آینه دکوراتیو
برای تهیه و استفاده از آینه های دکوراتیو، نکات خاصی وجود دارد که مهم ترین شان درباره کیفیت و نحوه خرید این آینه ها توضیح داده شده است.

هزار نکته باریک تر ز مو، درباره آینه های دکوراتیو

آینه دکوراتیو که در سال های اخیر به اصلی ترین اِلِمان ها در اجرای دکوراسیون منازل تبدیل شده و طراحان از زیبایی های آن استفاده کرده و زیبایی خاصی به منازل می بخشند چرا که خواص این آینه ها در هیچ کدام از عناصر طراحی یافت نمی شود.

چون از آینه های دکوراتیو می توان در شکل های مختلف استفاده کرد، ظرفیت ها و انعطاف پذیری این عنصر طراحی بسیار بالاست و به عنوان یک عنصر مهم در دکوراسیون، اجازه می دهد شکوه و جذابیت را در منزل خود به تماشا بنشینیم. در ادامه به عمده ترین موارد خرید آن ها اشاره می کنیم:

اهمیت پوشش پشت

آینه ها به واسطه پوشش جیوه در پشت شیشه خاصیت منعکس کنندگی می یابند و اگر ماده استفاده شده برای پوشش مزبور بی کیفیت باشد، خیلی سریع این خاصیت را از دست می دهد و حتی دیگر به عنوان یک شیشه معمولی هم ارزش ندارد.

در آینه های بی کیفیت که قیمت های نازلی هم دارند، برای پوشش پشت، از جیوه بی کیفیت استفاده شده یا به جای جیوه از آلومینیوم استفاده شده است که همان طور که اشاره شد خیلی زود کیفیت و خاصیت خود را از دست داده و ظاهر بسیار ناخوشایندی به خود می گیرند.

بنابراین هنگام خرید آینه دکوراتیو باید توجه داشته باشید که به جای جیوه باکیفیت از آلومینیوم یا جیوه نامرغوب برای پوشش دهی پشت استفاده نشده باشد.

دیوار آینه ایی دکوراتیو

کجا و چطور آینه های دکوراتیو را خریداری کنیم؟

فروشگاه های معتبری در سطح شهر هستند که آینه های باکیفیت را ارائه می کنند. این فروشگاه ها معمولا محصولات برند های شناخته شد را عرضه می کنند.
فروشگاه آنلاین رادیس که سایت اینترنتی آن به نشانی radisstore.com ، از جمله فروشگاه های قابل اطمینانی است که تمام آینه های دکوراتیو را در کارگاه های مجموعه و با بالاترین کیفیت تولید کرده و به صورت مستقیم و تضمین شده ارائه می کند.

ترفندی برای تشخیص آینه اصل از تقلبی

آینه های جیوه ای با شیشه های ضخیم تر ساخته می شوند؛ لذا برای اینکه متوجه شوید پشت آینه دکوراتیو و یا هر آینه ای از جیوه تشکیل شده است به عمق آینه توجه کنید.
برای این کار به یک خودکار نیاز دارید. خودکار را بردارید و نوک آن را روی سطح آینه قرار دهید. اگر نوک خودکاری که به شیشه چسبانده اید با نوک خودکاری که تصویرش را در آینه می بینید، فاصله داشت در این صورت آینه اصل و باکیفیت است و اگر نوک خودکار و تصویر خودکار بدون فاصله به هم چسبیده بودند، آینه تقلبی است؛ یعنی بسیار نازک است و از آلومینیوم یا مواد دیگری استفاده شده است.

نکات دیگر درباره خرید آینه دکوراتیو با کیفیت

آینه های تولید شده با جیوه دو نوع هستند:
  1.  آینه هایی که با جیوه نیترات نقره ساخته می شوند.
  2.  آینه هایی که با جیوه نیترات آلومینیوم ساخته می شوند.
در پشت هرکدام از این آینه ها، بعد از پوشش اولیه، پوششی از لعاب مسی قرار می گیرد که «فنزو» نام دارد و وظیفه این ماده مهم جلوگیری از خوردگی و کمک به استقامت آینه است. بنابراین هر قدر که این ماده به مقدار کافی استفاده شده باشد استحکام و دوام آینه نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین هنگام خرید آینه باید به مقدار و درصد فنزوی استفاده شده توجه شود. بعد از فنزو یک لعاب رنگ نیز به پشت آینه اضافه می شود که برای جلوگیری از خوردگی و از بین رفتن جیوه است که نحوه و میزان این لایه هم اهمیت دارد.

ارزانی بی علت و گرانی بی حکمت

ضرب المثل قدیمی رایج در زبان فارسی می گوید:«هیچ ارزانی بی علت و هیچ گرانی بی حکمت نیست» پس هرگز به دنبال خرید آینه دکوراتیو ارزان نباشید. چرا که کیفیت مواد مصرفی در آینه های دکوراتیو بسیار مهم است و اگر شما یک آینه دکوراتیو بی کیفیت خریداری نمایید بعد از مدتی چندین برابر باید هزینه نمایید تا اشتباه خود را جبران کنید.
آینه دکوراتیو زیبا

طرح آینه دکوراتیو و قیمت آن

یکی از حساس ترین مراحل تولید آینه دکوراتیو برش قطعات آینه است که باید از به روزترین و در عین حال دقیق ترین دستگاه ها برای برش استفاده نمود.
طرح هایی که دارای منحنی های زیادی هستند برش آنها بسیار حساس و سخت تر از طرح هایی است که در آن ها هیچ گونه منحنی وجود ندارد؛ لذا قیمت طرح های ساده بسیار ارزان تر از طرح های دارای برش های منحنی است.

باز هم فروشگاه آنلاین رادیس

فروشگاه آنلاین رادیس در زمینه تنوع طرح ها هم حرف اول را می زند. این فروشگاه بیش از 50 طرح از آینه های دکوراتیو را ارائه کرده تا شما هیچ دغدغه ای در انتخاب نداشته باشید

رنگ آینه دکوراتیو

بسیار مهم است که شما چه رنگی را می پسندید؟ چرا که قیمت رنگ های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال:رنگ نقره ای همیشه ارزانترین و رنگ مسی همیشه گران ترین است و رنگ های برنزی، طلایی، دودی و آبی در میان این دو قرار می گیرند.
در خرید از تولید کننده اصلی و بدون واسطه هم بسیار مهم است که شما ار کارگاه اصلی که تولید کننده آینه دکوراتیو هست، خرید کنید نه از واسطه ها.
حتما این مورد را در نظر داشته باشید شما می توانید به راحتی اگر در تهران یا کاشان هستید از کارگاه های تولید آینه دکوراتیو فروشگاه رادیس بازدید نمایید و حتی از در همان محل کارگاه خرید خود را انجام دهید.

تضمین عدم افت کیفیت

در زمینه ارائه ضمانت هم فروشگاه رادیس سیاست حداکثر تضمین را در پیش گرفته است. به این معنا که تمام آینه های دکوراتیو این فروشگاه با ضمانت کیفیت ارائه می شود؛ چون تمام آینه ها با بالاترین کیفیت ساخته می شوند و این مجموعه به تولیدات خود مطمئن است.
برای این که بدانید رادیس چگونه این اطمینان را به صورت 100 درصد به شما ارائه می دهد بهتر است به فروشگاه اینترنتی به نشانی https://radisstore.com/ مراجعه کنید.
 

چهار نکته مهم در خرید آینه دکوراتیو

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی