آبیاری گیاه آپارتمانی
برای مراقبت ازگیاه آپارتمانی که برگ هایش قهوه ای شدند باید نکاتی را رعایت کرد, یکی از مهم ترین آنها آبیاری گیاه است که نیازمند رعایت اصول خاصی است.

مراقبت و آبیاری گیاهی که برگهاش قهوه ای شده

آب دادن به گیاهی که برگ هایش قهوه ای شده نیازمند رعایت اصولی است که باید آن ها را بدانید. در غیر این صورت گیاه از بین می رود و دیگر نمی توان برای آن کاری انجام داد. در این قسمت از نمناک به شما توضیح می دهیم با گیاهی که برگ هایش قهوه ای شده، چطور رفتار کنید و چگونه به آن آب بدهید که آسیبی وارد نشود.

باید بدانید که چه زمانی آب دهید

حتما اطمینان حاصل کنید که گیاه به اندازه کافی آب داشته باشد. می توانید انگشت خود را به خاک بزنید و ببینید که خشک شده است یا خیر. اگر رطوبت را احساس کردید، یعنی نیاز به آب ندارد.

آب را روی گیاه شره نکنید

باید مراقب باشید هنگامی که به گیاه آب می دهید، هیچ آبی روی برگ ها شره نشود و روی آن ها نریزد، زیرا باعث انتقال بیماری و عفونت داخل گیاه می شود. به طور کامل به گیاه آب بدهید و خاک را کمی مرطوب کنید و مراقب باشید که زهکشی به خوبی انجام شود.

آبیاری گیاه آپارتمانی

استفاده از جنس مناسب گلدان

گلدان های مسی معمولا زودتر از گلدان های پلاستیکی رطوبت خود را از دست می دهند، زیرا آب از داخل آن ها زودتر بخار می شود. اکثر گلدان ها زهکشی خوبی دارند اما در هر صورت باید به آن توجه داشته باشید تا آب اضافی را بیرون بدهد.

دلایل رایج قهوه ای شدن برگهای گیاه آپارتمانی

آب دادنِ مناسب به گیاه تضمین می کند که گیاه شما سالم بماند. اول از همه شما باید بدانید که گیاه به چقدر آب نیاز دارد. هر چه قدر اطلاعات بیشتری داشته باشید، بهتر می توانید یک برنامه منظم برای آب دادن در نظر بگیرید اما به نظر شما چرا این اتفاق می افتد و برگ گیاه قهوه ای می شود؟

آب بیش از حد زیاد

گیاهان خانگی در برابر آب بیش از حد زیاد ممکن است برگ هایشان قهوه ای شود. گیاهانی که در معرض نور مستقیم خورشید نیستند، فقط یک یا دو بار در ماه باید به آن ها آب داد.

قهوه ای شدن گیاه

آب کمتر از حد نیاز

بعضی از گیاهان ممکن است برگ هایشان قهوه ای یا سوخته شود، به خاطر اینکه به اندازه کافی آب دریافت نکرده اند و خشک شده اند. فهم نیاز واقعی گیاه و اینکه بدانیم چه موقع به آن ها آب بدهیم، می تواند از این مشکل جلوگیری کند.

نوع آب

بعضی از گیاهان خانگی به نوع آبی که استفاده می کنید حساسیت زیادی دارند . آب شهری که کلر بالایی دارد و مواد شیمیایی زیادی در آن وجود دارد، ممکن است باعث قهوه ای شدن برگ گیاه شود.

روش آب دادن

علاوه بر اینکه نوع آب را شناختید، باید به روش خود دقت کنید و از گلدانی استفاده کنید که زهکشی مناسب داشته باشد.

آبیاری گیاه

رطوبت

برای تامین رطوبت فقط نباید آب دهید، بلکه باید محیط را مرطوب نگه دارید که حتی می توانید با یک اسپری آب هم گیاه را مرطوب کنید اما اگر فقط به آب دادن اکتفا کنید ؛ ممکن است برگ گیاه قهوه ای شود.

روش آبیاری گیاه آپارتمانی که برگهاش قهوه ای شده

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی