کشورهای خارجی

خارج از ایران این حرکت دست، یه علامت خیلی زشته

تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1401کد مطلب : 52570زمان مطالعه : 5 دقیقه
هر کشور حرکات دست را به طور اختصاصی معنی و علامت گذاری میکند که در برخی از آن ها نشانه توهین است. اطلاع از این علامت ها جالب خواهد بود.

علامت انگشتان دست که در برخی از کشورها توهین آمیز است

همان طور که کلمات عامیانه، آداب سر میز شام و سایر آداب و رسوم رایج در هر کشوری متفاوت با دیگری است، حرکاتی هم که بی ادبانه به حساب می آیند؛ متفاوت هستند. در این قسمت از نمناک برخی از حرکات دست که باید در برخی کشور ها مراقب باشیم و انجام ندهیم را به اتفاق هم بررسی خواهیم کرد، پس حتما ادامه مطلب را بخوانید.

ایران:بالا بردن انگشت شست (موافقم)

در ایران و کشور های همسایه مثل افغانستان، بالا بردن انگشت شست همان معنای انگشت وسط را دارد! بهتر است تا حد امکان دست را به این حالت در نیاورید، البته در صورت لغزش خیلی هم مورد غضب واقع نخواهید شد.

ناگفته نماند که این علامت در فرانسه، عراق، سوئیس نیز نشانه یک نوع فحش و اهانت به شمار می رود.

بالابردن انگشت شست

بریتانیا:علامت پیروزی

در سراسر جهان، مردم انگشت دوم و سوم شان را بالا می گیرند تا اعلام صلح کنند اما اگر این کار را در بریتانیا انجام دهید؛ ممکن است درگیری پیش بیاید. البته اگر کف دست شما رو به سمت خودتان باشد، بی ضرر است.

وینستون چرچیل هم از این حرکت به عنوان ژست پیروزی در طول جنگ جهانی دوم استفاده کرد. ظاهرا در قرن پانزدهم میلادی انگشتان دوم و سوم اسیران جنگی را می بریدند تا دیگر نتوانند تیر کمان به دست بگیرند. وقتی این زندانیان قبل از انجام این مجازات موفق به فرار می شدند؛ با نشان دادن این دو انگشت زندانبانان را مسخره می کردند. به همین دلیل در بریتانیا معنای خوبی ندارد.

علامت پیروزی

مالزی:نشان دادن انگشت اشاره

نشان دادن یک جا با انگشت اشاره همیشه در مالزی بی ادبانه است. مثلا در پارک‌ های دیزنی آموزش دیده‌ اند که از اشاره با انگشت سبابه اجتناب کنند. در عوض، اگر بخواهند به چیزی اشاره کنند، باید از دو انگشت خود استفاده کنند. یک روش جایگزین دیگر در مالزی اشاره با انگشت شست (به ویژه شست راست) است.

انگشت اشاره

برزیل:علامت "OK"

این علامت دست نشان میدهد که طرف مقابل بوی بدی می دهد. در برخی از کشور های خاورمیانه هم به همین علت توهین آمیز است؛ البته اگر این ژست را به سمت کسی بگیرید مخصوصا طوری که کف دست تان به سمت خودتان باشد، به معنایی که گفته شد نیست و جنبه تعارف دارد.

علامت ok

ایتالیا و اسپانیا:نماد شاخ

این حرکت مثبت و باحال، می تواند شما را در برخی از کشورهای اروپای غربی به دردسر بیاندازد. یعنی اگر انگشت کوچک و اشاره بالا و دو تای وسط خمیده باشد و آن ژست را برای یک مرد متاهل بگیرید این معنا را می رسانید که زنش به او خیانت کرده است! در واقع این شاخ در این کشورها نماد شاخ گاو نر آخته است.

نماد شاخ

تایلند:دست زدن به سر کسی

دست زدن به سر در تایلند می تواند یک جرم باشد. به نظر تایلندی ها سر مقدس ترین قسمت بدن به حساب می آید؛ پس هیچوقت دستانتان را نباید روی سر کسی ببرید. به همین ترتیب، پاها کثیف ‌ترین قسمت بدن به حساب می ‌آیند، پس اشاره کردن به انگشت پا هم در تایلند توهین ‌آمیز است.

ویتنام:انگشتان بهم گِره خورده

این علامت یک دست را نشان می دهد که کف آن رو به جلو است. انگشت اشاره in جلوی انگشت میانی عبور می کند و انگشتان دیگر می چرخند. این علامت در ویتنام نشان دهنده این است که من از این کار متنفرم و اشاره ای توهین آمیز به آناتومی زنان دارد.

انگشتان بهم گِره خورده

هند و بسیاری از کشور های خاورمیانه:استفاده از دست چپ

در هند دست راست و چپ وظایف مشخصی دارند. دست راست برای خوردن، دادن پول یا برداشتن وسایل خرید استفاده می ‌شود؛ اما دست چپ برای کار هایی مثل طهارت گرفتن بعد از استفاده از توالت کاربرد دارد. بنابراین خوردن، پرداخت، خطاب کردن به کسی، یا دادن یک شیء با دست چپ به یک نفر بی ‌احترامی است.

دست چپ

ایتالیا:تکان دادن دست زیر چانه

بردن انگشتان صاف به سمت چانه و تکان دادن آن به سمت بیرون در ایتالیا یک حرکت تهاجمی برداشت می شود و کلا یعنی شما چیزی برایتان مهم نیست. همین ژست در زبان اشاره آمریکایی به معنای "متشکرم" است.

دست زیر چانه

ترکیه:مُشت گره کرده

مشت گره خورده اگرچه در نگاه اول شوخی با بچه ها به نظر می رسد و این را می رساند که ببین بینی ات را گرفتم و برنده شدم اما در کشورهایی همچون ترکیه، روسیه و اندونزی به معنی «تو شکست خورده ای» می باشد.

مشت کردن دست

تایوان:اشاره به ماه

طبق خرافات تایوانی ها، انجام این کار توهین به یک فرد زمینی نیست بلکه باعث خشم الهه ماه می ‌شود. مجازات ماه برای این توهین مشخص است، ماه گوش شما را خواهد برید. پس اگر می خواهید ماه را نشان دهید هیچ وقت به آن اشاره نکنید.

اشاره کردن به ماه

فیلیپین:حرکت اشاره ای

با اینکه اشاره تک انگشتی طوری که کف دست رو به بالاست در بسیاری از کشور ها ایرادی ندارد؛ اما در فیلیپین قطعا باید از آن اجتناب کنید. این ژست برای فراخواندن سگ ها (یا به طور کلی حیوانات) استفاده می شود، بنابراین گرفتن آن به سمت یک شخص بسیار تحقیرکننده خواهد بود. ساکنان این کشور اگر با چنین علائمی مواجه شوند آن را توهین تلقی می کنند‌.

اشاره کردن

ایتالیا:اشاره با دو انگشت

در ایتالیا چنانچه از مزه آبمیوه شکایتی داشته باشند این علامت را نشان میدهند و به نوعی نشانه یک اعتراض منفی و توهین‌آمیزی می باشد. ‌بنابراین در این کشور باید از این علامت اجتناب کنید.

اشاره با دو انگشت

استرالیا:اشاره با کف دست با حرکتی از بالا به پایین

در این کشور اشاره با کف دست در حالی که حرکتی از بالا به پایین در انگشتان نمایان است نوعی درخواست نا متعارف برای نزدیک شدن جهت انجام رفتارهای نادرست و سوء می باشد. ناگفته نماند که این علامت در کشورهایی همچون آمریکا، فیلیپین، ویتنام و کانادا نیز حرکتی ناپسند و توهین آمیز است.

اشاره با کف دست

 

تایلند:احوالپرسی با سه انگشت

احوالپرسی با سه انگشت علاوه بر اینکه علامت طغیان و سرکشی و همچنین ضد دولت بودن است بلکه زمانی که این رفتار از کسی سر می زند نشان دهنده آن است که شخص از زندگی خود متنفر بوده و با همه چیز مخالف است‌.

سه انگشت

یونان و پاکستان:اشاره با کف دست باز

این علامت در کشورهای پاکستان و یونان نشانه تهدید به پرتاب یک مشت خاک به سمت فرد متخاصم به شمار می رود، بنابراین در این دو کشور انجام این علامت ممنوع است.

خارج از ایران این حرکت دست، یه علامت خیلی زشته

4452
این مطلب مفید بود ؟35993
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ی/ش
وبگردی