اهمیت دادن به کارکنان
اهمیت دادن به کارکنان از نکات مهم برای مدیران موفق است البته نحوه رفتار با کارکنان اصول خاصی دارد که مدیران بهتر است با آن آشنا باشند .

راهی درست برای اهمیت دادن به کارکنان

یکی از اساسی ترین دغدغه های مدیران، چگونگی و نحوه برخورد با کارمندان است. عدم رفتار مناسب با کارکنان و نداشتن مهارت در برخورد با کارمندان سبب بی انگیزه شدن آنها و در نهایت شکست کسب و کار منجر می شود. مدیران همواره باید رفتار خوبی با کارکنان داشته باشند و انگیزه کافی و راه موفقیت آنها را هموار سازند تا به بهره‌وری بالایی دست یابند. برای نشان دادن احترام و ارزش به کارمندان راهکارهایی که در این بخش از نمناک آورده ایم را حتما امتحان کنید.

پذیرش ایده های جدید آنها

کارمندان می توانند منبع ایده های شگفت انگیزی باشند که با دانش خود به شرکت کمک می کنند. هر کسب و کاری نیاز به تکامل دارد و درخواست ایده های جدید ممکن است شما را به اهدافتان برساند. ناگفته نماند القا حس ارزشمندی به کارکنانتان، آنها را شکوفاتر می کند.
به عنوان مثال، یک بار در ماه را ترتیب دهید تا همه کارکنان بتوانند پیشنهادات خود را در یک جعبه قرار دهند یا آنها را در مقابل هیئت مدیره ارائه کنند. تشویق افراد به خلاق بودن به آنها اعتماد به نفس بیشتری می دهد.

جلسه

حمایت از آموزش آنها

همیشه فرصت پیشرفت وجود دارد، به خصوص اگر کارمندان شما جاه طلب باشند. برای تبدیل این وضعیت به یک موقعیت برد-برد، انگیزه ای برای آموزش بیشتر و افزایش دستمزد برای کسانی که مدارک بالاتری کسب می کنند ایجاد کنید.
کمک به رشد و توسعه افراد یکی از راه هایی است که آنها را تشویق می کند تا به شرکت وفاداربمانند و به رشد آن کمک کنند. اگر کارمندی ببیند که می تواند در رتبه های بالاتر فعالیت یا حقوق بهتری دریافت کند، می ماند و به دنبال شغل دیگری با رقبای شما نیست.

اختصاص وقت به کارمندان

برای نشان دادن احترام و ارزش به کارمندان حتی اگر سرتان شلوغ است، برای ملاقات فردی با هر یک از آنها وقت بگذارید و حواستان به آنها باشد و تنها جلسات گروهی برای کارمندان کافی نیست.

شناخت آنها

برای نشان دادن ارزش قائل بودن برای کارمندان و ایجاد روابط محکم و قابل اعتماد آنها را بشناسید و چند وقت یکبار به موضوعاتی که به کار مربوط نیستند بپردازید و زندگی بیرون از محیط کارشان را درک کنید تا رابطه بهتری با ایشان بسازید.

صحبت کردن

قدردانی کردن

ممکن است فکر کنید تشکر کلامی روشی بسیار کوچک برای نشان دادن قدردانی است اما در واقع، می تواند تأثیر زیادی بر کارمندان داشته باشد، همچنین یک یادداشت دست‌نویس برای آن‌ها بفرستید و در آن به خاطر کاری که به خوبی انجام داده‌اند سپاسگزاری کنید.«تشکر» ممکن است یک حرکت ساده باشد اما، می تواند تأثیر پایداری بر روحیه و تعهد کارکنان نسبت به شرکت ایجاد کند.

ارائه بازخورد منظم و سازنده

برای بهبود عملکرد کارمندان به شکلی منظم بازخورد بدهید و صبر نکنید بعد از بررسی و مرور سالانه بازخورد ارائه دهید.اگر شما بازخورد مناسبی را به صورت منظم ارائه کنید، کارکنان انگیزه بیشتری برای پیشرفت به دست آورده و مهارتهای جدیدی بدست می آورند و ارتقا می یابند، به همین خاطر برای شما و خودشان ارزشمندتر خواهند شد.

تحسین دستاوردهای غیر کاری

همه افراد سرگرمی‌ها و فعالیت‌های دیگری دارند که باید به آنها اهمیت داد. به رسمیت شناختن دستاوردهای غیر کاری آنها در مقابل همکارانشان و همچنین عموم مردم، راهی برای نشان دادن این است که آنها به عنوان یک شخص چقدر شگفت انگیز هستند.
این یکی دیگر از راه هایی است که به کارمند خود شخصیت بدهید. برخی از افراد علاقه ای به صحبت در مورد خود ندارند اما، دوست دارند بدانند که از طریق اعمال خود مورد توجه قرار بگیرند. با برجسته کردن دستاوردهای خارج از کار، از کارمندان خود قدردانی کنید تا احساس کنند ارزش های خاص خود را دارند و همان طور که هستند پذیرفته می شوند.

تحسین کارمند

سرمایه گذاری بر روی آموزش آنها

برای اینکه نشان دهید برای کارمندان خود ارزش قائل هستید، بر روی آموزش آنها سرمایه گذاری کنید و زمان و منابع مورد نیاز برای رسیدن به موفقیت را در اختیارشان قرار دهید. کارمندان خود را برای استفاده ازفرصتهای یادگیری که توسط تیم آموزش منابع انسانی شرکتتان فراهم می شود، ترغیب کنید.

اختصاص امتیاز به گروه ها

یکبار در ماه، عملکرد کارکنان و آنچه را که انجام داده‌اند بررسی کنید و سپس همه افراد در مورد اینکه کدام تیم بیشترین تأثیر را در اهداف سالانه داشته رای ‌دهند تا کارمندی که شایستگی بیشتری دارد از امتیازاتی برخوردار شود.

اهمیت دادن به کارکنان

یک جلسه ترتیب دهید و در آن عکس هایی را با کارمندان خود بگیرید و از آنها بخواهید در مورد خودشان کوتاه بنویسند و از این مطالب برای ارائه کارمندان در وب سایت، رسانه های اجتماعی و سایر پلتفرم های آنلاین خود استفاده کنید، اینگونه نه تنها مشتریان از شما دید بهتری پیدا می کنند بلکه این احساس در کارمندان ایجاد می شود که عضوی از گروه هستند.به عنوان قدردانی از کارمندان، می‌توانید اعضای جدید را معرفی کرده و آنها را به خاطر دستاوردهایشان تحسین کنید. این راهی سرگرم کننده برای معرفی کارمندان به یکدیگر است و به آنها نشان می دهد چقدر برای شغل خود تلاش می کنند.

جلسه

تشویق آنها به زندگی سالم تر

رفتن به مراکز تناسب اندام، گام بزرگی برای داشتن زندگی سالم تراست به همین دلیل کارمندان خود را تشویق کنید تا به منظور حفظ سلامتی و فعالیت بیشتر به باشگاه و مراکز ورزشی بروند.

ایجاد انتظارات واضح

برای موفق شدن کارمندانتان باید از چیزی که از آنها انتظار دارید، اطلاع کامل داشته و نحوه سنجش موفقیت خود را درک کنند. در دنیای کار تنها برنامه ریزی و گفتگو در مورد عملکرد کافی نیست بلکه باید انتظارات خود را باید به طور شفاف بیان کنید و به طور منظم برنامه ارزیابی را داشته باشید.

دادن مرخصی اضافه

یکی از با ارزش ترین راه ها برای قدر دانی کارمندان امروزه از طریق مرخصی است تا از اوقات فراغت زمانی برای انجام کارهای دیگر غیر از کار مثل داشتن یک سرگرمی یا...استفاده کنند.

اینطوری اهمیت دادن به کارکنانت رو یاد بگیر

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی