تنظیم نور لپ تاپ
اگر تصمیم به تنظیم نور لپ تاپ در ویندوز 10 دارید و اما هنوز موفق نشده اید، در این گزارش از نمناک با آموزش تصویری روش های مختلف برای تنظیم نور لپ تاپ آشنا خواهید شد.

نحوه تنظیم نور لپ تاپ در ویندوز 10

گاهی اوقات برای هر یک از ما رخ داده است که بنابر شرایط مختلف می خواهیم نور لپ تاپ را کم یا زیاد کنیم تا بتوانیم بهتر از آن استفاده کنیم و مهمتر از همه، چشمانمان آسیب نبیند. بنابراین اگر در محیط های سقف باز از لپ تاپ استفاده می کنید، باید نور لپ تاپ را تا میزان زیادی، زیاد کنید تا قادر به مشاهده صفحه نمایش باشید و بلعکس در محیط های بسته مانند اتاق تاریک، باید نور را به میزان مناسبی کم کنید تا به چشمان شما آسیبی وارد نشود.

با این حال با کاهش میزان نور لپ تاپ، به افزایش بازدهی باتری لپ تاپ و طولانی تر شدن عمر لپ تاپ کمک بسزایی خواهید کرد. جدای از این مباحث، برای آنکه شما بتوانید اقدام به تنظیم نور لپ تاپ در ویندوز کنید، روش های متعددی وجود دارند که در پیش روی شما می باشند و تنها به خودتان بستگی دارد تا ار مورد مناسب خود استفاده کنید. با این احتساب، به دلیل پرطرفدار بودن ویندوز 10 ما تصمیم داریم در این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با آموزش تنظیم نور لپ تاپ (adjust laptop brightness) بصورت قدم به قدم آشنا سازیم. همراه ما باشید.

1- تنظیم نور لپ تاپ با استفاده از کیبورد

 تنظیم نور لپ تاپ

اولین و ساده ترین راه ممکن برای تنظیم نور لپ تاپ استفاده از صفحه کیبورد لپ تاپ می باشد که تنها با استفاده از 2 کلید که از قبل بر روی صفحه کیبورد تنظیم شده است. این دو کلید متغیر هستند برای مثال در یک سری از لپ تاپ ها در کلید های F1 و F2 تعبیه شده اند و در یک سری دیگر در کلیدهای F2 و F3 می باشند. برای تشخیص این کلیدهای کاربردی، باید به دنبال کلیدهایی باشید که آیکونی از نور بر روی آنها درج شده است. برای مثال در تصویر بالا مشخص شده است.

2- تنظیم نور لپ تاپ با استفاده از نوتیفیکیشن پنل

 تنظیم نور لپ تاپ

دومین راه حل برای تنظیم نور لپ تاپ استفاده از نوتیفیکیشن پنل در ویندوز 10 می باشد که شما از این طریق خیلی ساده می توانید اقدام به تنظیم نور لپ تاپ کنید. برای این کار بر روی آیکون پائین سمت راست (Notification Pnael) را انتخاب کنید و سپس از طریق گزینه مشخص شده در تصویر بالا، اقدام به کم و زیاد کردن نور صفحه نمائید که این روش نیز در کسری از زمان قابل اجرا می باشد.

3- تنظیم نور لپ تاپ از تنظیمات

تنظیم نور لپ تاپ

از تنظیمات ویندوز 10 در نسخه های ابتدایی شما می توانستید اقدام به تنظیم نور لپ تاپ کنید اما در نسخه های بروز شده، نمی توانید این اقدام را انجام دهید و اما می توانید Battery saver را انتخاب و فعال کنید. همان گونه که در تصویر بالا مشاهده می کنید، شما با استفاده از دو گزینه ذیل می توانید تغییرات را در battery saver ایجاد کنید. گزینه اول برای این است که شما درصدی از باتری را انتخاب می کنید تا هر زمان باتری به این درصد رسید بصورت خودکار، قابلیت battery saver فعال شود و گزینه پائین هم روشن و خاموش کردن دستی این قابلیت می باشد.

4- تنظیم نور لپ تاپ با استفاده از Mobility Center

این روش نیز بسیار ساده است که در نسخه های مختلف ویندوز می توانید از آن استفاده کنید. از این رو ابتدا بر روی آیکون باتری از پائین صفحه راست کلیک کنید و سپس گزینه Windows Mobility Center را انتخاب کنید که در تصویر ذیل قابل مشاهده می باشد.

 تنظیم نور لپ تاپ

اینک پنجره ای جدید برای شما اجرا خواهد شد که از این طریق می توانید میزان نور لپ تاپ و سایر قابلیت ها اعم از میزان صدا و... را تنظیم کنید. با این وجود برای تنظیم نور لپ تاپ، از بخش Display brightness اقدام نمائید.

تنظیم نور لپ تاپ

آموزش تصویری تنظیم نور لپ تاپ در ویندوز 10

3.715
این مطلب مفید بود ؟114
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی