مهران مدیری
مسابقه دورهمی با اجرای مهران مدیری که پخش آن از روزهای قبل آغاز شده است کپی کامل یکی از مسابقات خارجی است.

مسابقه دورهمی کپی کدام برنامه خارجی است؟

فصل پنجم دورهمی با اجرا و کارگردانی مهران مدیری با فضای بسیار متفاوت از برنامه های قبلی و در قالب مسابقه  از روز 21 خرداد آغاز شد.

فصل جدید دورهمی اولین تجربه مهران مدیری در زمینه اجرای مسابقه است. با شروع مسابقه دورهمی مهران مدیری اعلام کرد که هر برنامه ای مانند تاک شو، استعدادیابی و ... یک اصل دارند و بقیه آنها کپی است. این برنامه نیز جز به چز کپی است مرحله دایره و مرحله روبات، کپی درجه یک و باکیفیت از آن برنامه ها است.

مهران مدیری

در فصل پنجم دورهمی، فضای رقابتی وجود دارد و برنامه از فرمت گفتگو محور با حضور چهره های مشهور، به یک مسابقه اطلاعات عمومی با دکور کاملا متفاوت تغییر یافته است.

مسابقه دورهمی کپی برنامه سامورایی ذهنی

بخش اول مسابقه دورهمی  که مرحله دایره نامیده می شود یک مسابقه ساده اطلاعات عمومی مانند سایر مسابقات رایج است اما مرحله دوم که روبات می باشد برداشتی از مجموعه مسابقه «سامورایی ذهنی» یا «Mental Samurai» ساخته شبکه FOX است. 

مسابقه دورهمی

نمونه خارجی مسابقه دورهمی توسط راب لو بازیگر سریال «بال غربی» اجرا می شود و پخش آن از ماه مارچ 2019 آغاز شد اما فصل دوم آن به دلیل شیوع کرونا به ماه می موکول شد.

مسابقه سامورایی ذهنی

در مسابقه سامورایی ذهنی، بیشتر بر توانایی و قدرت های ذهن مثل حافظه، قدرت حل مسئله و دانش شرکت کنندگان متمرکز است اما مسابقه دورهمی بیشتر روی اطلاعات ادبی و فرهنگی متمرکز است.

نسخه بین المللی این مسابقه در 5 کشور مانند امارات، شیلی، کلمبیا، فنلاند و پرتقال ساخته و اجرا شده است.

شرکت کنندگان مسابقه دورهمی

در فصل اول مسابقه دورهمی 128 شرکت کننده حضور دارند که از میان شش هزار نفر با شرکت در آزمون ورودی آنلاین و حضوری انتخاب شده اند.

مسابقه دورهمی هر هفته جمعه ،شنبه،یکشنبه و دوشنبه شب ها ساعت 23 از شبکه نسیم پخش می شود.

دورهمی جدید مهران مدیری کپی کدام مسابقه خارجی است؟

4.417
این مطلب مفید بود ؟152
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی