تولد
سوءاستفاده عاطفی
سوء استفاده عاطفی یکی از رایج ترین مشکلات بین زوجین است و این درحالی می باشد که بسیاری با نشانه‌های سوء استفاده عاطفی آشنا نیستند.

این نشانه‌ها یعنی همسرتان در حال سوء استفاده عاطفی از شماست

اگر همسرتان بخواهد از لحاظ عاطفی از شما سوء استفاده کند، همه چیز خطرناک به نظر خواهد رسید و شما در زندگی به مشکل بر می‌خورید زیرا نمی توانید احساس آرامش داشته باشید و همین موضوع باعث می‌شود که مشکلاتتان روز به روز افزایش پیدا کند اما به نظر شما از کجا بفهمیم که همسرمان از لحاظ عاطفی از ما سوء استفاده می‌کند؟ در این قسمت از خانواده پلاس نمناک علائم سوء استفاده از طریق همسر را به شما معرفی خواهیم کرد.

کنترل کردن

اگر همسرتان به شدت در محافل اجتماعی شما را کنترل می‌کند و هر روز دنبال شماست و دوست دارد که شما فقط تمایلات او را به انجام برسانید و به اندازه کافی احساس آزادی نداشته باشید، یعنی از لحاظ عاطفی از شما سوء استفاده می‌کند.

داد و فریاد

کاملاً طبیعی است که گاهی اوقات ما با هم جر و بحث می‌کنیم و صدایمان روی همدیگر بلند می‌شود اما اگر همسرتان عادت دارد که سر هر مسئله کوچکی سریع داد بزند تا شما بترسید و چیزی نگویید، پس از شما سوء استفاده می‌کند.

فریاد زدن همسر

اهانت

هنگامی که همسرتان به دیگری اهانت کند، یعنی دیگر حرفی برای گفتن ندارد و دست به دامان حرف‌های توهین آمیز شده تا بخواهد خودش را محق نشان دهد، این رفتار نشانه سوء استفاده از شما است و هرگز کار درستی نیست.

نیاز به تدافعی عمل کردن

وقتی همسرتان همیشه شما را متهم می‌کند و شما مدام احساس می‌کنید باید از خودتان دفاع کنید، خیلی مکالمه مثبتی ندارید،زیرا او عادت کرده که همیشه شما را متهم کند.

تهدید

بعضی از افراد عادت دارند که همسر خود را تهدید می‌کنند، زیرا می‌دانند که او از انجام این کار می‌ترسد و آسیب می‌بیند و در نتیجه با تهدید کردن می‌خواهند خودشان را حق به جانب نشان دهند و دیگری را قربانی کنند.

اختلاف زناشویی

حرف نزدن

گاهی اوقات همسرتان برای اینکه دیگری را متهم کند، هرگز صحبت نمی کند، هیچ ارتباطی برقرار نمی کند و سعی می‌کند که از شما فاصله بگیرد و این حرف نزدن و سکوت، عامل سوء استفاده از شما خواهد بود.

سرزنش کردن

اگر همسرتان مدام عادت دارد که شما را سرزنش کند و اشتباهات تان را به رویتان بیاورد و مدام همه چیز را به گردن شما بیندازد، یعنی به لحاظ عاطفی از شما سوء استفاده می‌کند.

شک انداختن در دل

بعضی از افراد قصد دارند همسرتان را به همه چیز مشکوک کنند و سپس او را فرد بد دلی بنامند که همین باعث می‌شود شما قربانی شوید، احساس بدی داشته و فکر کنید که احمقانه رفتار کرده اید.

انزوا یا تنهایی

تجاوز یا سوء استفاده عاطفی یعنی شما در رابطه قربانی باشید و همسرتان کاری کند که احساس تنهایی داشته باشید و فکر کنید که هیچ پشتیبانی در زندگی ندارید.

احساس تنهایی

فرار کردن از بحث‌ها

گاهی اوقات همسرتان به خاطر اینکه خودش حوصله ندارد، سعی می‌کند از بحث فرار کند و صحبت نمی کند تا مشکلات برطرف شود و در نتیجه شما سردرگم می‌مانید که همین امر را هم می‌توان سوء استفاده عاطفی نامید.

نشانه همسری که داره ازت سوء استفاده عاطفی میکنه

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی