هنگام رانندگی
علاوه بر رعایت نکات راهنمایی و رانندگی برای امینت در خودرو باید از استفاده وسیله ای که جان شما را در هنگام رانندگی به خطرمی اندازد، پرهیز کنید.

هرگز هنگام رانندگی از این وسیله استفاده نکنید

فرقی ندارد که سرعت تان حین رانندگی چقدر است؛ در هر صورت بعضی از لوازم هستند که اگر حین رانندگی از آن ها استفاده کنید، احتمال تصادف را بالا می‌ برد که در این قسمت از نمناک قصد داریم راجع به آن ها صحبت کنیم و بگوییم که چه خطراتی برایتان دارند.

هنگام رانندگی هرگز از هدفون استفاده نکنید

قطعا رانندگیِ طولانی بهترین زمان برای گوش دادن به موسیقی مورد علاقه یا گوش دادن به آخرین پادکستی نیست که دانلود کرده‌اید. زمانی که شما رانندگی می کنید، یعنی در حال انجام یک کار مهم هستید‌. استفاده از هدفون حین رانندگی کار بسیار خطرناکی است و هرگز نباید انجامش دهید، زیرا شما را از دنیای اطراف تان دور می‌ کند.

بهتر است که همان پادکست را داخل ضبط ماشین پلی کنید؛ زیرا هر چقدر هم که حواس تان باشد و اطراف را نگاه کنید، باز هم بعضی از خطرات هستند که فقط از طریق صدا می توانید متوجه آن ها باشید. پس هدفون را فراموش کنید.

رانندگی کردن

تاثیر هدفون، در کاهش تمرکز رانندگی

طبق تحقیقات موجود، رانندگانی که از هدفون استفاده می‌ کنند معمولاً دقت کم تری دارند. نتیجه مطالعه ای در سال 2021 نشان می‌ دهد؛ افرادی که هنگام رانندگی از هدفون استفاده می کنند، بازدهی کم تری هنگام رانندگی دارند. آنها متوجه محیط اطراف خود نیستند. صداهای اطراف را نمی شنوند و به آن چیزی فکر می‌ کنند که در حال پخش شدن است و همین باعث می‌ شود که عکس العمل دیرتری در شرایط مهم و خطرناک داشته باشند.

قانون ممنوعیت استفاده از هندزفری هنگام رانندگی

در بعضی از کشورها استفاده از هندزفری هنگام رانندگی ممنوع است. طبق اطلاعات موجود از کشور ها؛ متوجه شده‌ اند که رانندگی با هدفون تا چه حد می‌ تواند خطرناک باشد و در نتیجه انجام این کار را ممنوع کرده‌اند که شاید برایتان تعجب برانگیز هم باشد؛ اما این موضوع حقیقت دارد. در بسیاری از کشورها؛ استفاده از هدفون حین رانندگی کار غیرقانونی است و جریمه دارد.

بخاطر جونت، هنگام رانندگی از این وسیله استفاده نکن!

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی