سوسیس خانگی
رمز و راز تهیه “سوسیس خانگی” خوشمزه و سالم، رعایت تناسب ادویه هایی است که در آن استفاده می شود و برای تهیه آن می توانید از گوشت قرمز و مرغ استفاده کنید.

طرز تهیه سوسیس خانگی خوشمزه :

خیلی از مردم عاشق سوسیس و کالباس هستند ولی به دلیل اینکه از سلامت و سالم بودن آن اطمینان ندارند نمی توانند آن را از بیرون تهیه کنند به همین دلیل در این دستور تهیه از نمناک تلاش کردیم طرز تهیه سوسیس خانگی را آموزش دهیم تا هم از یک غذای خوشمزه بهره‌مند شوید و هم اینکه از سالم بودن آن مطمئن شوید.

سوسیس خانگی

مواد لازم برای تهیه سوسیس خانگی :

مقدار مواد ذکر شده برای درست کردن سوسیس خانگی برای 8 عدد سوسیس کوکتل مناسب می باشد برای مقدار بیشتر مواد اولیه را به نسبت تغییر دهید.

گوشت 400 گرم
رزماری آسیاب شده1 قاشق غذاخوری
سرکه قرمز2 قاشق غذاخوری
پاپریکا دودی  1/3 قاشق چایخوری
فلفل قرمز  به اندازه دلخواه
نمک  1/2 قاشق چایخوری
نعنای خشک  به اندازه لازم
فلفل سیاه  به اندازه لازم
سیر  4 حبه
کاور سوسیس  به اندازه لازم
قیف مخصوص سوسیس1 عدد

 دستور تهیه سوسیس خانگی :

مرحله اول

سیرها را پوست گرفته و خرد کنید ، سپس به همراه گوشت برای دو تا سه بار چرخ کنید. در مرحله بعد ادویه ها را اضافه کرده و مواد را با دست ورز دهید تا به‌خوبی مخلوط شود.

مرحله دوم

در این مرحله مایه بدست آمده را مجدد به چرخ گوشت برگردانده و قیف مخصوص سوسیس زنی را به چرخ گوشت متصل کرده و کاور سوسیس را روی آن بکشید. ابتدا کاور را هواگیری کرده و سپس سر آن را گره بزنید.

مرحله سوم

چرخ گوشت را روشن کنید تا مواد داخل کاور ریخته و سوسیس ها آماده شوند. زمانی که سوسیس به اندازه دلخواهتان رسید مجدد گره بزنید و باقی سوسیس ها را هم به همین شکل آماده نمایید.

سوسیس

مرحله چهارم

زمانی که همه سوسیس ها آماده شدند آن را از چرخ گوشت جدا کرده و انتهای کاور را گره بزنید. سوسیس ها را به شکل دلخواه بپیچید و در صورت تمایل با نخ ببندید تا از هم جدا باشند. سوسیس ها را برای چند ساعت در یخچال بگذارید تا سفت شود سپس به روش دلخواه طبخ کرده و سرو نمایید.

نکات تهیه سوسیس خانگی :

  1.  بهتر است برای تهیه سوسیس از گوشت مخلوط گوساله و گوسفند استفاده نمایید. اما در صورتی که تمایل دارید از یک نوع گوشت استفاده کنید توصیه میشود از قسمت ران گوسفند و یا سردست گوساله استفاده کنید.
  2. حتما گوشت را در چند نوبت چرخ کنید تا هم راحت پخته  شود و هم اینکه داخل گوشت سوسیس خون پیدا نشود.
  3. رزماری پایه و اساس طعم سوسیس است پس میزان مقداری که از آن استفاده می کنید را دقت کنید و بسته به ذائقه خود می توانید مقدار آن را کم یا زیاد کنید.
  4. وقتی گوشت را داخل کاور می ریزید حتما با دست خوب ماساژ دهید تا هواگیری شود.

نکات تکمیلی در مورد سوسیس خانگی

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 24دقیقه میباشد .
سوسیس خانگی را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه سوسیس خانگی خوشمزه همراه با نکات کامل

4.2203
این مطلب مفید بود ؟17132
برچسب : سوسیس
وبگردی