تولد
راز خوش عکس بودن

شگرد اونهایی که همیشه خوش عکسن

کد مطلب : 83270زمان مطالعه : 6 دقیقه
همه دوس دارند که در عکس ها زیبا باشند اما چگونه؟ زیبابودن در عکس ها یا به اصطلاح خوش عکس بودن، ترفند هایی دارد که بارعایت آنها عکس هایی بی نظیرخواهیدداشت.

چگونه خوش عکس باشیم و در تمام عکسها زیبا باشیم؟

این روز ها فضای مجازی بیش از هر زمان دیگری طرفدار پیدا کرده است و افراد به دنبال راهی هستند تا بتوانند عکس های زیباتر از خودشان را به ثبت برسانند اما قبول کنید که بسیاری از ما روش صحیحِ زیباتر افتادن در عکس ها را نمی دانیم و عکس های بدی از خودمان می گیریم که از واقعیت بسیار دور است. در این قسمت از دنیای مد نمناک قصد داریم راهکار هایی را به شما معرفی کنیم که یاد بگیرید چگونه خوش عکس باشید.

عالی بودن را تمرین کنید

باید یاد بگیرید یک پوزیشن مناسب داشته باشید تا تصویر شما در عکس بهترین حالت موجود باشد. قطعاً از عکس های خود رضایت خواهید داشت. از این که زمان بگذارید و مقابل آینه بایستید و حالت های مختلف را روی خودتان امتحان کنید، هرگز خجالت نکشید.

مهم تر از همه اینکه می توانید عکس های قدیمی را نگاه کنید و به لبخندهایتان توجه کنید. به این فکر کنید که در کدام عکس ها بهتر به نظر می رسید و علت آن چه بوده و چه زاویه ای را در عکس ها رعایت کرده اید. دقت بالا و تمرین زیاد برای عالی تر بودن، قطعاً باعث می شود که همیشه خوش عکس باشید.

عکس

نور مناسب را انتخاب کنید

نور تاثیر زیادی روی عکس شما دارد. اگر در طول روز عکس می گیرید، هرگز نباید زیر نور خورشید بایستید زیرا صورتتان بیش از حد روشن می شود. اگر بخواهید پشت به آفتاب بایستید، صورت تان سایه دار و تاریک می افتد.

روز های ابری همیشه گزینه مناسبی برای عکسبرداری نیستند. باید نور محیط خنثی باشد تا بتوانید عکس بهتری را از خودتان به ثبت برسانید. پس عکسبرداری در نور های مختلف را انجام دهید تا بهترین نور را پیدا کنید.

از اپلیکیشن های ویرایش عکس کمک بگیرید

اپلیکیشن های متفاوتی هستند که می توانید با استفاده از آن ها ایرادات ریز و کوچک صورت خود را برطرف کنید و باعث شوید عکس شما زیباتر جلوه کند. این اپلیکیشن ها مورد استفاده بسیاری از بلاگر های اینستاگرام هم قرار می گیرد و باعث می شود که شما بتوانید رضایت کافی از عکس هایتان داشته باشید.

البته مراقب باشید که ویرایش عکس ها به طور کل صورت شما را تغییر ندهد اما می توانید ایراداتی مثل لکه های پوستی را با استفاده از آن به خوبی از بین ببرید و تغییراتی را برای زیباتر شدن به وجود بیاورید.

مراقب کج کردن سرتان باشید

برای اینکه در عکس غبغب نداشته باشید مراقب کج کردن سرتان باشید. شما برای اینکه در عکس ها غبغب نداشته باشید، سرتان را کمی به عقب خم کرده و بدنتان طوری باشد که دوربین کمی بالاتر از شما یا در سطح چشمانتان قرار گیرد. همچنین شما می توانید برای اینکه در عکس غبغب نداشته باشید، یک دست را زیر چانه قرار دهید یا زبانتان را به سقف دهانتان بچسبانید.

روی وضع قرارگیری خود تمرکز کنید

اگر می خواهید در عکس ها از همه جذاب تر و زیباتر به نظر برسید، روی وضعیت قرارگیری خود تمرکز کنید. زمان عکس گرفتن صاف بنشینید و یا صاف بایستید تا سالم تر و هوشیارتر به نظربرسید. برای اینکه زیبا به نظر آیید، جلوی آینه صاف بایستید یا بنشینید و طبیعی نفس بکشید و شانه هایتان را ریلکس کنید و همیشه این حالت را تمرین نمایید.

لباس جذاب بپوشید

لباس زیبا و جذاب اعتماد به نفس شما را مقابل دوربین افزایش می دهد. سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که با شکل بدنی شما متناسب باشد. همچنین می توانید از اکسسوری ها هم کمک بگیرید.

زمانی که لباس مناسب بپوشید، قطعاً اعتماد به نفس بالاتر و جذابیت بیشتری را احساس خواهید کرد. همین باعث می شود که ژست زیباتری داخل عکس داشته باشید. تناژ پوست خود را بشناسید و ببینید که چه لباسی در آن زیباتر جلوه می کند که باعث می شود داخل عکس هم نتیجه بهتری بگیرید.

میکاپ درستی داشته باشید

اینکه شما یک میکاپ صحیح و درست داشته باشید، باعث می شود که عکستان شاهکار شود. تنظیمات دوربین ظاهر شما را تغییر می دهد. مراقب باشید که از کانسیلر و کرم پودر بیش از حد استفاده نکنید یا رنگ آن ها را دقیق انتخاب کنید. اگر میکاپ حرفه ای داشته باشید، قطعا نتیجه کارتان فوق العاده خواهد شد.

هنگامی که آرایش می کنید، هرگز از نور فلش دوربین استفاده نکنید زیرا صورت شما را بیش از حد براق می کند. از مواد پودری به جای کرم استفاده کنید تا صورت تان برق نزند و سعی کنید آرایش مات داشته باشید و ریمل را هم فراموش نکنید.

اگر مایل به آشنایی با مهارت و نکات آرایشی مرتبط با خوش عکس شدن هستید و میخواهید راز آرایش کردن صورت برای خوش عکسی را بدانید دو مطلب زیر بهترین پیشنهاد برای شماست.

خوش عکس شدن با چند ترفند آرایشی 

اشتباه آرایشی که شما رو تو عکس زشت میکنه 

لبخند

به مدل موهای تان دقت کنید

هنگامی که می خواهید عکس بیندازید، نباید فقط تمرکز خود را روی صورت قرار دهید. مدل موها هم تاثیر بسیار زیادی در زیباتر به نظر رسیدن شما داخل عکس دارند. سعی کنید که مدل موهای مرتب و زیبا را با استفاده از روغن یا اسپری مو روی صورت تان ایجاد کنید تا نتیجه بهتری داشته باشید.

ریلکس و آرام باشید

زمان عکس گرفتن ریلکس و آرام باشید، یک نفس عمیق بکشید و هوا را طبیعی بیرون دهید، دست ها و شانه هایتان را ریلکس کنید. وقتی نفس را بیرون می دهید، لبخند بزنید و هر حالتی که فکر می کنید خوب است را بگیرید.ظاهر ریلکس و آرام عکستان را بهتر خواهد نمود.در زمان عکس گرفتن نفستان را حبس نکنید زیرا اینگونه طوری به نظر می رسید که انگار تحت فشار هستید.

به چیزهای خوب فکر کنید

زدن لبخندی مصنوعی عکس شما را غیر طبیعی جلوه می دهد و باعث می شود خشک و ناجور به نظر برسید پس سعی کنید لبخندتان را زمان بندی کنید تا مجبور نشوید که خیلی آن را نگه دارید. برای اینکه در عکس ها طبیعی، خوشحال و ریلکس به نظر برسید تصور کنید که دوربین کسی یا هر چیزی است که دوستش دارید زیرا این کار سبب می شود با عشق به دوربین نگاه کنید.

موقع لبخند زدن، اگر لبخند با دندان هایتان را دوست ندارید، سعی کنید لبخندی آرام و دهان بسته داشته باشید که لب پایینی در آن ریلکس و پایین قرار گرفته باشد.

با چشمانتان هم لبخند بزنید، برای این کار فکر کنید کسی که دوستش دارید با دوربین در مقابل شما قرار دارد، با این تجسم چشمانتان بازتر شده و گونه هایتان هم کمی گل می اندازد.

لبخند زدن

پوزیشن و زاویه را به دقت انتخاب کنید

بسیار مهم است که پوزیشن و زاویه مناسب داشته باشید و ببینید که در کدام قسمت بهترین حالت شما نشان داده می شود. باید به قرار گرفتن شانه، بازو و دستان خود بیشتر دقت کنید. اگر لاغر هستید، باید به گونه ای پوزیشن بگیرید که لاغر نشان دهید. اگر چاق هستید، باید ببینید که با چه لباس هایی و چه زاویه هایی لاغر تر نشان می دهید. همه این ها را با آزمون و خطا می توانید به اجرا در بیاورید.

فضای پشت عکس را تمیز کنید

بسیاری از ما در شلوغی اتاقمان عکس می گیریم، داخل عکس بسیار خوب می افتیم اما فضای پشتمان کثیف و به هم ریخته است و نمی توانیم از این عکس ها استفاده کنیم و مهم تر از همه اینکه به هم ریختگی فضای پشت عکس حواس بیننده را پرت می کند. سعی کنید در یک محیط تمیز، زیبا و مرتب عکس بگیرید.

درست لبخند زدن را یاد بگیرید

یاد بگیرید چگونه در عکس ها لبخند بزنید که باز هم نیاز به تمرین دارد. می توانید از تکنیک های فتوژنیک برای ایجاد لبخند صحیح داخل عکس کمک بگیرید که یک لبخند طبیعی و آرامش بخش را به شما آموزش می دهد و هر زمان که عکس گرفتید از آن استفاده کنید.

قبل از عکس، چشمان خود را بسته نگه دارید و هنگامی که خواستید دکمه شاتر را بزنید، چشمان تان را باز کنید. انجام این کار باعث می شود صورت شما با آرامش تر نشان داده شود. همچنین ماهیچه های صورت و فک را آزاد نگه دارید تا لبخند تان طبیعی تر باشد.

شگرد اونهایی که همیشه خوش عکسن

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن /ن.ح
وبگردی