه Advanced انتخاب کنید. اینک گزینه All time را در بخش Time range انتخاب نمائید. گزینه های انتخابی بخش زیر، گزینه هایی هستند که شما باید انتخاب کنید. برای مثال گزینه اول تاریخچه جستجوهای شما، گزینه دوم کش سایت های باز شده، گزینه سوم تصاویر و فایل های کش شده، گزینه چهارم پسوردهای ذخیره شده و... هستند و توصیه ای که ما برای شما داریم، حتما 3 گزینه اول را انتخاب کنید و مابقی گزینه ها در شرایط مختلف فرق خواهند داشت. سپس گزینه Clear data را از قسمت پائین انتخاب کنید تا کش مرورگر گوشی حذف شود.

کش مرورگر گوشی

قدم پنجم؛ پاک کردن کش مرورگر گوشی شروع شده است و در طی چند ثانیه پایان خواهد یافت. بعد از اتمام این فرایند، پیغام ذیل برای شما ظاهر خواهد شد که نشان دهنده این می باشد تمام گزینه های انتخابی شما حذف شده اند. برای تائید گزینه OK, got it را انتخاب نمائید. اینک کش مرورگر گوشی بصورت کامل حذف شده است.

نحوه حذف کش مرورگر گوشی

توجه : برای یادگیری روش پاک کردن کش کروم در کامپیوتر بر روی این لینک از نمناک کلیک کنید تا با ساده ترین روش های ممکن برای پاک کردن کش مرورگر گوگل کروم آشنا شوید.

ساده ترین روش پاک کردن کش مرورگر کروم گوشی

3.513
این مطلب مفید بود ؟94
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : مرورگر کروم
وبگردی