تولد
لوازم ورزشی خانگی
برخی از وسایل ورزشی خانگی هستند که توسط افراد بسیار مورد استفاده قرار می گیرند، در حالی که این لوازم خطراتی را می تواند به همراه داشته باشد.

لوازم ورزشی خانگی که ممکن است خطرناک باشد

تجهیزات ورزشی برای محیط داخل خانه نه تنها کاربرد بسیار زیادی دارد، بلکه می تواند شما را سریع تر به اهدافتان برساند. از طرفی شما مجبور نیستید که برای ورزش کردن به جای خاصی بروید. فقط کافی است که تجهیزات اصلی را داشته باشید تا بتوانید کارتان را شروع کنید اما ممکن است که بعضی از آن ها به شما آسیب وارد کند زیرا در محیط خانه نمی توانید کار تخصصی انجام دهید. به همین دلیل در این قسمت از تناسب اندام نمناک تجهیزات مهم برای ورزش کردن و جایگزینی برای آن ها را در منزل به شما معرفی خواهیم کرد :

رول های فومی که ممکن است به سیاهرگ ها آسیب وارد کند

این رول ها ممکن است که جریان خون را افزایش دهند، انعطاف پذیری شما را بالا ببرند و به بهبود سریع تر عضلات کمک کنند اما اگر سیاهرگ های گشاد دارید، افزایش جریان خون در چنین حالتی اصلا مناسب شما نیست. فشار ایجاد شده به بدن با استفاده از این لوازم باعث درد و ناراحتی می شود و وضعیت تان را بدتر می کند و باعث می شود که رگ ها متورم شوند و در نتیجه شما نمی توانید دیگر وضعیت خود را بهبود ببخشید.

جایگزین مناسب برای این وسیله ها این است که از دوچرخه معمولی خودتان استفاده کنید که جریان خون را به شکل سالم افزایش می دهد، شبیه به پیاده روی عمل می کند و همزمان از مفاصل در برابر آسیب دیدگی محافظت می کند و شما را قوی تر از روز قبل می کند. اصلا هم مهم نیست که چه نوع دوچرخه ای استفاده می کنید، فقط باید پدال زدن را انجام دهید.

وسیله ورزشی خطرناک

بند های کشی نامناسب و ضعیف که ممکن است پاره شوند

متاسفانه بعضی از افراد بوده اند که حین استفاده کردن از این بندها با پاره شدن آن ها مواجه شدند و تعادل خود را از دست دادند. پاره شدن این بند ها حین استفاده، ممکن است باعث افتادن از پشت و کنار بدن شود و دنده های فرد را بشکند. این اتفاق برای چندین نفر افتاده است که آن ها نیاز به جراحی هم پیدا کردند.

به جای آن می توانید از اسلایدر ها یا گلایدر هایی استفاده کنید که عضلات کل بدن را هدف قرار می دهند، باعث قوی تر شدن بدن شما می شوند و احتمال پارگی یا افتادن از آن ها وجود ندارد.

بندهای کشی

تخته های تعادل عامل آسیب به قوزک پا

این تجهیزات ساده برای تمرین تعادل فرد استفاده می شود اما ممکن است آسیب دیدگی های زیادی در پی داشته باشد. قوزک پای شما بر اساس قدرتی که دارد، می تواند این آسیب دیدگی را در شکل های مختلف تجربه کند؛ مخصوصاً اگر قوزک پای تان در گذشته هم آسیب دیده باشد، این وضعیت بدتر خواهد شد. یک وسیله امن و ساده تر برای افزایش تعادل، این است که از توپ فیتنس استفاده کنید و تمرین های مختلف را روی آن پیاده کنید تا تعادل خود را افزایش دهید.

فقط کافی است که با شکم روی توپ دراز بکشید و به تقویت و قدرت هسته و مرکز بدن کمک کنید و سپس دست و پای مخالف خود را بالا ببرید و سعی در حرکت نداشته باشید.

تخته تعادل

میله های پول آپ با احتمال نصب غلط

در بسیاری از خانه ها این میله ها نصب شده اند اما شاید قدرت آن ها به اندازه کافی نباشد زیرا احتمال این که این میله ها را اشتباه و بد نصب کنید، بسیار زیاد است. اگر این میله ها غلط نصب شده باشند، در نتیجه عامل آسیب دیدگی به شدت افزایش پیدا می کند. کافی است که شما یک حوله را دور دستگیره در بپیچید، یک تشک زیر خودتان بگذارید و همان حرکت را با این وسیله ساده انجام دهید.

وزنه های دسته دار که باعث جابجایی دیسک ستون فقرات می شود

این وزنه ها برای ورزش کاربرد زیادی دارند اما ممکن است به دیسک کمر شما آسیب بزند و یا آن را جابجا کنند. طرز ایستادن شما را مشکل دار می کند و باعث می شوند که شانه های شما به سمت جلو متمایل گردد. به جای استفاده از آن ها کافی است که کمی بدن خود را به سمت جلو ببرید و یکی از دست های خود را خم کنید و در دست دیگر یک وزنه معمولی بگیرید و از این وزنه ها استفاده نکنید و به آرامی بازوی خود را عقب و جلو بیاورید تا از هر گونه آسیب دیدگی مصون بمانید.

لوازم ورزشی خانگی که ممکن است خطرناک باشد

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ح.ب/ن
برچسب : حرکات ورزشی
وبگردی