وسیله پزشکان
در مطب پزشکان بیمارستان به علت رفت و آمد بیماران مختلف میکروب های زیادی وجود دارد اما یک وسیله در آنجا رکورد میکروب های توالت فرنگی را شکسته است.

کثیف ترین و آلوده ترین وسیله در مطب پزشکان چیست ؟

کثیف ترین وسایل در مطب پزشکان معمولا آن چیزی نیست که شما بهش فکر میکنید در این بخش از سلامت نمناک آن را به شما معرفی خواهیم کرد و میگوییم که چگونه میتوانید از آن جلوگیری کنید:

ملاقات با پزشک باید به ما کمک کند تا سرما خوردگی های معمول را از بین ببریم و یا از مسائل و مشکلات سلامتی جلوگیری شود و به طور کلی ما را خوب نگه دارد.

اما فراتر از آن،سرفه کردن و عطسه کردن افراد بیمار در اتاق انتظار است که جرم ها را در آنجا انباشته میکند و شما هیچ وقت نمیدانستید.

کلیپ بورد چیست

وسایل آلوده پزشکان در مطب و بیمارستان

در واقع تحقیقات اخیر نشان میدهد که بیشترین جرم ها معمولا بر روی قلم کلیپ بورد است که برای امضاء پرونده ها استفاده میشود.محققان چند مورد معمول را در 3 مطب آزمایش کرده اند تا ببینند میکروبی ترین سطح کدام است؛

آنها 12 آزمایش را در 4 سطح انجام داده اند و متوجه شده اند که بیشتر آنها توسط بیماران و پزشکان در مطب ایجاد شده است. نتایج جالب و قابل توجه ای بود. قلم کلیپ بورد بیش از 46 هزار میکروب تقریبا برابر با یک توالت فرنگی داشت.

تجزیه و تحلیل در چندین مطب عمومی پزشکان نشان داد که، میکروب ها بر روی قلم کلیپ بورد به شکل تقریبا 8 میلیون کلنی، در هر اینچ مربع زنده هستند.

جای کثیف

آلودگی های وسیله پزشکان در بیمارستان

این نتیجه نشان میدهد که باکتری ها میتوانند به سادگی تکثیر شوند و به سرعت باکتری های دیگری از هم نوع و مشابه خود به وجود آورند.

صفحه کلید پزشکان، در رنک دوم از کثیف ترین وسایل پس از صندلی و دستگیره در اتاق انتظار قرار گرفته است.همه آنها حتی باز هم بیشتر از صندلی توالت باکتری و میکروب دارند. 

وسیله ای در مطب پزشکان که از توالت بیشتر میکروب دارد

4.213
این مطلب مفید بود ؟112
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : RD / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ/ن.ح
برچسب : سلامت بدن
وبگردی