کاشت مژه
کاشت مژه کلاسیک بدین شکل انجام می شود که مژه کار از مژه مصنوعیِ تَک تار برای کاشت مژه استفاده می کند. یعنی هر تار مژۀ مصنوعی را به یک تار از مژۀ طبیعی می چسباند. این روش به افرادی پیشنهاد می شود که مژه های متوسط دارند و با انجام این کار به حجم طبیعی مژه هایشان می افزایند.

آموزش نحوه کاشت مژه کلاسیک

آرایش چشم یا آرایش اجزای مختلف آن باعث زیباتر دیده شدن چهره خواهد شد. شاید در گذشته استفاده از لوازم آرایشی مانند خط چشم، سایه و ریمل تنها راه برای آرایش کردن چشم محسوب می شدند؛ اما امروزه متدهای جدید و نوینی برای افزایش زیبایی چشم وجود دارد که یکی از پرطرفدارترین متدها روش کاشت مژه کلاسیک است. یکی از مهمترین ویژگی هایی که کاشت مژه به سبک کلاسیک دارد طبیعی ظاهر شدن مژه ها پس از انجام کاشت است.

از چه ابزارهایی برای کاشت مژه کلاسیک باید استفاده کرد؟

در کاشت مژه کلاسیک با وجود ابزار مناسب و محصولات آرایشی با کیفیت روند کار بسیار ایمن و سریع پیش خواهد رفت. مهمترین ابزارها و محصولات آرایشیِ که برای کاشت مژه کلاسیک باید تهیه شوند شامل موارد زیر می باشند:

فوم پاک کنندۀ چشم

با استفاده فوم تمیز کننده، چربی و آلودگی هایی که در سطح پلک و مژه ها قرار دارند پاک شده و ضمناً تاثیرگذاری چسب بر مژه های کاشت شده بیشتر خواهد بود.

پنس سَر کَج یا پَنس سر صاف

از پَنس سر کج برای برداشتن و کاشتن مژه های مصنوعی استفاده می شود و پَنس سر صاف نیز برای جدا نمودن مژه ها کاربرد دارد. البته از پنس سر کج برای حذف یا ریموو کردن مژه ها نیز استفاده می شود.

کاشت مژه تار به تار

چسب مخصوص جهت کاشت مژه

برای کاشت مژه از چسب بسیار مقاوم در برابر اشک، آلودگی، آب و تعریق استفاده می شود. مدت زمان لازم برای خشک شدن چسب بکار رفته روی مژه ها حدوداً نیم تا سی ثانیه است.

پرایمر مناسب چشم

از این محلول نیز برای پاک کردن سطح پلک و مژه ها استفاده می شود. همچنین با انجام این کار توسط پرایمر قدرت چسبندگی چسب نیز افزایش خواهد یافت.

پَد زیر چشم

برای آنکه پوست زیر چشم و پلک پایین محافظت شوند مژه کاران از این پد استفاده می کنند.

فَن خشک کننده

از این دستگاه برای خشک کردن چسب مژه های کاشته شده و همچنین برای رفع گاز چسب استفاده می شود.

نحوه کاشت مژه کلاسیک چگونه است؟

برای کاشت مژه مراحل خاصی باید طِی شود تا حاصل کار با آنچه شما در ذهن دارید مطابقت داشته باشد:

 • در ابتدا باید مژه ها را با فوم تمیز کننده از هرگونه آلودگی پاک کنید.
 • با کمک پرایمر چربی مژه ها را پاک کرده و آنها را برای کاشت مژه کلاسیک آماده کنید.
 • با استفاده از فن خشک کُن مژه ها را خشک نمایید و آنها را توسط میکرو بِراش به سمت بالا حالت دهید.
 •  پَد را زیر چشم و دقیقاً زیر پلک پایین بچسبانید.
 • با کمک پَنس سر صاف مژه ها را با دقت از یکدیگر جدا کرده و فضای مناسب برای کاشت مژه را مشخص کنید.
 • سپس توسط پَنس سر کج هر تار مژۀ مصنوعی را داخل چسب مخصوص زده و بعد روی تار مژۀ مورد نظر قرار دهید.

اکستنشن مژه

 • این روند را تا جایی که مژه ها بلند و پُر پشت دیده شوند به طور صحیح و با دقت زیاد انجام دهید.
 • در گام نهایی از فن خشک کُن برای رفع گاز چسب و همچنین خشک کردن و حالت دادن مژه ها استفاده کنید. برای حالت دادن مژه های کاشته شده حتماً از میکروبِراش استفاده کنید.
برخی از مُژه کارها از چسب نواری به اسم (تری اِم) برای پایداری بیشتر پَد و همچنین محافظت از پوست زیر چشم در مقابل ریزش چسب استفاده می کنند. برای آنکه پِلک بالای چشم را بیشتر به سمت بالا بکشید می توانید از دو قطعه چسب (تری اِم) به شکل ضربدر استفاده کنید. با این کار دقت نظر و سرعت کار شما بیشتر خواهد شد.
نکتۀ مهمی که باید پیش از کاشت مژه کلاسیک به آن توجه نمایید مهارت و تخصص مژه کار، بهداشت محیط و کیفیت محصولات آرایشی و بهداشتی سالن زیبایی می باشد. در سالن های زیبایی که وسایل و تجهیزات مورد استفاده استریل نمی شوند حاضر نشوید. ممکن است به دلیل سهل انگاری فرد انجام دهنده یا عدم حفظ بهداشت محیط و ابزارهای کار چشمان شما آسیب جدی ببینند.

چه نکاتی را باید قبل و بعد از کاشت مژه کلاسیک رعایت کرد؟

 • پس از کاشت مژه به مدت یک روز از رفتن به حمام بپرهیزید.
 • بعد از شستشوی صورت جهت خشک کردن مژه ها از دستمال نرم استفاده کنید و همچنین آنها را فشار ندهید.
 • بهتر است به مدت 24 ساعت پس از کاشت مژه لوازم آرایشی در اطراف چشم یا پلک استفاده نکنید. با این کار به اثرگذاری بیشتر چسب روی مژه های کاشته شده کمک خواهید کرد.
 • حتماً از کیفیت و استاندارد بودن محصولات مورد استفاده برای انواع کاشت مژه مطمئن شوید. یکی از مراکز معتبری که لوازم آرایشی و بهداشتی استاندارد و مرغوب به فروش می رساند فروشگاه اینترنتی نگین استور است. در این فروشگاه انواع محصولات آرایشی به ویژه محصولات با کیفیت جهت کاشت مژه ارائه شده است.
 • برای شستن صورت از شوینده های ملایم مانند شامپو بچه استفاده کنید.
 • جهت جداسازی مژه ها از پلک هرگز با دست آنها را نَکشید. این کار باعث ریزش مژه های طبیعی نیز خواهد شد.

کاشتن مژه

 • اگر پس از کاشت مژه و بعد از گذشت چند ساعت التهاب یا خارش چشمانتان کمتر نشد حتماً به مژه کار مشکل پیش آمده را اطلاع داده و در اسرع وقت به پزشک متخصص مراجعه کنید.
 • برای حالت دادن مژه های کاشته شده یا زیباتر کردن آنها هرگز از ریمل ضد آب یا ریمل حاوی ترکیبات روغن استفاده نکنید. چنین ریمل هایی به مرور زمان باعث ریزش مژه های کاشته شده خواهند شد.
برگرفته شده از مجله نگین استور (neginstore1.com)

آموزش نحوه کاشت مژه کلاسیک و مراقبت های قبل و بعد از کاشت مژه

56
این مطلب مفید بود ؟60
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی