قهوه ناشتا
برخی افراد طبق عادت بلافاصله بعد از بیدار شدن قهوه می نوشند اما اطلاعی از تاثیرات نوشیدن قهوه ناشتا برروی بدنشان ندارند و ممکن است به سلامتیشان آسیب بزنند.

عوارض و اثرات منفی مصرف قهوه ناشتا

خیلی از افراد بلافاصله بعد از بیدار شدن؛ یک فنجان قهوه می‌ نوشند و این کار به یک عادت در آن ها تبدیل شده است. جالب است بدانید که قهوه ناشتا تأثیرات زیادی بر رویِ بدن تان دارد که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک اثرات آن را به شما توضیح خواهیم داد.

تاثیر روی سطح قند خون

بسیاری از کسانی که عاشق قهوه هستند، نمی توانند یک روز بدون قهوه را سر کنند؛ اما خوردن قهوه به صورت ناشتا سطح قند خون را تا 50 درصد بالا و پایین می کند که در اکثر اوقات؛ باعث افزایش آن می‌ شود اما منظور ما این نیست که این نوشیدنی مورد علاقه تان را کنار بگذارید، بلکه تا حد ممکن؛ زمان آن را تغییر دهید.

دیابت

انقباض عضلات پا

اکثر ما شب‌ ها خواب راحتی نداریم که علت آن بی قراری پاهایمان است. جالب است بدانید که نوشیدن یک فنجان قهوه دقیقا بعد از بیدار شدن؛ باعث می‌ شود که شب‌ ها پای بی ‌قرار پیدا کنید، عضلات پاهای تان بگیرد و خواب راحت را از شما سَلب کند.

خشک شدن پوست

قهوه یک ماده ادرار آور است. اگر آن را اول صبح به صورت ناشتا استفاده کنید، باعث مشکلاتی مانند خشکی و کم آبی بدن تان خواهد شد و باعث می شود که بدن مایعات زیادی را از دست بدهد؛ بنابراین بسیار مهم است که قهوه را ناشتا استفاده نکنید و اگر این کار را کردید، در طول روز به اندازه کافی آب و مایعات بنوشید.

خشکی پوست

استرس و اضطراب شَدید

زمانی که از خواب بیدار می شوید، هورمون کورتیزول که نوعی هورمون استرس است؛ در بالاترین حد خود قرار دارد. اگر قهوه را قبل از صبحانه به صورت ناشتا میل کنید، سطح هورمون کورتیزول افزایش پیدا می کند و بدن استرس بیشتری را متحمل می‌ شود؛ پس بهتر است که زمان مصرفِ آن را تغییر دهید.

هشدار جدی به اونایی که ناشتا قهوه میخورن

510
این مطلب مفید بود ؟100
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : قهوه
وبگردی