تولد
دل درد قهوه

دلیل مهم دل درد بعد قهوه و راه حلش

کد مطلب : 84777زمان مطالعه : 3 دقیقه
برای بهرمند شدن از مزایای قهوه، باید برخی نکات را در نوشیدن این مایع پرخاصیت رعایت کرد. برای مثال نوشیدن قهوه در برخی شرایط می تواند منجر به دل درد شود.

دلیل و راه حل دل درد بعد از خوردن قهوه

بسیاری از ما عاشق طعم قهوه هستیم و شاید به آن اعتیاد پیدا کرده باشیم و از طرفی شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از نوشیدن قهوه احساس می کنید کمی دل درد گرفته اید و دیگر باید قهوه خوردن را متوقف کنید. به نظر شما چرا گاهی اوقات بعد از قهوه خوردن دل درد می گیریم؟ در این قسمت از نمناک در این باره توضیح خواهیم داد.

سه دلیل برای دل درد بعد از قهوه

در صورتیکه پس از نوشیدن قهوه دچار دل درد می شوید؛ بدن شما در حال ارسال پیامی است تا شما را از مسئله ای مطلع سازد، مسئله ای مانند:

بدن به قهوه تمایلی ندارد

شاید شما متوجه نباشید اما کافئین باعث تحریک سیستم گوارش می شود و گاهی اوقات آن را حساس می کند و سیستم گوارش را مجبور می کند تا سریعاً کار کند و در نتیجه فعالیت روده به حرکت در می آید و شاید شما بعد از خوردن قهوه احساس ناراحتی کنید. علت آن هم تولید اسید زیاد در بدن است که به قهوه تمایلی نشان نمی دهد و می خواهد هر چه سریع تر آن را دفع کند. 

تمایل نداشتن

شاید به اسید حساسیت دارید

قهوه یک نوع نوشیدنی اسیدی است. سطح قلیایی آن 7 بوده و بعضی از بدن ها به خاطر این که به اسید موجود در قهوه حساسیت دارند، زمانی که فرد از آن ها استفاده می کند، سریعاً تحریک می شود و می خواهد آن را دفع کند. 

صبحانه نخورده اید

نخوردن صبحانه و شروع روز با قهوه به دلیل کافئین و اسید زیادی که دارد و همچنین بوی تند آن باعث می شود که بدن از وجود آن احساس رضایت نداشته باشد. اگر قهوه را با شکم خالی می خورید، منتظر دل درد و نیاز به رفتن دستشویی هم باشید. 

صبحانه

راه حل دل درد بعد از خوردن قهوه

برای جلوگیری از بروز دل درد بعد قهوه، کافیست چند مورد مهم را رعایت کنید:

با شکم خالی قهوه نخورید

بله با شکم خالی نباید به سراغ اسید داخل قهوه بروید. حتی اگر در قهوه خود شکر هم می ریزید، بهتر است با شکم خالی آن را استفاده نکنید. سعی کنید که مواد غذایی دیگر موجود در صبحانه را میل کنید و بعد به سراغ قهوه بروید. 

نوشیدن قهوه

قهوه بدون کف امتحان کنید

قهوه بدون کف یا بدون کافئین را امتحان کنید. شاید حساسیت بدن شما به کافئین باشد. اگر این قهوه را امتحان کردید و دل درد نگرفتید، مطمئن می شوید که اشکال از کافئین موجود در قهوه است. 

قهوه داغ نخورید

بهتر است قهوه سرد را امتحان کنید که 66 درصد اسید و کافئین کم تری دارد. یعنی زمانی که قهوه درست کردید، صبر کنید تا کاملا خنک شود که طعم بهتر و شیرین تر با بوی لذت بخش تری خواهد داشت.

البته که همه قهوه سرد شده دوست ندارند اما اگر به آن تمایل داشتید و آن را امتحان کردید و دل درد نگرفتید، بهتر است که همین روند را ادامه دهید. منظور از قهوه سرد، درواقع قهوه ای است که حرارت آن کم شده و گرمای اولیه را ندارد.

نوشیدن قهوه داغ

خوردن قهوه سرد چند مزیت دارد:

  • اینکه شما می توانید لیموناد به آن اضافه کنید یا قهوه لاته بخورید که طعم بهتری دارد.
  • می توانید این قهوه را در خانه هم به راحتی درست کنید.
  • قهوه سرد معمولاً شکم شما را به هم نمی ریزد و دل درد ایجاد نمی کند.
  • معمولا این قهوه را می توانید با شکم خالی هم میل کنید. 

همیشه قهوه تازه استفاده کنید

بهتر است که قهوه های کهنه و قدیمی را کنار بگذارید و به دنبال قهوه تازه باشید. قهوه تازه طعم بهتری دارد و معمولاً دل درد ایجاد نمی کند و حس خوبی هم به شما می دهد.

دلیل مهم دل درد بعد قهوه و راه حلش

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ف.ن
برچسب : قهوه
وبگردی