خانواده همسر
کنار آمدن با خانواده همسر شاید برای شما کار سختی باشد، اگر میخواهید زندگی خوبی داشته باشید و از دعوا و جدل به دور باشید بهتر است نحوه صحیح برخورد را بدانید.

چند راهکار سازنده برای کنار امدن با خانواده همسر

کنار آمدن با خانواده همسر شاید برایتان کار سختی باشد. البته همه چیز به روحیه و خصوصیات رفتاری شما و آن ها نیز بستگی دارد. بعضی از افراد با این موضوع مشکلی ندارند اما بعضی دیگر کمی با خودشان درگیر هستند. در این قسمت از خانواده پلاس نمناک قصد داریم راهکار هایی را به شما آموزش دهیم که باعث می شود بفهمید چگونه باید با خانواده همسرتان کنار بیایید.

به خودتان یادآوری کنید که بهتر است با آن ها خوب باشید

قطعاً شما می توانید دوستان و افراد دور و بر خود را انتخاب کنید و با کسانی رفت و امد کنید که روحیه نزدیک به شما دارند اما در مورد خانواده همسر همه چیز متفاوت است، زیرا نمی توانید از قبل آن ها را انتخاب کنید. اگر فکر می کنید که همسرتان را خیلی دوست دارید و می خواهید این زندگی را پایدار نگه دارید، پس بهتر است هر طور که شده جلوی آسیب و دعوا را بگیرید و کاری نکنید که همسرتان مجبور شود بین شما و خانواده اش یکی را انتخاب کند. پس خوب رفتار کردن با خانواده همسرتان را یک فداکاری در حق ازدواج تان و رابطه خود و همسرتان بدانید.

خانواده

خودتان را درگیر مسائل غیر حاشیه ای کنید

شاید از لطیفه و جوک هایی که خانواده همسر می‌ گویند یا نوع حرف زدن یا بی ادبی هایشان متزلزل شده اید و نمی دانید چه کار کنید. شاید آن ها عادت کرده اند که این حرف ها را به زبان بیاورند اما شما خیلی به این مسائل عادت ندارید. البته بسیار مهم است که آن ها توهین به شما نداشته باشند اما می توانید این مسئله را با همسرتان این گونه در میان بگذارید:به جای این که بگویید من از رفت و آمد با خانواده تو متنفرم، بگویید که رفت و آمد با آن ها کمی برایم سخت است.

مراقب باشید که به احساسات همسر آسیب وارد نکنید

تا جایی که می توانید محترمانه برخورد کنید و رفتار بد آن ها را کپی برداری نکنید. اگر هم احساس کردید که نمی توانید کاری کنید، از صحبت کردن با آنها طفره بروید و بهانه جویی کنید و خودتان را مشغول کاری کنید تا در دسترس شان نباشید.

اعتماد به نفس خود را حفظ کنید

شاید خانواده همسرتان از ازدواج شما با پسرشان اصلاً راضی نیستند و همین باعث شده بعد از این که با یکدیگر ازدواج می کنید، رابطه خوبی با شما نداشته باشند. در چنین حالتی شما نمی توانید اقدام خاصی انجام دهید. تنها کار مفیدی که باید در حق خودتان به انجام برسانید، این است که تا جایی که می‌ توانید اعتماد به نفس تان را حفظ کنید و اجازه ندهید تا آن ها با رفتارشان عزت نفس شما را پایین بیاورند. پس بیشتر از همه باید روی خودتان کار کنید.

اعتماد به نفس

فاصله خود را حفظ کنید

اگر هر ماجرایی با خانواده همسرتان آخر سر به دعوا و درگیری ختم می شود، بهتر است از آن ها فاصله بگیرید. احتمالا همسرتان هم متوجه این موضوع می شود که چرا مجبور هستید از آن ها فاصله داشته باشید و این شرایط را می پذیرد.

صبور باشید

درگیری و رابطه بد شما با خانواده همسر در نهایت روی ازدواج و رابطه شما با همسرتان تاثیر گذار خواهد بود و ممکن است باعث تنش بین شما دو نفر شود. اما به این فکر کنید که شما همیشه مجبور نیستید که با خانواده همسر رفت و آمد کنید و در کنار آن ها باشید. شخصیت‌ های شما با آن ها متفاوت است و سلایقتان هم متنوع است. پس سعی کنید در مدت زمان کوتاهی که در کنار آن ها هستید، صبر و شکیبایی پیشه کنید.

رابطه خود را با همسرتان قوی کنید

باید با همسرتان در این مورد صحبت کنید و برای یکدیگر توضیح دهید که هرچقدر اتفاقات سخت و دشوار باشد، باید در کنار یکدیگر بمانید، هرگز همسرتان را نباید در شرایطی قرار دهید که بخواهد بین شما دو نفر، طرف یکی را بگیرد.

مادر شوهر

حد و مرز و محدودیت تعیین کنید

باید سعی کنید که در رفت و آمد های خود حد و مرز داشته باشید. هر حرفی را نزنید، هر شوخی نکنید و صمیمیت را از یک حدی بیشتر نکنید تا احتمال آسیب و تنش کمتر باشد.

حرف خود را مستقیم ولی مودبانه بزنید

اگر مشکلی دارید و یا حرفی در دلتان مانده است و می خواهید آن را مطرح کنید، از نفر سوم برای انجام این کار کمک بگیرید یا از همسرتان نخواهید که با خواهرش به خاطر رفتار های بدش صحبت کند و خودتان خیلی محترمانه و شجاعانه مشکلات تان را مطرح کنید و به دیگری وابسته نباشید.

یاد بگیرید که بی خیال باشید

مهم ترین کاری که باید انجام دهید، این است که حساسیت خود را نسبت به مسائل مختلف بکاهید. رفتار خانواده همسر را زیر ذره‌بین قرار ندهید و سعی کنید که حساسیت به هیچ چیز نداشته باشد و خیلی بیخیال رفتار کنید.

خانم

بالغ باشید

اگر فکر می کنید که خانواده همسر رفتار بچگانه ای دارند و می‌ خواهند به هر طریق شما را آزار دهند، اشکالی ندارد. شما کسی هستید که باید بالغانه رفتار کنید؛ کسی که بالغ شده است به یکباره جار و جنجال ایجاد نمی‌ کند.

مهربان باشید

تحت هر شرایطی یادتان باشد که لبخند بزنید و مهربانی خود را به دیگران نشان دهید و آرامش را به آن ها هدیه کنید. شاید این رفتار شما باعث بهبود روابط تان شود.

بهترین راهکار برای کنار اومدن با خانواده همسر

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی