انتخاب دوست
احتمالا شماهم شنیده اید که دوستان تاثیر زیادی در زندگی ما دارند از این رو بهتر است در زمان انتخاب انسان ها به عنوان دوست دقت بیشتری داشته باشیم.

دلیل اهمیت بالای انتخاب دوست در زندگی

بدونِ شک عقاید و نظراتِ دوستان و رفیق هایتان مهمتر از نظراتِ مردم عادی یا حتی گاها اعضای خانواده تان است؛ به همین دلیل باید دوستان خود را عاقلانه انتخاب کنید. آن ها می توانند دلیل موفقیت یا شکست شما در دستیابی به اهداف زندگی تان باشند.‌ در این قسمت از نمناک دلایلی را به شما معرفی خواهیم کرد که متوجه شوید چرا انتخاب دوست اهمیت زیادی دارد.

دوست تاثیر زیادی روی شما دارد

وقتی که صحبت از احساسات، روحیه و رفتار می شود، نمی توان تاثیر دوست را نادیده گرفت. اگر زمان خوبی را با دوستان خود بگذرانید، مسلما خلق و خوی شما بهتر خواهد شد. اگر کارها و رفتارِ آنها احساس بدی را در شما ایجاد کند، به ناچار روحیه تان کاهش می یابد؛ بنابراین باید هدفتان یافتن افرادی باشد که به شما احساس خوبی می دهند.

دوست

با دوستانِ بااراده تان؛ رشد می کنید

اگر اطراف خود افرادِ منضبطی دارید، مطمئناً در برابر وسوسه های مختلفی که مانع از ادامه مسیر شما می شود؛ دور خواهید بود. هیچ چیز مانند یک دوست با اراده قدرتِ اراده شما را تقویت نمی کند.

دوست خوب به موفق شدنتان کمک می کند

وقتی که دوستانتان شما را تشویق می‌ کنند‌، بیش از هر زمان دیگری احساس انرژی بالایی دارید. در واقع آنها می توانند افرادی باشند که شما را به سمت اهدافتان هل می دهند، بدون اینکه احساس کنید در حال نصیحت کردنتان هستند.

دوستان صمیمی راز زندگی طولانی و شاد هستند

طبق مطالعات انجام شده، افرادی که دوستان صمیمی دارند، طول عمر بیشتری خواهند داشت و شادتر زندگی می کنند؛ از لحاظ جسمی سالم تر هستند و تاثیرات مثبتی روی روح و روان یکدیگر خواهند گذاشت.

دوستان صمیمی

دوست خوب الهام بخش شماست

داشتن دوست خوب شما را به وجد می‌ آورد، به شما انگیزه می دهد، زیرا عقایدش برای تان اهمیت دارد. هر تلاشی که می کنید به چشم او می آید و شما دو نفر الهام‌بخش یکدیگر می شوید و با انرژی به سمت اهدافتان حرکت می کنید.

دوست خوب می تواند برایتان الگو باشد

انتخاب دوست مناسب می تواند شبیه به انتخاب الگوی مناسب در زندگی باشد، زیرا خیلی به شما نزدیک است، از جزئیات زندگی هم باخبر هستید و زمانی که تلاش او را ببینید، ناخودآگاه او را به یک الگوی مناسب در ذهن تان تبدیل می کنید.

دوستان اشتباه باعث درجا زدن می شوند

یک دوست سمی تهدید بزرگی برای موفقیت شما محسوب می‌ شود، زیرا مدام کامنت و نظرات منفی در مورد اهداف و رویاهایتان می دهد، حواس شما را از هدفتان پرت می کند و در نهایت می بینید که به هیچ جا نرسیده اید.

راز مهمی درباره دوستات که احتمالا نمیدونی

4.315
این مطلب مفید بود ؟132
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ن.ح
وبگردی