ورزش افزایش عمر
همه آدم ها دوست دارند که عمری طولانی همراه با سلامتی داشته باشند، اما داشتن عمر طولانی نیازمند رعایت یک سری چیز ها در زندگی روزمره است.

با ورزشی 60 ثانیه ای، عمرتان را افزایش دهید

برای داشتن عمر طولانی تر، علاوه بر این که باید رژیم غذایی سالم داشته باشید، همچنین باید یک ورزش منظم را هم به کار بگیرید. در سبک زندگی مدرن معمولاً افراد خیلی تحرک نمی کنند و به همین دلیل ورزش کردن باید جزء برنامه روزانه باشد اما اگر خیلی پر مشغله هستید، در این قسمت از نمناک ورزش های مفیدی را به شما معرفی می کنیم که می توانید به اندازه یک دقیقه آن ها را انجام دهید و به سلامت خود اضافه کرده و عمرتان را طولانی تر کنید.

4 پیشنهاد متفاوت و جدا از هم داریم که به انتخاب خود میتوانید هر یک را انتخاب کرده و با انجام آن تنها در 1 دقیقه، سلامت و عمر خود را افزایش دهید.

ورزش 1

پیشنهاد اول ما ورزشی است به شرح زیر:

تمرین اول:اسکات با دمبل به مدت 30 ثانیه

صاف بایستید و دو عدد دمبل در هر کدام از دستان تان بگیرید. پای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید. دست خود را به سمت بالا برده و دمبل را نزدیک به شانه های تان نگه دارید و سپس به حالت اسکات بنشینید و دوباره بلند شوید. به مدت 30 ثانیه و به شکل آهسته این حرکت را تکرار کنید.

حرکت ورزشی

تمرین دوم:پوش اپ به مدت 30 ثانیه

تمرین پوش آپ پوزیشنی شبیه به تمرین پلانک دارد. به این صورت که کف دست های شما کنار بدن تان روی زمین قرار می گیرد. قسمت پا باید از پنجه روی زمین باشد و سپس با قدرت دستان تان، بدن خود را به صورت کاملا صاف بالا و پایین آورده و 30 ثانیه این حرکت را تکرار کنید.

ورزش 2

پیشنهاد دوم ما ورزشی است به شرح زیر:

تمرین اول:جابجایی دمبل حین انجام پلانک

به مدت 30 ثانیه پوزیشن پلانک را به خودتان بگیرید. با این تفاوت که در هر کدام از دست های شما باید یک عدد دمبل قرار بگیرد. سپس یکی از دمبل ها را روی زمین گذاشته و دست تان را صاف بگیرید.

وزن بدن خود را روی آن دستی قرار دهید که دمبلش روی زمین قرار گرفته و سپس دست دیگر را با دمبل بلند کرده و صاف به سمت بالا بیاورید. بدن شما در چنین حالتی همراه با دستان تان به سمت بالا متمایل می شود؛ سپس همین تمرین را برای دست دیگر انجام دهید و به مدت 30 ثانیه آن را تکرار کنید.

تمرین دوم:لانچ پا با دمبل

در انجام تمرین لانچ یا لانگز باید یکی از پا های خود را به سمت جلو بکشید و پای دیگر را به سمت عقب بکشید. سپس روی پاهایتان خم شوید که زانوی پای جلو نباید از پنجه پایتان بیشتر جلو بزند. در چنین حرکتی باید در هر کدام از دستان تان یک دمبل نگه دارید و به مدت 30 ثانیه این حرکت را انجام دهید.

ورزش

ورزش 3

پیشنهاد سوم ما ورزشی است به شرح زیر:

تمرین اول:اسکات با دمبل بالا به مدت 30 ثانیه

در این حالت صاف بایستید دو عدد دمبل را در هر کدام از دستان تان بگیرید. دست های خود را صاف بالای شانه ها نگه داشته و به سمت بالا بکشید؛ سپس حرکت اسکات را انجام دهید و دستان تان را با دمبل صاف به سمت بالا نگه دارید و به مدت 30 ثانیه اسکات بروید.

تمرین دوم:دمبل مقابل سینه

به این تمرین نشر از جلو هم گفته می شود که در آن باید در هر کدام از دستان تان یک دمبل بگیرید؛ سپس دست ها را از کنار بدن به سمت جلو آورده و هرگز هم نباید دست خود را خم کنید. دستان تان باید مقابل قفسه سینه قرار بگیرد؛ سپس آن را صاف به سمت پایین آورده و دوباره صاف به سمت جلو ببرید و به مدت 30 ثانیه این تمرین را تکرار کنید.

ورزش

ورزش 4

پیشنهاد چهارم ما ورزشی است به شرح زیر:

تمرین اول:پلانک با دمبل

در این تمرین باید پوزیشن پلانک را به خودتان بگیرید. با این تفاوت که پاهای تان کاملاً باز باشد؛ سپس آن را از قسمت پنجه روی زمین نگه دارید. در هر کدام از دستان تان یک عدد دمبل بگیرید و یک دمبل را روی زمین نگه داشته و به آن تکیه کنید. دمبل دیگر را به سمت بالا بیاورید و پشت بازوی خود را درگیر کنید؛ سپس همین کار را برای دست دیگر انجام دهید و به مدت 30 ثانیه آن را تکرار کنید.

تمرین دوم:راه رفتن با دمبل در حرکت لانچ

در این تمرین حرکت لانچ را انجام دهید. با این تفاوت که در هرکدام از دستان شما یک دمبل قرار گرفته و سپس هر بار که پای خود را تعویض می کنید، یک قدم به سمت جلو برمی دارید و به صورت لانچ همراه با دمبل راه می روید و باید به مدت 30 ثانیه این کار را تکرار کنید.

با ورزشی 1 دقیقه ای، عمرتان را افزایش دهید

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش تناسب اندام نمناک/ن/ن.ح
برچسب : راز طول عمر
وبگردی