تولد
عمر اعضای بدن
سلامت بدن انسان رابطه مستقیمی با طول عمر دارد اگر میخواهید 120 سال عمر کنید این مطلب به شما کمک خواهد کرد.

حقیقت جالب درباره عمر انسان

دعای خیر و آرزوی الهی 120 ساله بشی را بارها و بارها شنیده ایم و شاید گاهی به این فکر کرده باشیم که آیا میتوان تا 120 سالگی هم عمر کرد یا نه؟ اصلا چرا 120 ساله، چرا نمیگویند الهی 110 ساله شی؟ شاید راز این عدد پرتکرار در آرزوهای پدر و مادر بزرگانمان ریشه در حقیقتی دارد که ما از آن بی خبریم. همراه ما باشید تا در این بخش از نمناک، نظر دانشمندان درباره طول عمر انسان و اینکه انسان چند سال می تواند عمر کند را بدانید.

نظر دانشمندان درباره 120 ساله شدن

جالب است بدانید عدد 120 چندان در حد آرزو و خیال نیست چراکه به تازگی دانشمندان با انجام مطالعات بر روی توانایی عملکرد اندام‌های انسان به این نتیجه رسیده اند که اندام‌های اکثر انسان‌ها تقریبا 120 سال عملکرد مفید دارند و این یعنی انسان می‌تواند تا 120 سالگی طول عمر داشته باشد.

گفتنی است عدد 120، محدودیت قطعی سن انسان نبوده و طبق باور گروه دیگری از دانشمندان، هر انسان با رعایت باید نبایدهای یک سبک زندگی سالم، حتی میتواند تا 150 سالگی هم عمر کند.

سلامت بدن

رکوردهای طول عمر در گینس

طبق رکوردهای ثبت شده جهانی در کتاب گینس، در حال حاضر صاحب رکورد پیرترین فرد زنده جهان، خانم 117 ساله ای است بنام ماریا برانیاس مورِرا که البته برخی معتقدند احتمالا پیرتر از او هم روی کره زمین زندگی میکند ولی احتمالا هنوز توسط گینس کشف و ثبت نشده است.

بطور کلی نمیتوان عدد دقیقی در پاسخ به سوال بیشترین طول عمر برای یک انسان درنظر گرفت چراکه پاسخ به این سوال در طول دهه‌ها تغییراتی داشته است، به عنوان مثال در سال 1921، دانشمندان طول عمر انسان را حداکثر 105 سال تخمین زده بودند در حالیکه در سال 1997، پیرترین انسان دنیا در سن 122 سالگی فوت کرد.

عمر اعضای بدن انسان چند ساله؟

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ن.ح
برچسب : راز طول عمر
وبگردی