تولد
تاثیر ماسک صورت
برای افزایش تاثیر ماسک روی پوست صورت باید برخی کارها را به خوبی انجام دهیم، کارهایی که انجام آن ها قبل و بعد از استفاده ماسک صورت بسیار حائز اهمیت است.

با این کارها تاثیر ماسک رو به حداکثر برسون

همه شما دوست دارید که از ماسک صورت استفاده کنید. بله ماسک فواید زیادی برای صورتتان دارد اما جالب است بدانید که راهکار هایی هستند که می توانند تاثیر گذاری ماسک را به حداکثر برسانند و فواید آن را برای پوستتان افزایش دهند اما چه راهکارهایی ؟ در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک با بهترین راهکار ها برای تاثیرگذاری حداکثری ماسک آشنا خواهید شد.

پیش از استفاده از ماسک روی صورت

قبل از استفاده از ماسک زیبایی روی پوست صورت خود برخی مراحل را انجام دهید، مراحلی شامل :

تمیز کردن پوست

حداقلی ترین کاری که باید انجام دهید تا تاثیر گذاری ماسک بیشتر باشد، این است که قبل از استفاده از آن حتماً حمام کنید. پوست خود را بشویید و تمیز نگه دارید. ماسک باید با پوست تمیز برخورد داشته باشد. بنابراین قبل از انجام کار، حتماً از یک پاک کننده کمک بگیرید زیرا اگر صورت خود را نشویید، ماسک به آلودگی ها و باکتری ها اثر می کند و هرگز به پوست شما نمی رسد.

باز کردن منافذ با یک حوله گرم

انجام این کار نه تنها تأثیرگذاری ماسک را افزایش می دهد، بلکه تجربه خوبی هم برای شما ایجاد می کند. از آب داغ استفاده نکنید. آب گرم گزینه مناسبی است زیرا آب بیش از حد داغ پوست شما را خشک می کند. پس مراقب باشید قبل از استفاده از ماسک صورت، می توانید منافذ پوست خود را در بازترین حالت ممکن نگه دارید تا محصول به عمق پوست شما نفوذ کند و پوستتان را تمیز کند. همچنین می توانید از حوله گرم هم استفاده کنید و آن را داخل آب ببرید، کمی گرم کنید و به مدت 30 ثانیه روی سطح پوست نگه دارید و سپس ماسک را روی منافذ باز پوست بزنید تا لابلای آن را به خوبی تمیز کند.

تاثیر ماسک صورت

استفاده از براش

بعضی از ماسک ها خودشان براش مخصوص دارند اما بعضی دیگر ندارند. استفاده از ماسک همراه با براش عملکرد بهتری دارد و با انگشت کمی کثیف کاری می شود و کار شما تمیز پیش نمی رود . پس باید از براش ماسک استفاده کنید که شرایط بهتری را برای شما ایجاد می کند.

شستن ماسک

معمولا بعضی توصیه می کنند که ماسک ها را طولانی روی صورت خود نگه دارید اما بهتر است که شما این کار را نکنید. باید به میزان زمانی که روی ماسک نوشته شده است دقت کنید و آن را کم تر یا بیشتر استفاده نکنید. می توانید آلارم بگذارید تا سر موقع ماسک را بشویید زیرا بعضی از ماسک ها ممکن است لایه برداری بیش از حد انجام دهند و بعضی دیگر با کمتر قرار دادن، اصلا تاثیر خودشان را نشان نمی دهد. دقیقا طبق زمانی که برای آن مشخص شده است، عمل کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

شستن ماسک  

بعد از ماسک

بعد از ماسک باید به ادامه روتین پوستی بپردازید. بسیاری از افراد از تونر، سرم یا مرطوب کننده استفاده می کنند. شما هم می توانید هر چیزی که به پوست تان احساس آرامش و راحتی می دهد را استفاده کنید اما حداقل از تونر و مرطوب کننده کمک بگیرید که می تواند رطوبت پوست شما برگرداند و آن را شفاف تر کند.

ایجاد یک روتین مناسب

مراقبت از پوست باید دارای روتین و انسجام باشد تا شما بتوانید بهترین پوستی را که می خواهید تجربه کنید. باید سعی کنید در طول روز و در طول ماه به روتین پوستی خود پایبند باشید. ماسک ها را طبق فواصل و زمان بندی های مشخص استفاده کنید تا بهترین نتیجه را از آن ها بگیرید.

درباره ماسک صورت

استفاده از ماسک های چند منظوره

شما می توانید انواع مختلفی را روی صورت خود استفاده کنید که برای هر کدام از قسمت های صورت، اهداف متفاوتی دارند. به عنوان مثال این ماسک ها در قسمت گونه خاصیت مرطوب کنندگی، روی بینی و پیشانی خاصیت سم زدایی و برای زیر چشم با ماده های جداگانه به کار رفته اند و حساسیتی در این نواحی ایجاد نمی کنند.

استفاده از کرم یا ژل دور چشم ملایم قبل از ماسک

پوست زیر چشم حساس و شکننده ترین قسمت صورت است. باید قبل از استفاده از هرگونه ماده و ماسکی روی صورت، از کرم دور چشم استفاده کنید و آن را روی ناحیه ظریف زیر چشم بگذارید و از حساسیت و کم آبی جلوگیری کند.

کرم دور چشم

مرطوب کردن صورت

بسیاری از ماسک ها لایه برداری می کنند و در نتیجه چربی اضافه پوست را از بین می برند بنابراین بسیار مهم است که بعد از آن پوست خود را مرطوب کرده و اجازه ندهید که آب از دست بدهد.

چند راز پنهان برای افزایش تاثیر ماسک روی پوست صورت

57
این مطلب مفید بود ؟70
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
وبگردی