تاریخچه کیک تولد
کیک و شمع از ملزومات یک جشن تولد است و بدون این دو مورد تولدی برگزار نمی شود. کیک و شمع تولد تاریخچه و فلسفه جالبی دارد که شاید نمی دانستید.

فلسفه و تاریخچه ی شمع و کیک تولد

هیچ تولدی بدون کیک تولد محسوب نمی شود اما آیا دلیلش را می دانید!؟ اکثر افراد طعم کیک را دوست دارند. جشن تولدی که ما می گیریم همیشه با وجود یک کیک همراه است و همچنین این جشن با آهنگ های شاد، شمع و آرزوی فردی که تولدش است، همراه و کامل می شود.

کیک و شمع تولد

تاریخچه کیک تولد

باور و عقیده بر این است که اولین کیک تولد در آلمان خریداری شد. آلمانی ها تولد کودکانشان را با کیک جشن گرفتند و به این جشن کیندرفست می گفتند. کیک ها در وهله اول به اندازه الان خوشمزه نبودند اما کم کم طعم شیرین تری پیدا کردند.

در قرن 17 کیک های تولد با جزئیات بیشتری تهیه می شدند و کمی پیشرفته تر شده بودند. مثلاً تزیین خاصی داشتند، از یخ و مواد خنک داخل آن ها استفاده می شد و با چیزهایی مثل گل آن را دیزاین می کردند.

اگر چه این انواع کیک ها فقط توسط افراد ثروتمند و طبقه مرفه جامعه تهیه می شد. در قرن 18 مواد غذایی و کیک های تولد بیش از همیشه در دسترس قرار گرفتند. قیمت کیک ها به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کرد و تعداد آن ها رفته رفته بیشتر شد.

فلسفه کیک تولد

تاریخچه شمع های تولد

تئوری تاریخچه گذاشتن شمع روی کیک تولد از یونان باستان آغاز شد. یونانی ها کیک های دایره شکل و گرد را درست می کردند و عقیده آن ها برای درست کردن این کیک ها ستایش آرتمیس بود.

آن ها آرتمیس را خدای خود می دانستند و سپس روی کیک شمع روشن می کردند که نماد روشنی ماه بود و دود حاصل از شمع ها نشان دهنده عبادت و آرزوهای آن ها بود که به سمت خداوند و به آسمان ها برده می شد.

اما بعضی از محققان باور دارند که این رسم از آلمان شروع شد. آن ها اولین بار برای نشان دادن نور زندگی شمع ها را روی کیک روشن کردند. امروزه بیشتر فرهنگ ها تولد خود را با کیک جشن می گیرند، شمع ها را روشن می کنند و آهنگ تولد پخش می کنند.

فلسفه شمع تولد

تعداد شمع ها معمولاً نشان دهنده سن افرادی است که تولدشان است. بسیاری از افراد باور دارند که آرزو کردن هنگام تولد به وقوع می پیوندد و می توانند با یک فوت شمع ها را خاموش کنند. این آرزو نباید به هیچ کسی گفته شود زیرا ممکن است به تحقق نپیوندد.

عقیده دیگری هم وجود دارد که کیک تولد اولین بار از کشور مصر رواج پیدا کرد. از آن جایی که خانه و خانواده بیش از حد برای افراد مصری مهم بود، به همین دلیل تولد یکی از مهم ترین روزهای آن ها محسوب می شد و در نتیجه باعث می شد که این روز را جشن بگیرند که این فرهنگ همچنان در بین آن ها رواج دارد.

چیزی که این روزها بیشتر به چشم می خورد، تنوع و طعم های مختلف کیک های تولد است. همانگونه که در مطالب آموزش کیک و شیرینی پزی آشپزخانه نمناک مشاهده کرده اید بعضی از رایج ترین و مشهور ترین طرح ها شامل کیک های پنیری، وانیلی، شکلاتی و کلاسیک است و انواع مختلف آن ها طرفداران زیادی دارند.

تاریخچه جالب اولین کیک و شمع تولد دنیا

424
این مطلب مفید بود ؟195
منبع : proflowers / بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : شمع کیک تولد
وبگردی