مخترع تلفن همراه

مخترع تلفن همراه روزی چند ساعت از موبایل استفاده میکنه؟

تاریخ انتشار : 14 تیر 1401کد مطلب : 87767زمان مطالعه : 2 دقیقه
مارتین کوپر مخترع نخستین گوشی جهان است. بسیاری از افراد برایشان سؤال است که مخترع تلفن همراه خودش روزی چند ساعت از موبایل استفاده میکند؟

واکنش جالب مخترع تلفن همراه به استفاده از موبایل

امروزه استفاده از گوشی های هوشمند به بخش جدانشدنی و مهمی از زندگی روزمره همه ما تبدیل شده است به طوری که بسیاری از ما زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی سپری می کنیم و حتی گاهی متوجه گذر زمان نمی شویم. استفاده زیاد از گوشی های تلفن همراه توسط مردم سبب تعجب شدید مارتین کوپر، مخترع نخستین گوشی جهان شد، او در مصاحبه‌ای با برنامه‌ی BBC Breakfast پیامی برای مردم داشت که در ادامه این بخش از نمناک به آن پرداخته ایم.

مخترع تلفن همراه:کمی هم زندگی کن!

مارتین کوپر که در سال ١٩٧٣ اولین تلفن همراه جهان را اختراع کرد، به تازگی مصاحبه‌ای با برنامه‌ی BBC Breakfast انجام داد. جین مک‌کوبین، مجری برنامه در طول این مصاحبه، به کوپر می‌گوید که روزانه 5 ساعت از تلفن همراه خود استفاده می‌کند.

کوپر در جواب او می‌گوید‌:

« واقعا؟ واقعا هر روز 5 ساعت با گوشی کار می کنی؟ کمی هم زندگی کن!».

سپس کسانی را که زمان زیادی از روز خود را صرف استفاده از گوشی می‌کنند، مسخره می‌کند.

مارتین کوپر

مخترع تلفن همراه روزی چند ساعت از گوشی موبایل استفاده میکنه؟

در ادامه این برنامه مارتین کوپر با تمسخر به کسانی که زمان زیادی از روز خود را صرف استفاده از گوشی می‌کنند، می خندد و می‌گوید که بر خلاف بسیاری از افراد تنها 5 درصد از کل وقت خودش در طول روز را صرف استفاده از گوشی‌ها می‌کند و این یعنی اگر ساعت خواب او را از 24 ساعت شبانه روز کسر کنیم، با توجه به زمان باقی مانده، 5 درصد از طول روز، مدت زمان بسیار کوتاهی خواهد بود.

به‌طور مثال اگر مارتین کوپر 8 ساعت از 24 ساعت را خواب باشد و 16 ساعت مشغول فعالیت روزانه خود، 5 درصد این مدت زمان حتی به 50 دقیقه هم نمیرسد و این یعنی خود شخصی که تلفن همراه را اختراع کرده است، در طول روز 48 دقیقه و کمتر از 1 ساعت با این وسیله مشغول به کار است.

اگر شما هم تحت تاثیر این اعداد و ارقام قرار گرفتید پس حتما لازم است با یک کلیک سری به مطلب "گوشی موبایل هوشمند چه بلایی داره سرمون میاره" بزنید.

مختصری درباره دکتر مارتین کوپر، مخترع تلفن همراه

دکتر مارتین کوپر مهندس آمریکایی متولد 26 دسامبر 1928 است که اولین گوشی قابل حمل را ساخت و از وی به عنوان "پدر تلفن همراه (دستی)" یاد می شود. او همچنین اولین شخصی در تاریخ است که از تلفن همراه دستی در انظار عمومی استفاده و با گوشی تلفن همراه یک کیلوگرمی اش در 3 آوریل 1973 صحبت کرد.

شما چند ساعت در روز از گوشی‌ همراه خود استفاده می‌کنید؟ پاسخ خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مخترع تلفن همراه روزی چند ساعت از موبایل استفاده میکنه؟

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
منبع : بخش فناوری نمناک/ن/ز.ت
برچسب : تلفن همراه
وبگردی