دست درد
برخی درد ها خبر از بیماری جدی در بدن را میدهند و دست درد یکی از نگران کننده ترین مشکلاتی است که به آن بی توجه میشود اما نشانه ای مهم برای بدن است.

علت درد و تغییرات نگران کننده دستها

بدن به طور مداوم در حال ارتباط با ماست و وقتی چیزی به خوبی پیش نرود و مشکلی وجود داشته باشد؛ این مشکلات را از طریق علائمی مانند نفخ و درد نشان می دهد که اغلب هم نادیده گرفته می شوند. از طرفی بعضی از مشکلات هستند که خود را روی بازو یا دست نشان می‌ دهند. با ما در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک همراه باشید تا موارد مرتبط را بشناسید.

درد

دردِ دست یا بازو علامت مشکلات جدی است که ممکن است همراه با حالت تهوع، عرق و تنگی نفس هم باشد که در چنین حالتی احتمالا علامت حمله قلبی می باشد.

درد بازو

تغییر خال یا ایجاد خال جدید

رشد خالِ مسطح یا برجسته روی پوست، می تواند علامت مشکلات مختلفی باشد که معمولا به رنگ قهوه‌ای یا سیاه در هر جایی از بدن ظاهر می‌ شود؛ البته خیلی از اوقات کاملاً بی خطر هستند. اگر متوجه خالی جدید روی بازوی تان شدید یا متوجه شدید که خالی که از قبل داشته اید؛ بعد از مدتی تغییر کرده است، حتماً به پزشک بگویید.

کبودی بدون دلیل

کبودی بدون دلیل می تواند علامت بیماری زمینه ‌ای باشد که گاهی جدی خواهد بود؛ البته خیلی از اوقات بی خطر است اما می تواند به خاطر مشکلات خونی یا حتی سرطان هم اتفاق بیفتد.

کبودی دست

ورم

ورم می تواند به خاطر تجمع غیر طبیعی مایعات در بدن اتفاق بیفتد که ممکن است در هر جایی از بدن رخ دهد که معمولاً در پا و دست بیشتر دیده می شود. ‌مصرف بعضی از دارو ها، بارداری، ایستادن برای مدت زمان طولانی یا نارسایی قلبی و کلیوی می تواند علت ایجاد این مشکل باشد.

بی حسی و گزگز

بی حسی موقت یا احساس گزگز دست یا بازو را نباید شوخی بگیرید. گاهی اوقات علامت یک وضعیت جدی است؛ مثلاً بی حسی روی دست یا بازو می تواند علامت آسیب به عصب باشد که به خاطر دیابت، ویتامین ب 12 و مشکلاتی مثل سندروم تونل کارپال اتفاق می‌ افتد.

این مدل درد دست و بازو، علامت خوبی نیست

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : eatthis / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
برچسب : درد بدن
وبگردی