شانه کردن مو
اغلب افراد روزانه موهای خود را دو تا سه بار در روز برس می کشند. آیا می دانستید نحوه شانه کردن می تواند بر سلامت موی شما نیز تاثیر گذار باشد؟

آنچه برای شانه کردن صحیح موها با استفاده از برس باید بدانید

اغلب خانم ها و آقایان بعد از بیدار شدن از خواب موهای خود را با برس مرتب می کنند. برس کشیدن روزانه موها (دو تا سه بار در روز) موجب سلامت موها و بهبود جریان خون در پوست سر می شود. برس کشیدن موها یک ماساژ ملایم برای پوست سرتان است. در این بخش از سلامت پوست و موی نمناک از چگونگی شانه کردن موهایتان به بهترین شکل تا براق شدن و نکات مهم زیبایی که باعث رسیدن به هدفتان می شوند، صحبت خواهیم کرد.

شانه کردن مو

موهای خیستان را با ملایمت شانه کنید :

موهایتان، زمانی که خیس است، بسیار آسیب پذیر هستند. توصیه الیزابت مالوی، متخصص مد در شهر نیویورک:"با صبوری موهای خود را جدا کنید". برای به حداقل رساندن تنش، از یک شانه با دانه های گسترده یا یک قلم مو آرایشی بسیار انعطاف پذیر استفاده کنید.

موهای خود را از انتها به سمت ریشه برس بکشید :

موهای خود را از انتها به سمت ریشه شانه کنید، نه از راه های دیگر. گود هوسکیپینگ میگوید، شما باید از پایین شروع کنید و به بالا بروید و اینگونه کار خود را انجام دهید، تلاش برای باز کردن و شانه کردن موها از ریشه، فشار زیادی بر روی رشته های موی شما ایجاد می کند، که می تواند منجر به شکستن موها شود.

انتهای مو

بیش از حد شانه کردن، می تواند به موهای شما آسیب برساند:

ملیسا پیلیانگ، متخصص ریزش مو، میگوید قانون ماریکا برادی که باید 100 بار در روز ،موها را شانه کنید درست نیست. بیش از حد شانه کردن، میتواند به کوتیکول، و لایه بیرونی حفاظتی مو آسیب برساند. سه تا چهار بار حرکت ،معمولا برای حذف هر گره یا شلختگی موی شما، کافی است.

شما باید شانه خود را بیشتر تمیز کنید:

پیلانگ میگوید، برس ،لایه بیرونی مو را حفظ می کند و به تولید مجدد روغن پوست سر کمک می کند، اما وقتی که شانه پر از مو یا پس مانده های مویی باشد، نمیتواند به خوبی کارش را انجام دهد.

او توصیه می کند که هر هفته برس خود را تمیز کنید ویا اگر موهای بلندتری دارید، دفعات شستشو را بیشتر کنید.

شانه کثیف

یک نشانه که نشان میدهد، برس شما کار سم زدایی اش را انجام نمیدهد، چیست؟

وقتی شما شروع به دیدن پس مانده های مویتان، روی برس میکنید.

شستشو :

اول، همه ی موها را از برس خود بردارید. سپس یک قاشق غذا خوری شامپو را در کاسه آب ریخته و برس را به مدت چند دقیقه در آن بگذارید، سپس کاملا آبکشی کنید و با سشوار خشکش کنید.

شما باید قبل از شستن مو، موهایتان را شانه کنید:

این مرحله اولیه، سبب کاهش خاک و افزایش کارایی محصول می شود (بنابراین ساده تر می شود آن را بشویید) و روغن های حفاظتی از پوست سر را به آن زد، جایی که موها بیشترین مواد مغذی را نیاز دارند. همچنین ،باعث ژولیدگی کمتری پس از شامپو زدن می شود.

شانه

برای شانه زدن یک برس مناسب انتخاب کنید :

پیدا کردن برس ایده آل و مناسب، خود می تواند مقدار زیادی از زمان، و پولتان را صرفه جویی کند.مالوی میگوید:"سایز،مدل، شکل، سرامیکی بودن و غیره، گزینه های انتخابی غافلگیر کننده ای هستند".

ما به یک اردوگاه سه روزه مدرسه زیبایی رفتیم، تا چگونگی استفاده از برس مو را با توجه به نوع مو و سبک دلخواهشان، را آموزش دهیم".

برس های چرمی موها را براق می کنند:

برس های چرمی گران هستند، اما این برس ها ارزششان در درخشان کردن موهاست.

آرایشگر میشل دوناس می کند، می گوید:

اگر از این برس ها در زمان خشک کردن مو با سشوار استفاده شود باعث صاف شدن موهای وز دار، زبر و فر میشوند و کنترل حداکثری را برای موهای سر سخت فراهم میکنند.

برس مو

برس مخصوص موهای نایلون(نازک) برای صاف کردن مناسب هستند:

برس مخصوص موهای نایلون(نازک) برای مدل موهای صاف مناسب است، یا هر زمانی که میخواهید موهایتان را صاف کنید. موهای برس معمولا در فاصله دورتری از نوع چرمی قرار گرفته اند و گیره هایی از متوسط به محکم برای انواع مدل موها دارد، به ویژه برای موهایی با رشته های ضخامت متوسط، دارند.

موهای برس را چک کنید

از برس با موی هایی که دارای سری آهنی و یا خیلی تیز هستند، خود داری کنید، چون می توانند پوست سر را خراش دهند و مو را پاره کنند. به دنبال شانه هایی با سری گرد باشید، و برای امتحان موهای برس را روی بازوی خود بکشید تا قبل از خرید ببینید چقدر نرم است.

برس تیز

مدل شکل یک برس بسیار مهم است

در مطلب معرفی انواع برس و شانه موی در بخش های قبلی دنیای مد نمناک گفتیم که برس ها به دو نوع تقسیم می شوند:گرد و صاف. شکل مناسب برس را انتخاب کنید، بر حسب نوع کارایی خودتان که میخواهید، آیا فقط موهایتان را صاف کنید یا میخواهید به موهای خود حجم بدهید. فادی، میگوید "بعضی ها با موهای زبر و خشن، خشک، ضخیم، قطعا به دنبال صاف کردن موهایش هستند تا حجم دادن به آنها- برس های تخت مناسب آنهایی است که میخواهند مواهایشان را نرم و صاف کنند". "برس های گرد برای حجم دادن، حالت دادن به موها است "

اندازه و سایز برس مهم است

به عنوان یک قاعده کلی، موهای بلندتر، برس موی بزرگتری می خواهند. چرا؟ در حالی که موهای کوتاهتر با یک برس کوچکتر به راحتی شانه شدن هستند، موهای بلند معمولا در یک نقطه گره می خورند.

موهای خوب، نازک، سوخته شده( متغیر شکننده) نیاز به LTC بیشتری دارند. برس هایی که حاوی موی های محافظتی هستند، تنش و کشش را هنگام برس کشیدن، کمتر می کنند.

اندازه شانه

شستن موها قبل از خوابیدن؟

اطمینان حاصل کنید که شما هیچ یک از این اشتباهات شبانه را برای موهایتان انجام نمیدهید.

هنگام خشک کردن، برس را اشتباه میگیرید:

نگه داشتن سشوار با دست غالب خود و کار با برس با دست ضعیف تر بسیار رایج است.

اما در عین حال، طبیعی تر است که وسیله بزرگتر و سنگین تر را با دست قوی تر خود نگه دارید، شما نیاز به انجام کارهای بهتری با دست غالب خود دارید، تا بهتر بتوانید آن کار را انجام دهید.

برخی از برس ها ،می توانند (به طرز با شکوهی!) سرعت خشک شدن را کاهش دهند:

زمان خشک کردن کمتر ،به معنی موهای سالمتر است، بنابراین برس موی خود را در دست اصلی خود قرار دهید، که این پیروزی واقعی است.

خشک کردن مو

یکی از گزینه ها مخصوصا برای مراحل اولیه خشک کردن مو، هنگامی که شما در حال تلاش برای خشک کردن هستید:

از یک برس که دارای برش هایی در پایه اش است ،استفاده کنید.زیرا که اجازه می دهد به وسیله آن، شانه باز شود و هوا در آن بچرخد، و خشک شدن مو سریعا از ریشه به انتهای مو برسد.

جایگزینی دیگر،یک برس با پوشش سرامیکی، مواد معدنی ،محبوب ترین مدل هاهستند.پریونشن می گوید:مانند ظروف سرامیکی در آشپزخانه، که با درجه حرارات کم ،می توانند به بهترین شکل کار کنند.اکثر برس های سرامیکی، از طول دسته خود (مرکز) سوراخ هایی دارند تا بتوانند دو طرف مو را خشک کنند.

اگر شما از یک سشواری استفاده میکنید که برای سرعت بخشیدن به خشک کردن، یون های منفی را از بین می برد، برس سرامیکی هم اثر بالایی بر یون ها، خواهند داشت.

برس ها برای همیشه نمی مانند:

هنگامی که یک برس را میبینید و عاشقش می شوید، خداحافظی با آن سخت خواهد شد. اما مهم است که برس خود را جایگزین کنید، هنگامی که شانه هایش، شروع به شکستن یا در آمدن می کنند، از این طریق می تواند موهایتان صدمه ببیند.یک برس خوب حداقل میتواند سه سال عمر کند.

برس مو

بهداشت برس :

هر بار پس از شانه کردن موهایتان، موهای اضافی آن را بیرون بیاورید

برس را هر چند وقت یکبار با آب گرم و صابون بشویید.

برس خودتان را به آریشگاه ببرید تا امکان انتقال بیماری های پوست و مو مانند قارچ ها، شپش و کچلی وجود نداشته باشد.

برس خود را به دیگران قرض ندهید. 

اینطور شانه کردن موها کاملا اشتباهه !

4.435
این مطلب مفید بود ؟314
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/م.ح
وبگردی