تلخی قورمه سبزی

روش فوری برای گرفتن تلخی قورمه سبزی

تاریخ انتشار : 23 شهریور 1400کد مطلب : 83538زمان مطالعه : 3 دقیقه
دلایل مختلفی وجود دارد که می تواند موجب تلخی قورمه سبزی شود، برای گرفتن تلخی قورمه سبزی نیز چندین روش مناسب و کاربردی وجود دارد.

علت تلخ شدن قورمه سبزی و راه حل آن

قورمه سبزی یکی از سنتی ترین غذاهای ایرانی است که طرفداران فراوانی دارد تا جایی که یکی از گزینه های مناسب برای مهمانی ها، غذای روزانه، سفارش از رستوران و کترینگ می باشد. کمتر کسی است که عاشق قورمه سبزی با پلوی ایرانی نباشد البته اگر قورمه سبزی جا افتاده و به درستی طبخ شود. برخی اشتباهات در تهیه این غذای بی نظیر سبب تلخی آن می شود اما نگران نباشید ما راه حل برطرف کردن تلخی قورمه سبزی و علت آن را در این بخش از نمناک آورده ایم.

علت تلخ شدن قورمه سبزی چیست؟

تلخ شدن قورمه سبزی علت های زیادی دارد بنابراین اول باید با دلایل تلخ شدن قورمه سبزی آشنا شوید. دلایل تلخ شدن قورمه سبزی عبارتند از:

زیاد بودن شنبلیله

سبزی قورمه سبزی ترکیبی از تره، جعفری، گشنیز، اسفناج و شنبلیله است که در مناطق مختلف گاهی سبزیجات دیگری به آن افزوده یا از آن کاسته می شود. برای پختن قورمه سبزی خوشمزه باید تناسب در ترکیب سبزی رعایت شود و مقدار شنبلیله کمتر از باقی سبزی ها باشد، زیرا شنبلیله باعث تلخ شدن خورش می شود.

لیمو عمانی

یکی دیگر از علت های تلخ شدن قورمه سبزی به دلیل تلخی لیمو عمانی است. توصیه می شود هنگام افزودن لیمو عمانی به خورش جهت جلوگیری از تلخ شدن قورمه سبزی ابتدا را با چنگال سوراخ کنید و داخل ظرف آب جوش قرار بدهید و حدود 1 ساعت قبل از پایان پخت قورمه به آن اضافه کنید و یا لیمو عمانی را خرد کنید و هسته های آن را جدا کنید زیرا هسته های آن سبب تلخ شدن می شود. بعد آن ها را پودر کنید و در پایان پخت خورشت، پودر لیمو عمانی را اضافه کنید.

قورمه سبزی

زیاد سرخ کردن سبزی

برخی از افراد دوست دارند که سبزی قورمه را بسیار سرخ کنند تا قورمه سبزی آنها تیره رنگ شود اما زیاد سرخ کردن سبزی ها در روغن، باعث تلخ شدن قرمه سبزی می شود. پس بهتر است سبزی را کمتر سرخ کنید تا تلخ نشود.

تفت دادن زیاد از حد پیاز ها

تفت دادن زیاد از حد پیاز ها یا سوزاندن پیاز نیز باعث تلخ شدن مزه ی خورشت شما میشود اما تلخی که پیاز داغ سوخته ایجاد می کند خیلی کم است.

تفت دادن پیاز

روش های گرفتن تلخی قورمه سبزی

اگر خورشت قورمه سبزی شما تلخ شد، با روش های زیر تلخی قورمه سبزی را از بین ببرید:

اضافه کردن سبزی خورشتی

اگر علت تلخی قورمه سبزی شما به زیاد بودن شنبلیله مربوط می شود، می توانید با اضافه کردن سبزی خورشتی که شنبلیله ندارد، تلخی آن را کم کرد. مثلا می توانید مقداری گشنیز و اسفناج به قورمه سبزی بیافزایید اما دقت کنید میزان آن ها زیاد نشود زیرا در طعم و رنگ خورشت شما تاثیر می گذارند. گشنیز و اسفناج به دلیل طعم شیرینی که دارد کمک زیادی به رفع تلخی قورمه سبزی میکند.

افزودن سیب زمینی

برای کاهش تلخی خورشت قورمه سبزی 1 یا 2 سیب زمینی به خورشت اضافه کنید و سیب زمینی ها را قبل از کامل پخته شدن خورشت، از خورشت خارج نمایید.

استفاده سیب زمینی 

اضافه کردن آب نارنج

برای کاهش تلخی خورشت قورمه سبزی آب نارنج به خورشت قورمه سبزی بیافزایید. آب نارنج نه تنها برای کاهش تلخی قورمه سبزی استفاده می شود بلکه برای کم کردن تندی غذا هم استفاده می شود.

استفاده از آبغوره

با اضافه کردن مقدار کمی آبغوره می توانید تلخی خورشت قورمه سبزی لیمو را بگیرید اما توجه کنید که خورشت بیش از حد ترش نشود.

افزودن قند

برای کاهش تلخی قورمه سبزی 2 حبه قند، به خورشت اضافه نمایید و تلخی خورشت قورمه سبزی را بگیرید.

افزودن قند

اضافه کردن پیاز سرخ شده

برای کاهش تلخی خورشت قورمه سبزی یک عدد پیاز متوسط را سرخ کرده و به خورشت اضافه نمایید.

استفاده از رب گوجه فرنگی

برای کاهش تلخی قورمه سبزی، یک قاشق رب گوجه فرنگی در خورشت بریزید اما بیش از حد رب گوجه فرنگی استفاده نکنید زیرا طعم خورشت خراب خواهد شد. می توانید به جای رب گوجه فرنگی از رب انار به میزان کم استفاده نمایید.

رب گوجه

نکات بسیار مهم :

اگر علت تلخی قورمه سبزی مربوط به لیمو است، سریع لیمو را از خورشت در آورید و راهکارهای بالا را اجرا کنید.

می توانید از سبزی شنبلیله به صورت تر و تازه و خشک استفاده کنید.

سبزی و پیاز را به اندازه و به مقدار کافی سرخ کنید.

از لیمو عمانی های خوب و مرغوب در غذا استفاده کنید و حواستان باشد که لیمو عمانی ها زیاد در خورشت باقی نماند.

دلیل اصلی تلخی قورمه سبزی+ بهترین راه حل

4.397
این مطلب مفید بود ؟8314
منبع : بخش آشپزی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی