کمد لباس

چگونه کمد لباس را مرتب کنیم؟

کد مطلب : 89333زمان مطالعه : 4 دقیقه
هنگام مرتب کردن کمد، کوهی از لباس‌ها، از شروع کار پشیمانتان می‌کند؟ اگر فوت‌وفن‌های سامان‌دهی کمد لباس را بلد باشید، همه لباس‌ها به‌راحتی در کمد جا می‌شوند. نظم دادن به کمد همیشه هزینه‌بر نیست. قول می‌دهیم بعد از خواندن این مقاله، کمدتان حسابی منظم می‎شود.

تا کردن درست لباس‌ها در اتاق 

اگر بتوانید لباس‌هایتان را جوری تا کنید که فضای کمتری را اشغال کند، ذهنتان کمتر درگیر خرید و قیمت کمد لباس می‌شود. یکی از ترفندهای عالی برای تا کردن لباس، لوله کردن آن‌هاست. لباس‌های لوله‌شده علاوه‌بر کمتر اشغال کردن فضا، انتخاب و برداشتن لباس را راحت‌تر می‌کنند. از آنجا که آویزان کردن شلوارهای لی ممکن است باعث دفرمه شدن آن‌ها شود، با این روش می‌توانید شلوارهای جینتان را هم به ترتیب رنگ تا کنید. به جز این، تی‌شرت‌ها و پیراهن‌ها را می‌توانید به‌صورت مربعی هم تا کنید. 

استفاده از ارگانایزر؛ روشی عالی و ارزان برای مرتب کردن کمد لباس

ارگانایزرها، جداکننده‌های پارچه‌ای یا پلاستیکی‌اند که به‌راحتی در کشو یا فضاهای دیگر کمد جا می‌گیرند. این وسیله به‌دردبخور و کاربردی، قیمت کمی دارد و از نظر اقتصادی به‌صرفه است. با نظم‌دهنده‌ها، می‌توانید کمد کوچک خود را بزرگ و جادار کنید. ارگانایزرها به چند دسته کلی به شرح زیر تقسیم می‌شوند:

  • ارگانایزر کشو: به جرات می‌توان گفت که ارگانایزر، گنجایش کمدتان را دو برابر می‌کند. برخی از نظم‌دهنده‌ها کفی دارند و برخی دیگر فقط جداکننده‌های پلاستیکی‌اند که بین ردیف‌های لباس‌ قرار می‌گیرند. 
  • نظم‌دهنده جوراب و لباس زیر: در هنگام مرتب کردن کمد لباس، همیشه جا پیدا کردن برای جوراب‌ها سخت است. در هر قسمت از ارگانایزر، می‌توانید یک یا چند جفت جوراب یا لباس زیر قرار دهید.
  • ارگانایزر کیف و کفش: این نظم‌دهنده‌ها معمولاً پشت در کمد آویزان می‌شوند تا جای زیادی را اشغال نکنند. برای چکمه‌ها و کفش‌های بلند، نیز می‌توانید از نوع جادارتر این نظم‌دهنده‌ها استفاده کنید تا چکمه‌ها دفرمه و خم نشود. سعی کنید کیف‌های کوچک‌تر را درون کیف‌های بزرگ‌تر قرار دهید. البته می‌توانید کیف‌ها را به قلاب‌های پشت در کمد نیز آویزان کنید.

کمد لباس

مرتب کردن لباس‌ها در کمد بر اساس رنگ، نوع و جنس

اگر لباس‌های بسیار و متنوعی دارید، پیشنهاد می‌کنیم که در  کمد چوبی، لباس‌هایتان را با نظم و ترتیبی خاص قرار دهید. برای مثال لباس‌های هم‌رنگ را در کنار هم بچینید یا لباس‌های جین را از پارچه‌ای و پشمی جدا کنید. تیشرت‌ها، شلوارها، تاپ و شلوارک را از هم جدا کنید تا موقع انتخاب کردن، مجبور نشوید کل کمد را بیرون بریزید. 

جمع‌وجور کردن خرده ریزها با استفاده از سبد در کمدهای کوچک

هرچقدر هم که همه وسایل را سر جای خود قرار دهید، در نهایت وسایل ریز یا به اصطلاح خرت‌وپرت‌هایی باقی می‌ماند که نمی‌دانید باید با آن‌ها چه کار کنید. استفاده از سبدها بهترین راه برای جمع‌وجور کردن این خرده‌ریزها است. برای نظم بیشتر، روی هر سبد برچسب بزنید و محتویات درون آن را بنویسید. برای مثال کش‌ و گیره سر را در یک سبد جا دهید و بدلیجات را در سبدی دیگر بگذارید. 

کیسه وکیوم و سبد، انتخابی مناسب برای نظم دادن به لباس‌های فصل گذشته

با عوض شدن فصل، کوهی از لباس‌های فصل قبل روی دستتان می‌ماند که نمی‌دانید باید با آن‌ها چه کار کنید. برای نظم دادن به این لباس‌ها، چند راه پیش پای شماست. باتوجه‌به فصل می‌توانید همه لباس‌های زمستانی یا تابستانی‌تان را داخل سبدهای بزرگ یا بقچه‌های پارچه‌ای جا دهید و در قسمت پایینی کمد بگذارید. اگر کمدتان فضای بزرگی ندارد، از وکیوم‌های لباس استفاده کنید. کافی است همه لباس‌ها را درون این کیسه‌ها بریزید و سپس با جاروبرقی، هوای داخل کیسه را خالی کنید تا جای کمتری بگیرد. 

وکیوم کردن لباس

چوب لباسی‌های کم جا؛ چند نشان با یک تیر

روی چوب رختی‌های کم‌جا می‌توانید چند چوب لباسی قرار دهید. در برخی از مدل‌ها، قلاب چوب لباسی‌ها متحرک است و امکان آویزان کردن لباس‌ها به دو شکل افقی و عمودی وجود دارد. چوب لباسی‌های چند طبقه نیز برای آویزان کردن چند لباس یا شال، گزینه مناسبی محسوب می‌شوند. 

جا دادن شال و روسری در کمترین فضای ممکن

برای نظم دادن به شال و روسری‌ها، چندین راه وجود دارد. برای مثال می‌توانید چند قلاب پشت در کمد بچسبانید و شال‌هایتان را از آن آویزان کنید. راه دیگر استفاده از آویزهای مخصوص شال و روسری است که روی میله کمد و میان لباس‌های دیگر قرار می‌گیرند. 

بالا بردن میله کمد؛ ترفند طلایی سامان‌دهی کمد لباس

اگر بتوانید کمی میله کمدتان را بالاتر ببرید، فضای زیر لباس‌ها جای بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهد. حتی می‌توانید کشویی جداگانه بخرید و در کمد قرار دهید و روی آن‌ها نیز سبد یا بقچه‌های لباس را بگذارید. اگر عمق کمدتان زیاد است، از دو میله جداگانه استفاده کنید تا لباس‌های بیشتری را در کمد جا دهید. 

کمدهای مناسب اتاق را با فضایی دلخواه در بلج سفارش دهید

در این مقاله، چند ترفند طلایی برای مرتب کردن کمد لباس گفته شد. کافی است کمی خلاقیت داشته باشید و از فضاهای مرده کمدتان نهایت استفاده را ببرید. یکی از روش‌های بسیار کارآمد و ارزان‌قیمت، استفاده از ارگانایزر یا نظم‌دهنده کمد و کشو است. گروه تولیدی بلج، به صورت مستقیم و بدون واسطه، انواع کمدهای جادار و تخت خواب را به فروش می‌رساند. پیشنهادی می‌کنیم برای دیدن مدل‌های بیشتر انواع کمد بزرگ و کوچک با متریال مختلف، به  وب سایت bolej.ir سری بزنید. 

چگونه کمد لباس را مرتب کنیم؟

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی