تمیز کردن مانیتور
مراقبت و نحوه نگهداری از وسایل الکترونیکی تاثیر زیادی در میزان عمر آنها دارد، پس بهتر است به روشی صحیح صفحه مانیتور و تلویزیونتان را تمیز کنید.

آموزش روش اصولی و صحیح تمیز کردن مانیتور

در دنیای امروزی این که بدانیم چگونه باید از لوازم خود نگهداری کنیم، اهمیت بسیار زیادی دارد که یکی از مهم ترین آن ها صفحه مانیتور است‌. قطعا هیچ کس نمی خواهد که روی صفحه مانیتورِ خود اثراتی از انگشت و گرد و غبار آلودگی وجود داشته باشد و از آنجایی که مانیتور یک وسیله حساس است، باید روش تمیز کردن آن را یاد بگیریم که در این قسمت از نمناک آن را به شما آموزش خواهیم داد.

آماده‌سازی

اولین مرحله ای که باید برای تمیز کردن مانیتور به کار ببندید آماده‌سازی است؛ یعنی اول باید مانیتور را خاموش کنید (زمانی که می خواهید صفحه لپ تاپ، گوشی موبایل، تلویزیون یا کامپیوتر را تمیز کنید، حتما اول باید آن را خاموش نگهدارید)؛ بعد صبر کنید تا مانیتور خنک شود و شروع به تمیز کردن کنید؛ همچنین توصیه می شود که صبح ها قبل از شروع کار و روشن کردن مانیتور، این کار را انجام دهید.

سپس یک دستمال پارچه ای میکرو فایبر (که هیچ لکی نمی اندازد) بردارید و روی آن بکشید تا گرد و غبار رفع شود. اگر احساس می کنید لکه روی مانیتور افتاده، کمی دستمال را با آب خیس کنید و به آرامی آن را اسکراب کرده و بردارید.

تمیز کردن مانیتور

اسپری بزنید

هرگز از اسپری های شیمیایی خیلی قوی استفاده نکنید؛ اما اسپری های معمولی اشکالی ندارد. بهترین حالت این است که از یک پاک کننده مخصوص مانیتور کمک بگیرید تا به بهترین نتایج برسید. پیشنهاد ما این است که اسپری را مستقیماً به دستمالِ تمیزتان بزنید تا از ایجاد لک جلوگیری شود و از طرفی هم هیچ مایع اضافی روی صفحه مانیتور باقی نماند. در این مرحله می توانید فشار خیلی ملایمی به صفحه مانیتورتان وارد کنید؛‌ البته باید مراقب باشید که این فشار خیلی زیاد نشود که به آن آسیبی برساند.

خشک کنید

وقتی که مانیتور را آماده می کنید و به آن اسپری زده و تمیزش می کنید، نیاز به خشک کردن هم دارید تا کارتان تکمیل شود‌. در نهایت دستمالی که رطوبت ندارد را استفاده کنید؛ چرا که انجام این کار باعث می‌ شود تا لکه و آلودگی ها به طور کامل پاک سازی شوند و یک نوع حس تمیزی و زیبایی به صفحه مانیتور می دهد که باعث می شود دلتان بخواهد کل روز به صفحه نگاه کنید.

روش صحیح تمیز کردن هر نوع مانیتور و ال سی دی

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی