قدرت سگ ها
قدرت های جالبی همچون پیدا کردن راه خانه که در سگ ها وجود دارد آن ها را به یکی از باهوش ترین حیوانات اهلی تبدیل کرده است.

سگها چطور راه خانه خود رو پیدا میکنند؟

زمانی که سگ ها به عنوان نگهبان یا مراقب حیوانات دیگر در روستا در خانه ای زندگی کنند، جزئی از آن خانواده می شوند؛ حتی داستان های واقعی زیادی را هم از سگ ها دیده اید که خودشان به سمت صاحب و خانه شان برگشته اند؛ اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آنها چگونه این مهارت اعجاب انگیز را دارند؛ ویژگی ای در آنها وجود دارد که باعث می شود این توانایی را داشته باشند.

قدرت عجیب سگها برای پیدا کردن خانه و محل زندگی شان

چنانچه در این بخش از نمناک میخوانید، سگ ها توانایی این را دارند که راه خود را به خانه پیدا کنند. آزمایشات و تحقیقات مختلفی روی 27 سگ از 10 نژاد مختلف انجام شد و همگی با دوربین زیر نظر گرفته شدند و مسیری که برای پیدا کردن خانه و صاحبشان طی می کردند را زیر نظر گرفتند.

نتایج در یک مقاله به چاپ رسید و به این نتیجه رسیدند که یک سوم این سگ ها از یک قابلیت فطری و ذاتی برای شناسایی جهت استفاده می کردند. در واقع آنها مهارتی شبیه به یک نقشه یاب داشتند.

قدرت سگ ها

یک حس مغناطیسی در سگ ها وجود دارد که باعث جهت شناسی در مسیر می شود. پرندگان مهاجر و کبوتر ها، لاک پشت های دریایی و بعضی از حشرات هم این قدرت را دارند؛ یعنی آنها توانایی این را دارند که صد ها کیلومتر از خانه دور شوند و دوباره مسیرشان را به درستی پیدا کنند‌.

البته قابلیت استشمام و بویایی خیلی قوی سگ ها هم باعث می شود که مسیر خود را به سمت خانه پیدا می کنند. آن ها خیلی خوب جهت شناسی را انجام می دهند و از طریق بو کشیدن مسیر را شناسایی می کنند؛ حتی اگر مسیر خیلی طولانی باشد.

در واقع آنها برای حیوانات، انسان ها، درختان، پارک، لوازم و یا حتی ادرارِ خودشان بوهای مختلفی دارند که خیلی خوب یکی را از دیگری متمایز می کنند.

ناگفته نماند که گاهی اوقات هم ممکن است اشتباه کنند. در شرایطی این اتفاق می ‌افتد که خیلی زیاد از مسیر اصلی دور شده باشند و هیچ بوی آشنایی وجود نداشته باشد که بتواند آن ها را راهنمایی کند؛ در غیر این صورت حتما در مسیر اصلی خود می افتند.

سگها چطور خونه شون رو پیدا میکنن؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ش
برچسب : سگ های جالب
وبگردی