برونگرا
افراد درونگرا معمولا اعتماد به نفس پایین و ارتباط اجتماعی ضعیفی دارند. برای تبدیل شدن به فردی برونگرا باید ارتباط بیشتری با دوستان و آشنایان خود برقرار کنید.

چطور برونگرا باشیم؟ 28 راه ساده برای دور شدن از درون گرایی

هیچ کس درون گرا یا برون گرا متولد نشده است. اکثر مردم جایی در میان این دو هستند. آنها هر دو قسمت را دارند، اما یک طرف ممکن است غالب تر باشد. کسانی که دارای یک درون گرایی غالب هستند، بیشتر به فعالیت های درونی تمرکز می کنند مانند؛ خواندن، فکر کردن، در حالی که کسانی که دارای شخصیت برون گرا هستند ،در محیط و فعالیت های اجتماعی فعال هستند.

درون گرا یا برونگرا، کدام بهتر است؟ پاسخ کمی سخت است چراکه هر کدام از این شخصیت ها نقاط مثبت و منفی خاص خودشان را دارند ولی در کل برون گرا بودن کمی بیشتر بهتر است چراکه فرد با توجه به نیازی که به برقراری روابط اجتماعی دارد به بخشی از آرامش و رضایت از زندگی خود می رسد بنابراین دانستن راه و روش اینکه چطور برون گرا باشیم با نکاتی که در این بخش از نمناک می گوییم مفید خواهد بود ؛ در اینجا راهنمایی هایی وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

درونگرا و برونگرا

خودتان را بشناسید

اکثر مردم هر دو ویژگی را دارند. حتی اگر شما یک درون گرا هستید، ممکن است ویژگی های فراوانی از برون گرایی داشته باشید. شما فقط باید آنها را بیرون بکشید. هنگامی که خودتان را می شناسید، به شما کمک می کند تا رفتار و وضعیت خود را بهتر بشناسید.

علت را بیابید

علت رفتار درون گرایی خود را بیابید. گاهی اوقات موقعیت های خاص، افراد یا مکان ها، انگیزه های رفتار درون گرایی شما را فعال میکند .شرایطی که شما را ناراحت و اعتماد به نفس شما را کاهش می دهد، شناسایی کنید تا آن را رفع کنید.

برای تغییر آماده باشید

اگر هر نوع روش برون گرایی را به عنوان موضوعی نامطلوب مشاهده می کنید، به سختی می توانید آنها را اتخاذ کنید. زیرا ناخودآگاه نمی خواهد آنها در شما وجود داشته باشد.

تغییر رفتار

باور کنید که می توانید تغییر کنید

یک چشم انداز مثبت نسبت به تغییر داشته باشید، باور کنید که می توانید صفات برون گرایی را بدست آورید. یکی از ویژگی های درونگرایان،این است که زمان زیادی را در ذهن خود صرف می کنند، و افکار و احساسات خود را بررسی می کنند.

سعی کنید از ذهن خود خارج شوید

خودتان را با سرگرمی ها و علایق جدید مشغول کنید. سعی کنید چیزهایی را انجام دهید، تا کمتر روی خود تمرکز کنید تا به روشی صحیح از درونگرایی دور شوید.

خود را برون گرا تجسم کنید

اگر چه این خود واقعی شما نیست، اما سعی کنید همانند یک برون گرا عمل کنید به آن عمل کنید تا باورش کنید. افرادی را که دارای ویژگی های برون گرا هستند را مشاهده کنید ، تغییر دادن ویژگی های شخصیتی بسیار سخت است.

با دقت توجه کنید که برون گراها چگونه در مقابل شرایط متفاوت برخورد میکنند.رفتار و شیوه های آنها را با دقت نگاه کنید و از آنها یاد بگیرید؛ آن صفات که آنها را بی نظیر می سازند ،را بیابید.

برونگرا شدن

مراقب زبان بدن خود باشید

درون گراها با حضور در صحبت های گروهی، دستان خود را در هم گره می کنند و حالت تدافعی میگیرند. زبان بدن خود را تغییر دهید و ظاهری آرام داشته باشید چراکه با این تغییرات ،مغز به بدن پیام ارسال می کند که آرام بماند.

به گفتگوی درونی نه بگویید

درون گراها علاقه زیادی به گفتگوی درونی دارند. وقتی در اجتماعات بزرگ هستید ،سعی کنید گفتگوی داخلی خود را خاموش کنید در عوض، با گفتگوی عمومی خود را درگیر کنید.

در اجتماع راحت باشید

اگر شما یک درون گرای هستید، احتمالا در اجتماع ساکت هستید اما سعی کنید در شرایط اجتماعی راحت باشید.

برونگرایی

از منطقه امن و انزوا فاصله بگیرید

شما نمی توانید شخصیت خود را یک شبه تغییر دهید، اما می توانید رفتار متفاوت را تمرین کنید، تا زمانی که به رفتاری طبیعی تبدیل شود.به عنوان مثال:در محله خود راه بروید و به همسایه ها سلام کنید به تدریج، همانطور که بر این ترس غلبه میکنید، با آنها صحبت کنید ؛ سعی کنید با آنها مکالمه داشته باشید، تا بیشتر بیرون گرا و اجتماعی شوید.

کارهای پرشور انجام دهید

کارهایی را انجام دهید که قبلا انجام نداده اید. اگر احساس میکنید که باید بیرون بروید حاضر شوید و به یک کافه بروید. چه کسی می داند ،شاید دوستان جدیدی را در آنجا پیدا کنید یا بدتر از آن، ممکن است به تنهایی در گوشه ای بنشینید اما حداقل شما مجبور خواهید شد که از منطقه راحتی خود خارج شوید، کاری که قبلا از انجام آن می ترسیدید.

خود را درگیر مکالمات عمومی کنید

در برابر تمایل به ترک محل، مقاومت کنید ؛ لازم نیست لزوما صحبت کنید، گوش دادن و حفظ تماس چشم نیز به همان اندازه مهم است.

مکالمات عمومی

فعالیت های اجتماعی را که از آنها لذت میبرید، پیدا کنید

یکی از دلایل اصلی برای تبدیل شدن به یک درون گرا این است که آنها هیچ فعالیتی ندارند ؛به عنوان مثال، اگر دوستان شما تماشای فیلم را جالب و سرگرم کننده میدانند ،شما علاقه ای به آن ندارید و از ملاقات با دوستان خود صرف نظر میکنید در عوض، سعی کنید با افرادی که منافع مشترک دارید، ارتباط برقرار کنید.

دوستی با گروهی از افرادی که کتاب میخوانند

افراد درست را برای دوستی انتخاب کنید. گاهی اوقات افراد اطراف شما می توانند دلیل درون گرایی شما باشند. به آن دلیل که با آنها راحت نیستید.

افراد مناسب را پیدا کنید

افرادی که با آنها علایق مشترک دارید، افرادی که از گروه سنی مختلف هستند و غیره ، با چنین افرادی می توانید از شخصیت درون گرای خود بیرون بیایید.

شخصیت درون گرا

در یک کلاس آموزشی یا یک کارگاه آموزشی شرکت کنید

در گروه های اجتماعی که احساس راحتی دارید، شرکت کنید. همه در محیط اطراف خود و یا در مکان هایی که با آنها آشنا هستند، راحت هستند، سعی کنید با دوستان خود در یک مکان شناخته شده قرار بزارید. در مکان هایی که با آن آشنا هستید، راحت تر می توانید با افراد صحبت کنید.

برای خود فرصت ایجاد کنید

ممکن است در گروههای کوچک تر یا در مکالمات 1 در 1 بهتر عمل کنید ، در صورتی که این مورد باشد، باید در اجتماع با افراد در گروه های کوچکتر مشارکت کنید.با انجام این کار، شما فرصتی برای گفتگوهای عمیق ایجاد می کنید.

از نقاط قوت خود استفاده کنید

از نقاط قوت یا کیفیت مثبت خود استفاده کنید. اگر در گوش دادن خوب هستید، از آن برای ایجاد دوستی استفاده کنید. مردم دوست دارند در مورد خودشان صحبت کنند و وقتی احساس کنند که شخص واقعا علاقمند به گوش دادن به آنهاست، احساس خاصی پیدا می کنند. بنابراین، دفعه بعد که شما یک نفر جدید را ملاقات می کنید، فقط یک گفتگو شروع کنید و مهارت های شنیداری خود را به دست بیاورید.

برون گرا شدن

به دعوت های اجتماعی بله بگویید

اگر شما یک درون گرای هستید، اجتماعی بودن را سخت میدانید. این، احتمالا به این دلیل است که شما اغلب در موقعیت های اجتماعی قرار ندارید. به یک همایش دوستانه بروید و دعوت ناهار همکار خود را قبول کنید.

شروع به تمرین مهارت های مکالمه خود کنید

هنگامی که شما در یک موقعیت اجتماعی هستید، سعی کنید خودتان را مجبور به صحبت کنید ؛ اگر این کار برایتان سخت است، در تنهایی تمرین کنید به تدریج وقتی در اطراف خانواده و دوستان نزدیک هستید ،شروع به صحبت کنید. هر چه بیشتر به حرف زدن بپردازید، شرایط اجتماعی آسان تر می شود.

لبخند بزنید

اگر مشکلی در ابتکار عمل برای شروع گفتگو دارید، با لبخند و تماس چشمی مردم را تشویق کنید.

راه های برونگرا شدن

خودتان را در موقعیت بهتر، قرار دهید

آیا در اجتماعات و مهمانی یک گوشه می ایستید و دیوار را بغل میکنید، یا در یک گوشه به استراحت می پردازید؟ در عوض، در مرکز اتاق قرار بگیرید و برای گفتگو اماده شوید؛ تماس چشمی برقرار کنید و سعی کنید خود را در مقابل فردی که با آن صحبت می کنید ،قرار دهید و با افراد زیادی صحبت کنید.

 

مکالمه کوتاه داشته باشید

مکالمه کوتاه رابطه دوستانه با مردم ایجاد میکند. مکالمه کوتاه می تواند در مورد هر چیزی باشد، از آب و هوا گرفته تا ترافیک.

با همدلی ارتباط برقرار کنید

یاد بگیرید که بیشتر صمیمانه و قابل دسترس باشید و از قضاوت اجتناب کنید.

ارتباط صمیمانه

نگاهی واقعی به مردم داشته باشید

سعی کنید چیزهای جالب در هر فردی که با آن صحبت میکنید، پیدا کنید؛ آیا این اشتیاق آنها، سبک منحصر به فرد آنها، شخصیت آنها و رفتارهای آنهاست.چیزهایی را که مردم به شما میگویند ،درک کنید. اگر شما واقعا به صحبت کردن با آنها علاقه مند نیستید، آنها متوجه خواهند شد.

ریز بین باشید

به جزئیات کوچک در مورد مردم و یا رویدادها توجه کنید تا با الهام از آنها و آموختن اعتماد بنفس اطرافیانتان هرچه بیشتر و بهتر عمل کنید.

مکالمه را به آنچه که علاقه مند هستید، هدایت کنید

اگر افراد احساس کنند که به مکالمه علاقه مند هستید، بیشتر به ادامه مکالمه تشویق می شوند پس برای آنکه علاقه مند به ادامه یگفتگو با دیگران شوید ، سعی کنید مسیر گفتگو را آرام آرام به سمت آنچه دوست دارید بکشانید.

گوشی خود را دور نگه دارید

هنگامی که در موقعیت اجتماعی هستید، گوشی خود را کنار بگذارید. این امنیت شما را فراهم می کند. و شما را به فردی اجتماعی تبدیل می کند.

دوری از گوشی

افکار خود را به اشتراک بگذارید

هنگامی که از شما خواسته می شود نظر بدهید، آن را به عنوان یک فرصت برای به اشتراک گذاشتن افکار خود در نظر بگیرید.

به خود اجازه خروج دهید

اگر به یک مهمانی دعوت شوید که از آن لذت نمی برید، بعد از نیم ساعت مکان را ترک کنید. به یاد داشته باشید که نظر مردم در مورد شما مهم نیست؛ تحت تأثیر نظرات مردم قرار نگیرید. شما اغلب ممکن است با افراد منفی آشنا شوید، که شما را به تردید وادارند و حس منفی در شما ایجاد کنند.در مورد تصمیمات و جاه طلبی های خود ایستادگی کنید.

برای خود وقت بگذارید

وقتی مشغول تمرین برون گرایی هستید، کمی استراحت کنید تا از نظر روحی دوباره آماده شوید به عنوان مثال:استراحت کنید یا قبل از حضور در یک رویداد بزرگ یا رفتن به یک مهمانی، به خواب بروید؛ این، به ذهن شما اجازه می دهد تا آرام شوید.

بهترین روشها برای اینکه برون گرا باشیم

4.2248
این مطلب مفید بود ؟20642
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ک/ز.ت
وبگردی