مبل جلوی پنجره
چیدمان مبلمان جلوی پنجره باید با رعایت نکات کلیدی و اصول خاصی انجام شود تا بهترین دکوراسیون را در پذیرایی داشته باشید.

چجوری مبلمان رو جلوی پنجره بچینیم؟

چگونگیِ قرار دادن مبلمان داخل پذیرایی، کار چالش برانگیزی است. احتمالاً شما هم با خودتان درگیر هستید که مبلمان تان را چگونه قرار دهید و جایگاه تلویزیون، قفسه، کتابخانه و میز و غیره در کنار مبل چگونه باشد.

شاید خیلی از شما محلی مناسب تر از جلوی پنجره برای قرار دادن مبل پیدا نکنید که اشکالی هم ندارد. شاید دیواری که پنجره پذیرایی روی آن قرار گرفته، بزرگترین دیواری باشد که در خانه تان وجود دارد و بخواهید مقابل آن مبل قرار دهید.

اگر خواستید این کار را بکنید، حتماً چند نکته کلیدی مطرح شده در این بخش از دنیای مد نمناک را در ذهن تان داشته باشید تا مطمئن شوید که طراحی دکوراسیون را درست انجام داده اید.

مبلمان با ارتفاع و قدِ کوتاه انتخاب کنید

وقتی که مبل را مقابل پنجره قرار می دهید، باید به ارتفاعِ آن دقت زیادی داشته باشید و در واقع باید مبلمانی انتخاب کنید که ارتفاع پایینی داشته باشد و منظره پنجره را استتار نکند.

مبل جلوی پنجره

به جنس پارچه، مبل و پرده دقت کنید

هنگامی که می خواهید مبل را مقابل نور مستقیم آفتاب قرار دهید، احتمالِ از بین رفتن رنگ مبل وجود دارد. در حالت ایده آل باید پارچه ای خریداری کنید که کاملاً در برابر نور آفتاب مقاوم باشد. اگر مبل شما چنین پارچه ای ندارد، حتما از پرده مناسب که در برابر اشعه یو.وی از مبلمان محافظت کند؛ استفاده کنید.

همچنین نوع پرده ای که انتخاب می کنید و شکل و شمایل آن روی جذاب به نظر رسیدن خانه تاثیر بسیار زیادی دارد؛ حتی زمانی که آفتاب نور خیلی شدیدی هم ندارد، باز باید حواصتان را جمع کنید و اجازه ندهید که نور خورشید به مبلمان تان برسد.

میز کنسول را امتحان کنید

اگر فضا به شما اجازه می دهد، می توانید هم مبل را مقابل پنجره بگذارید و هم برای فاصله گرفتن؛ پشت آن میز کنسول قرار دهید تا مجبور نباشید مبلمان را به پنجره بچسبانید؛ البته میز کنسول باید ارتفاع کم تری نسبت به مبلمان تان داشته باشد و هرگز نباید بلندتر باشد. از طرفی هم بهتر است که از لحاظ عرض تقریباً هم اندازه مبلمان تان باشد تا یک تعادل مناسب در فضا ایجاد شود.

همچنین می توانید روی میز کنسول گیاهان تر و تازه تان را هم قرار دهید که قطعا فضا را خیلی جذاب تر می کند.

قانون چیدن مبل جلوی پنجره رو بلدی؟

4.716
این مطلب مفید بود ؟151
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی