عوارض قهوه
قهوه محبوب ترین نوشیدنی در دنیا است اما اگر با برخی مشکلات در بدنتان درگیر هستید باید بدانید که این مشکلات به دلیل مصرف قهوه در شما ایجاد شده است.

عوارض مصرف زیاد قهوه برای سلامت بدن

عوارض جانبی مصرف زیاد کافئین انکارناپذیر است؛ اما شاید خیلی از شما ندانید که به آن اعتیاد پیدا کرده اید و بیش از همیشه قهوه استفاده کنید‌. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک به شما خواهیم گفت که علامت مصرف زیاد قهوه چه چیز هایی است و اگر این علائم را داشتید، بهتر است که بیشتر مراقبت کنید‌.

اضطراب

نگرانی برای اتفاقی که هنوز رخ نداده یا حس اضطراب و استرس مداوم می‌ تواند یکی از عوارض جانبی خوردن زیاد قهوه باشد که حتی ممکن است در خوابتان هم اختلال ایجاد کند.

اضطراب عوارض قهوه

دل درد

با نوشیدن زیاد قهوه ممکن است به مشکلات پیش از قاعدگی یا دل درد های شدید دچار شوید؛ پس بهتر است که در خوردن آن زیاده روی نکنید و عادات مصرف قهوه تان را تغییر دهید.

تپش قلب

بدونِ شک تپش قلب اتفاق ترسناکی است؛ انگار که قلب شما از قفسه سینه در حال بیرون زدن است که این می تواند به خاطر مصرف زیاد قهوه، کافئین و نیکوتین هم ایجاد شود و ممکن است سرگیجه هم همراه آن اتفاق بیفتد.

اسهال

مصرف دو الی سه فنجان قهوه در طول روز می تواند عاملی برای اسهال باشد؛ بنابراین اگر فکر می کنید که مدام در دستشویی هستید و اسهال دارید، بدانید که قهوه زیاد استفاده کرده اید‌.

اسهال گرفتن

ناتوانی در خوابیدن

بی خوابی می تواند یکی از علائم مصرف زیاد قهوه باشد. در واقع این نوشیدنی خوشمزه چرخه خواب شما را به هم می ریزد و به طور کل تایم خوابیدن تان را کمتر از حالت عادی می کند.

احساس لرزش

قهوه باعث می شود که شما هوشیاری بیشتری داشته باشید و به طور کل انرژی بیشتری را احساس کنید اما گاهی اوقات مصرف بیش از حد آن باعث تحریک سیستم عصبی مرکزی شده و یک نوع حس لرزش را در شما ایجاد می‌ کند و عاملی برای بیقراری است.

سر درد

اگر قهوه به میزان متعادل استفاده شود، می تواند به بهبود سر دردتان کمک کند؛ اما مصرف بی رویه و بیش از حد آن، خودش عاملی برای ابتلا به سر درد است که همراه با آن ممکن است خستگی هم ایجاد شود.

مشکلی که جدیدا خیلی ها دچار شدن، از قهوه است

4.717
این مطلب مفید بود ؟161
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی