Egg white

آنچه درباره سفیده تخم مرغ نمی دانیم

کد مطلب : 76441زمان مطالعه : 3 دقیقه
تخم مرغ ماده غذایی بسیار مفید و فوق العاده می باشد که رژیم ورزشکاران و کودکان را به صورت گسترده در بر می گیرد.

هر چه که از سفیده تخم مرغ نمی دانیم !

سفیده تخم مرغ همیشه به عنوان یک ماده غذایی سالم و مفید در رژیم غذایی ورزشکاران جای ثابتی داشته و بسیاری هم سفیده تخم مرغ را به عنوان ماده ای مغذی در رژیم های لاغری پیشنهاد می کنند.

علت این موضوع پروتئین سرشار موجود در سفیده است؛ اما آیا واقعا سفیده تخم مرغ کامل ترین منبع پروتئین طبیعی است؟ بر چه اساسی از دیرباز تخم مرغ را به عنوان یک ماده مفید برای پوست و مو مورد استفاده قرار می دهیم؟ همین پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ باعث بروز حساسیت های مختلف در بدن نمی شود؟

در این مطلب با بررسی دقیق ویژگی ها و کاربردهای سفیده تخم مرغ و نگاه به باورهای رایج درباره این ماده غذایی، به سوالات و ابهام ها در مورد استفاده از سفیده تخم مرغ پاسخ می دهیم.

آیا سفیده تخم مرغ بهترین منبع پروتئین طبیعی است؟

آب و مقدار قابل توجهی پروتئین، اجزای اصلی تشکیل دهنده سفیده تخم مرغ هستند، نکته قابل توجه در مورد نوع پروتئین موجود در تخم مرغ، به ویژه سفیده این است که پروتئین موجود در تخم مرغ، کامل ترین و نزدیک ترین پروتئین به پروتئین مورد نیاز بدن انسان است و به همین دلیل کمتر موجب بروز حساسیت های مختلف می شود. این درحالیست که پروتئین های گیاهی(گلوتن) در بسیاری موارد عامل اصلی بروز حساسیت در افراد است.

پس می توان به راحتی به به این سوال که تخم مرغ بهترین منبع پروتئین طبیعی است یا خیر، پاسخ مثبت داد.

سفیده تخم مرغ

کشف یک ناشناخته در سفیده تخم مرغ؛ با شالاز آشنا شوید

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پس از شکستن یک تخم مرغ به قصد درست کردن یک نیمروی جذاب با برجستگی های سفیدی مثل آنچه در تصویر مشخص است  در اطراف زرده مواجه شده باشید و به خیال آنکه این برجستگی نطفه یا نتیجه فاسد شدن تخم مرغ باشد، قید یک وعده هیجان انگیز را زده باشید. 

حقیقت این است که این برجستگی سفید رنگ یک زنجیره پروتئینی مقوی است به نام شالاز که در تخم مرغ های تازه و طبیعی، راحت تر هم قابل رویت است؛ این زنجیره زرده را به سفیده متصل می کند و آن را در مرکز سفیده قرار می دهد.

همینطور زمانی که زرده را از سفیده جدا کنیم، شالاز به سفیده می چسبد، مثلا در محصول سفیده مایع پاستوریزه تلاونگ هم که بدون زرده و حاوی 12 سفیده تخم مرغ است، بسیار پیش می آید که با این رشته پروتئینی روبرو شوید که این نشان می دهد در تولید این محصول از تخم مرغ های تازه و طبیعی استفاده شده. 

پس این بار اگر هنگام پخت تخم مرغ با شالاز مواجه شدید، بدون هیج نگرانی، غذای مقوی خود را نوش جان کنید. 

سفیده تخم مرغ، بیشتر از یک وعده غذایی

استفاده از زرده تخم مرغ برای تقویت موی سر دیگر به یک سنت تبدیل شده؛ اما شاید جالب باشد بدانید که خواص سفیده تخم مرغ برای پوست و مو اگر از زرده بیشتر نباشد، کمتر هم نیست. 

ماسک سفیده تخم مرغ باعث درخشش پوست صورت و بسته شدن منافذ باز پوست می شود و گزینه ای ایده آل برای رفع التهاب و درمان جوش های ریز و درشت است. 

همینطور با استفاده از مایع سفیده تخم مرغ می توانید چربی اضافی پوست سر را کاهش دهید و به موهای خود رسیدگی کنید. سفیده با محکم کردن فولیکول های مو، مانع از ترشح بیش از اندازه چربی روی سطح پوست سر می شود و این در مراقبت و جلوگیری از ریزش موها بسیار موثر است.

سفیده مایع پاستوریزه تلاونگ؛ طبیعی و کاربردی

برای استفاده از کاربردهای متنوع سفیده لازم نیست حتما دردسرهای ناشی از جداسازی زرده از سفیده تخم مرغ را تحمل کنید، استفاده از محصول سفیده مایع پاستوریزه تلاونگ که هیچ گونه مواد نگهدارنده یا افزودنی هم ندارد، علاوه بر اینکه یک انتخاب طبیعی است، از به هدر رفتن زرده های تخم مرغ هم جلوگیری می کند. 

این محصول پاستوریزه و کاربردی تا یک ماه ماندگاری دارد و پس از باز شدن درب این بطری و تا سه روز می توانید از محتویات آن استفاده کنید. 

 

آنچه درباره سفیده تخم مرغ نمی دانیم

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی