لمینیت دندان
لمینت دندان قسطی یکی از روش هایی است که در حوزه دندان پزشکی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این روش دیگر نگران زیبایی لبخند و اعتماد به نفس خود نخواهید بود. در این مقاله به بررسی لمینت اقساطی می پردازیم.

لمینت دندان اقساطی 

لمینت دندان قسطی یکی از روش هایی است که در حوزه دندان پزشکی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این روش دیگر نگران زیبایی لبخند و اعتماد به نفس خود نخواهید بود. در حوزه دندان پزشکی زیبایی لمینت و کامپوزیت دندان روش هایی هستند که برای اصلاح طرح لبخند استفاده می شوند و هر دو دارای ویژگی و زیبایی های منحصر به فرد خود هستند.

 ما برای شما در مرکز ایمپلنت این شرایط را فراهم کرده این که با لمینت قسطی به اصلاح طرح لبخند خود پرداخته و زیبایی چهره خود را افزایش دهید و می توانید قیمت لمینت دندان خود را قسطی پرداخت کنید.

تفاوت لمینت و کامپوزیت

اما اگر بخواهیم صادقانه بهترین روش را به شما معرفی کنیم روش لمینت دندان است که بسیار ظریف تر، شفاف تر و زیباتر از کامپوزیت دندان است و البته تفاوت کامپوزیت و لمینت در همین موضوع خلاصه نمی شود. علاوه بر درخشندگی و زیبایی که این روش دارد به دلیل ضخامت کمتری که نسبت به کامپوزیت دندان دارد دارای ظاهری طبیعی است و به صورت برجسته بر روی دندان مشاهده نمی شود. 

رسیدگی به ذنذان

لمینت دارای طول عمر و ماندگاری بسیار بالاتر از کامپوزیت است. به این صورت که طول عمر لمینت دندان حدود 15 الی 20 سال و کامپوزیت حدود 7 الی 10 سال است. این طول عمر بستگی به میزان مراقبت بیمار از دندان های لمینت یا کامپوزیت شده خود دارد. در صورتی که جزو آن دسته از آدم هایی هستید که بهداشت دهان و دندان های خود را به خوبی رعایت می کنند پس می توانید بهترین گزینه برای انجام لمینت دندان باشید. 

آشنایی با مزیت های لمینت دندان قسطی

لمینت دندان علاوه بر کیفیت بالا و جنس مرغوبی که دارد می تواند از نظر مدیریت هزینه و برنامه ریزی مالی نیز دارای مزیت هایی برای شما باشد.  در این بخش قصد داریم مزیت های لمینت دندان قسطی را برای شما برشماریم و شرح دهیم.

  • اولین مزیت لمینت دندان قسطی از نظر پرداخت کامل هزینه است که می توانید در این صورت بخشی از بهای درمان را با توجه به شرایطی که کلینیک برای شما تعیین می کند پرداخت و باقی مبلغ را در قسط های تعیین شده پرداخت نمائید. در واقع با استفاده از این شرایط دیگر نیاز به پرداخت یک جای هزینه لمینت نیست و می توانید در طول درمان این هزینه را پرداخت کنید و از زیبایی دندان های خود و اصلاح طرح لبخند خود لذت ببرید. 
  • لمینت دندان با توجه به کیفیت و مرغوبیت بالایی که دارد نسبت به رنگ و لکه ها دارای مقاومت کافی بوده و دچار تغییر رنگ نخواهد شد. همچنین در برابر شکستگی و ترک خوردگ دارای دوام و تحمل بالایی است و کمتر شاهد آسیب های آن خواهید بود. همه این موارد به شرطی است که از لمینت های خود به خوبی مراقبت کنید و استفاده ابزاری از آن نداشته باشید. 
  • با توجه به موادی که در لابراتوار برای تهیه روکش لمینت دندان قسطی استفاده می شود دندان شما پس از لمینت دارای کیفیت و شفافیت بسیار بالایی خواهد بود زیرا مواد مورد استفاده دارای جلاپذیری بالایی است و نور را مانند مینای دندان طبیعی بازتاب می کند. همین مورد باعث می شود لمینت نیز ظاهری کاملا شبیه به دندان طبیعی انسان داشته باشد. 
  • ماندگاری و طول عمر لمینت دندان نیز نسبت به روش های مشابه خود بالاتر بوده و مدت زمان بیشتری می توانی از مزیت های آن استفاده کنید.

قیمت لمینت دندان قسطی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت لمینت دندان قسطی می تواند کاملا متفاوت باشد و به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که در این بخش عوامل تاثیر گذار بر قیمت لمینت دندان قسطی را برایتان شرح می دهیم. 

لمینیت کردن دندان

نوع مواد تشکیل  دهنده لمینت دندان 

میزان مهارت و مرغوبیت لوازم و تجهیزات مورد استفاده در طول درمان

باید دقت داشته باشید حتی اگر می خواهید به دنبال مرکزی برای انجام لمینت دندان قسطی باشید مرکزی را انتخاب کنید که دارای پزشک های متخصص و با مهارت باشند زیرا میزان مهارت پزشک در قالب گیری و چسباندن لمینت دندان، لوازم و تجهیزاتی که حین پروسه درمان استفاده می کند می تواند بر قیمت و حتی بر کیفیت کار نیز تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. همچنین میزان دستمزدی که متخصص دندان پزشکی بابت انجام لمینت دندان دریافت می کند می تواند متفاوت باشد و در نهایت تاثیر زیادی بر قیمت نهایی داشته باشد. 

تعداد دندان هایی که قرار است لمینت شود و تعداد لایه های لمینت دندان 

یکی از مهم ترین مواردی که می تواند بر قیمت لمینت دندان قسطی تاثیر گذار باشد تعداد دندان هایی است که باید لمینت شود. هر چه تعداد دندان ها بیشتر باشد طبیعی است که قیمت لمینت دندان نیز بالاتر می رود  زیرا مواد و روکش های بیشتری برای رسیدن به نتیجه نهایی مطلوب برای بیمار نیاز است. 

وضعیت دندان های بیمار 

در صورتی که قبل از انجام لمینت دندان، دندان های بیمار معاینه شود و مشخص شود نیاز به درمان های پیش تکمیلی دارد هزینه لمینت دندان در واقع بالاتر می رود زیرا ابتدا باید سلامت دندان ها را برقرار و مهیا نمود سپس اقدام به لمینت دندان کرد. برخی ممکن است در نواحی مختلف فک خود دچار بهم ریختگی دندانی باشند که در این صورت باید ابتدا ارتودنسی کرده سپس اقدام به لمینت دندان نمایند. همچنین در مرکز ایمپلنت امکان پرداخت اقساطی قیمت ایمپلنت دندان نیز وجود دارد.

لمینت دندان اقساطی ( قیمت لمینت قسطی )

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی