Dandruff
پروبیوتیک باکتری ها و مخمر های زنده هستند که برای بدن انسان مفید بوده و موجب رشد باکتری های مفید برای بدن انسان میشوند.

شامپو ضد شوره پروبیوتیک سریتا

شوره سر یکی از ناهنجاری های بسیار رایج پوست و مو است که با پوسته ریزی پوست سر مشخص می شود و معمولا با خارش و قرمزی پوست سر همراه است. همین موضوع نیز سبب گشته که بسیاری از افرادی که با شوره سر، دست و پنجه نرم می کنند به دنبال روشی برای رفع این مشکل و درمان شوره سر خود باشند.

شوره سر یکی از ناهنجاری های بسیار رایج پوست و مو است که با پوسته ریزی پوست سر مشخص می شود و معمولا با خارش و قرمزی پوست سر همراه است. این شوره ها پوسته های قابل مشاهده ی پوست هستند که می توانند روند ریزش صعودی داشته باشند و موجب آزار و اذیت فرد شوند. همین موضوع نیز سبب گشته که بسیاری از افرادی که با شوره سر، دست و پنجه نرم می کنند به دنبال روشی برای رفع این مشکل و درمان شوره سر خود باشند.

شامپو های ضدشوره بسیار زیادی از شرکت ها و برند های مختلفی تولید و عرضه می شوند، اما سوال این است که کدام یک از این شامپو ها نتایج دائمی با خود به همراه دارند و می توانند رضایت مصرف کننده را بدست آورند. در این مطلب با شما هستیم تا یکی از بهترین شاموی ضدشوره با نتایج دائمی به شما معرفی کنیم، اما پیش از این معرفی لازم است اطلاعاتی در رابطه با شوره سر و علائم آن داشته باشید تا ابتدا اطمینان یابید که این شامپو می تواند برای شما موثر واقع شود. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

شوره سر چیست؟

موی سر افراد می تواند بنا به دلایل مختلف دچار آسیب هایی اعم از ریزش، خارش و یا شوره ی سر شود. شوره ی سر پوسته های قابل مشاهده ای روی پوست سر است که می تواند بنا به دلایل مختلفی روی سر افراد دیده شود. این پوسته ها معمولا با خارش پوست سر همراه هستند و می توانند مشکلات مختلفی را با خود به همراه داشته باشند. ریزش مو و خشکی پوست کف سر از اصلی ترین مشکلاتی هستند که با شوره سر همراه بوده و نارضایتی افراد از این پوسته ها را دو چندان می کنند.

گفته می شود بین شوره سر و ریزش مو رابطه ای وجود دارد. شوره سر معمولا با خارش سر همراه است و خاراندن مداوم پوست سر می تواند موجب ایجاد زخم در کف سر و در نتیجه ریزش مو شود. اما نگران نباشید هر دو مشکل، یعنی شوره سر و ریزش مو درمان دارند. اگر شوره سرتان با ریزش مو همراه است، پیش از اقدام برای درمان ریزش مو لازم است شوره های موجود در سرتان را درمان کنید.

علائم شوره سر

این مشکل رایج، می تواند در درجات مختلفی روی پوست سر افراد دیده شود. در نوع کم و متوسط آن، پوسته های بسیار ریزی در محل خروج برخی از فولیکول های مو دیده می شوند. در درجه های شدیدتر، این پوسته ها درشت تر و بزرگ تر شده و به صورت دسته ای در قسمت های مختلف سر انباشته می شوند. در حالت هایی که شوره سر بسیار پیشرفته و شدیدتر باشد، پوسته های حاصل از شوره سر به شکل حصیری متراکم بیشتر قسمت های سطح پوست سر افراد را می پوشانند.

شدت شوره سر در مواردی ممکن است به حدی پیشرفته باشد که علاوه بر ظاهر ناهنجاری که روی موی سر فرد ایجاد می کند، موجب سوزش شدید کف سر نیز شده و التهابات زیادی را با خود به همراه داشته باشد. به طور کلی علائم شوره سر به شرح زیر هستند:

 • پوسته های سفید روی پوست سر و مو های شخص وجود دارند.
 • ممکن است پوسته ها چرب باشند.
 • ممکن است سر فرد سفت شده و با خارش شدید مواجه شود.
 • احساس سوزش می تواند یکی از اصلی ترین علائم شوره سر باشد.
 • می تواند به فرد حس وجود زخم روی سر را القا کند.
 • قرمزی پوست سر ممکن است یکی از علائم وجود شوره در سر باشد.
 • خشکی شدید پوست سر یکی از اصلی ترین علائم پوست سر است.

اگر هر یک از علائم بالا را دارید، سر شما به شوره سر دچار شده است و بهتر است پیش از شدت گرفتن آن اقدام به درمان آن نمایید. اما آیا درمانی قطعی برای شوره سر وجود دارد؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

بهترین روش درمان شوره سر

یکی از اصلی ترین و بهترین روش ها برای درمان شوره سر، استفاده از شامپو های ضدشوره است. از آن جایی که شوره سر یکی از رایج ترین مشکلات در میان مردم سراسر دنیا به حساب می آید، برند ها و شرکت های مختلفی اقدام به تولید و عرضه شامپو های ضد شوره، برای هر نوع پوست و مو نموده اند. اما بدون شک بهترین شامپوی ضد شوره حال حاضر، شامپوی ضد شوره سریتا می باشد.

شاید برایتان سوال باشد که چرا این شامپو به عنوان بهترین شامپوی ضد شوره شناخته می شود، در پاسخ به شما باید بگوییم که سریتا سعی بر آن داشته که با استفاده از ترکیبات موثر از جمله پروبیوتیک، جمعیت میکروبی پوست سر را تنظیم کرده و به رطوبت رسانی پوست سر افراد کمک کند تا با استفاده از این ترکیبات بتواند شوره سر را به کل رفع نماید. برای رهایی همیشگی از شوره سر تنها کافیست نوع پوست سر خود (چرب یا خشک بودن) را تعیین نمایید و با خرید شامپو ضدشوره سریتا، مناسب با نوع پوست سرتان، برای همیشه از شر شوره‎های سر خلاص شوید.

تاثیر پروبیوتیک بر درمان شوره سر

همانطور که اشاره کردیم، یکی از اصلی ترین ترکیبات موجود در بهترین شامپوی ضدشوره، پروبیوتیک است که تاثیر بسیار زیادی بر رفع شوره سر دارد. اما سوال این است که این ترکیب دقیقا چیست و چگونه می تواند شوره سر را درمان کند؟

پروبیوتیک ها باکتری ها و مخمر هایی زنده هستند که برای بدن انسان ها مفید بوده و می توانند موجب رشد باکتری های مفید بدن شوند. از پروبیوتیک در محصولات مختلفی استفاده می شوند و می توانند بسیاری از مشکلات اعم از مشکلات روده، پوست و همچنین اسکالپ را درمان نمایند.

در سال های اخیر، از پروبیوتیک ها در شاخه محصولات پوست و مو استفاده بسیار زیادی شده است و انتظار می رود این روند صعودی تا سال 2025 نیز ادامه یابد. علت اصلی گسترش استفاده از پروبیوتیک ها در محصولات پوست و مو، تاثیر بسیار زیادی است که این ترکیب روی بهبود بسیار از مشکلات داشته است. شوره سر نیز یکی از همین مشکلات است که طبق تحقیقات پروبیوتیک ها تاثیر به سزایی روی درمان آن داشته اند. پس حالا به جواب سوال رسیده اید و می دانید که چرا شامپو ضد شوره سریتا بهترین شامپوی ضدشوره شناخته می شود.

شامپو ضدشوره چرب سریتا

اگر نوع پوست سرتان چرب است، شامپو ضدشوره چرب سریتا می تواند در درمان شوره سرتان بسیار موثر واقع شده با ترکیبات خود بسیاری از مشکلات مو و پوست سرتان را درمان کند. ترکیبات نوین پروبیوتیکی در این محصول موجب افزایش سلامت، تنظیم جمعیت میکروبی پوست سر و رفع شوره می شود. استفاده از زینک اومادین، به عنوان یکی از اصلی ترین ترکیبات این محصول، می تواند قارچ هایی که عامل ایجاد شوره سر هستند را با قدرت بسیار زیادی مهار نماید. اصلی ترین ترکیبات شامپو ضد شوره چرب سریتا به شرح زیر هستند:

 • پروبیوتیک
 • زینک اومادین
 • کلیمبازول
 • عصاره بید

مزایای استفاده از شامپو ضدشوره چرب سریتا

 • وجود ترکیبات پروبیوتیکی در ساختار این شامپو، موجب تنظیم pH و احیای پوست سر می شود.
 • این شامپو چربی پوست سر را تنظیم کرده و موجب رفع خارش می شود.
 • سبب پاکسازی پوست سر از پوسته ها و ورقه های چرب می گردد.
 • قارچ های عامل شوره را مهار می کند و سبب رفع التهابات می شود.

شامپو ضدشوره خشک سریتا

اگر نوع پوست سرتان خشک است و با شوره سر مواجه شده اید، پیشنهاد ما به شما شامپو ضدشوره خشک سریتاست. این شامپو با استفاده از ترکیبات خود می تواند موجب افزایش سلامت، تنظیم جمعیت میکروبی پوست سر، رطوبت رسانی و رفع شوره شود. زینک اومادین موجود در ترکیبات این محصول نیز می تواند قارچ هایی که عامل ایجاد شوره سر هستند را با قدرت بسیار زیادی مهار نماید. اصلی ترین ترکیبات شامپو ضدشوره خشک سریتا به شرح زیر هستند:

 • پروبیوتیک
 •  زینک اومادین
 • لایه بردار آنزیماتیک
 • پانتنول

مزایای استفاده از شامپو ضدشوره خشک سریتا

 • وجود ترکیبات پروبیوتیکی در ساختار این شامپو، موجب تنظیم pH و احیای پوست سر می شود.
 •  این شامپو خشکی و خارش پوست سر را رفع نموده و تاثیر به سزایی بر رطوبت رسانی دارد.
 • موجب لایه برداری آنزیماتیک و پاکسازی پوست سر از پوسته ها و ورقه های خشک می شود

 

 

 

 

 

با یکی از موثرترین شامپوهای ضد شوره آشنا شوید

2.54
این مطلب مفید بود ؟22
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی