روز جهانی هیپنوتیزم
هیپنوتیزم روش درمانی علمی است و رموند گیل رئیس انجمن هیپنوتیزم آمریکا برای نخستین بار چهارم ژانویه را روز جهانی هیپنوتیزم اعلام کرد.

4 ژانویه ؛ روز جهانی هیپنوتیزم

هیپنوتیزم یک روش درمانی علمی است که از آن برای درمان بیماری های مختلف، حل کردن مشکلات زندگی و رسیدن به موفقیت استفاده می کنند. در تقویم جهانی روزی به نام هیپنوتیزم وجود دارد تا افراد در مورد هیپنوتیزم بیشتر بدانند و جنبه های مثبت آن را بشناسند. 

هیپنوتیزم

تاریخچه روز جهانی هیپنوتیزم

دکتر جک گیبسون یک هیپنوتراپیست ایرلندی است که در سال 2005 فوت کرد، او زمان زیادی را صرف افراد مبتلا به اختلالات روان تنی با استفاده از هیپنوتیزم درمانی کرده بود برای همین بعد از فوت او متخصصان این رشته تصمیم گرفتند برای هیپنوتیزم روز جهانی تعیین کنند. اولین روز جهانی هیپنوتیزم در سال 2006 برگزار شد و " گیل " رئیس انجمن هیپنوتیزم آمریکا برای اولین بار 4 ژانویه را روز جهانی هیپنوتیزم اعلام کرد که هدف آن هم شناساندن راز های مختلف این درمان بود که توسط کشورهای مختلفی مورد استقبال قرار گرفت. هیپنوتیزم به کنترل کردن مربوط نمی شود و اصلاً هم راهی برای انجام دادن کارهای خیلی خارق العاده نیست. به دلیل همین سوء تفاهم هایی که در مورد هیپنوتیزم وجود دارد، این روز را نامگذاری کرده اند.

هیپنوتیزم چیست

هیپنوتیزم چه کمکی به شما می کند؟

هیپنوتیزم یک موضوع پیچیده است که توسط دو دموگرافیک مجزا بررسی می شود:  شعبده بازها و روانشناسان. بله این ها دو گروه مجزا هستند که از هیپنوتیزم در طیف وسیعی با حالات مختلف استفاده می کنند.

هیپنوتیزم تکنیکی است که می تواند به ذهن ناخودآگاه دسترسی داشته باشد و کم کم یک درک بالا را از درون نیاز فرد ایجاد می کند. افرادی که هیپنوتیزم انجام می دهند، می توانند بر شخص تسلط و قدرت پیدا کنند. البته واقعیت و ماهیت هیپنوتیزم این گونه نیست. هیپنوتیزم به افراد کمک می کند تا مشکلات خود را در زندگی حل کنند، به اهدافشان برسند و به ترس هایشان غلبه کنند و همچنین گاها به پایان دادن اعتیاد کمک می کند.

تحقیقات نشان می دهد که شما می توانید به شکل موفقیت آمیزی از طریق هیپنوتیزم سیگار را ترک کنید. البته به این معنا نیست که اعتیاد به نیکوتین را در خودتان کشته باشید. بلکه مشکلات ذهن ناخودآگاه را برای رفتن به سمت سیگار متوجه شده اید و به ترک کردن آن فکر می کنید. شاید فکر کنید که هیپنوتیزم یک کار عجیب و غریب و شعبده بازی است و افرادی که آن را انجام می دهند تحت قدرت فرد مورد نظر قرار می گیرند.

روز جهانی هیپنوتیزم

انواع هیپنوتیزم 

  • دگر هیپنوتیزم
  • خود هیپنوتیزم
  • مانیتیسم
  • هیپنوتیزم ارجاعی
  • هیپنوتیزم کودکان
  • هیپنوتیزم ورزشی
  • هیپنوتیزم اریکسونی

تاریخچه 4 ژانویه ، روز جهانی هیپنوتیزم و دلیل نامگذاری

3.67
این مطلب مفید بود ؟52
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/س
برچسب : هیپنوتیزم
وبگردی