تولد
نوید محمدزاده و هومن سیدی
در میان بسیاری از بازیگران سینما و تلویزیون، برخی از آنها بازیگران محبوب و ثابت تعدادی از کارگردانها هستند.

بازیگرانی که محبوب کارگردانها هستند

برخی از فیلمسازان همکاری های زیاد و مداومی را با عده ای از بازیگران تجربه کرده اند و تعدادی از این فیلمها نیز به موفقیت رسیده اند. همکاری هایی که موجب رشد و شهرت بیشتر هر دو طرف شده و یک فیلم ماندگار ی را در کارنامه هنری آنها ثبت کرده است. 

این کارگردانان همکاری با بازیگران محبوب و ثابت خود را در سینما، تلویزیون و شبکه نمایش خانگی ادامه می دهند و معمولا نقش اول قصه های خود را به آنها می سپارند.

در این بخش از فرهنگ و هنر نمناک بازیگرانی را معرفی می کنیم که همکاری مداومی با برخی از کارگردانان کشورمان داشته اند.

اصغر فرهادی و ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی برای اولین بار در فیلم شهر زیبا در سال 1382 با اصغر فرهادی همکاری کرد و در همین فیلم کاندید بهترین بازیگر نقش او ل زن در جشنواره فجر شد. این هنرمند با وقفه ای دو ساله سومین فیلم خود را با بازی در فیلم چهارشنبه سوری به کارگردانی اصغر فرهادی ایفا کرد.

این بازیگر را می توان یکی از هنرمندان خوش اقبال نامید چرا که در کارنامه هنری او می توان نام بهترین فیلمسازان کشور را دید.

ترانه علیدوستی در سال 1387 بازی در نقش الی را برای اصغر فرهادی در فیلم درباره الی ایفا کرد و بعدها در فیلم موفق و برنده اسکار فرهادی به نام فروشنده، بار دیگر نقش اصلی را برعهده گرفت.

اصغر فرهادی و ترانه علیدوستی

ابراهیم حاتمی کیا و پرویز پرستویی

پرویز پرستویی برای اولین بار در فیلم سینمایی آژانس شیشه ای با ابراهیم حاتمی کیا همکاری کرد. این فیلم در سال 1376 به یکی از فیلم های برجسته در سینما تبدیل شده و نقش حاج کاظم ماندگار شد.

ابرهیم حاتمی کیا برای دومین بار در سال 1377 برای روبان قرمز از پرویز پرستویی دعوت کرد و این زوج هنری در سومین همکاری خود نقش سردار مرتضی راشد را در فیلم موج مرده خلق کردند.

پنج سال بعد در سال 1384 ابراهیم حاتمی کیا بار دیگر به سراغ بازیگر محبوب خود پرویز پرستویی رفت تا در فیلم به نام پدر نقش مهندس شفیعی را ایفا کند.همکاری این دو در فیلم دیگری به نام بادیگارد، تکرار شد و بازی پرویز پرستویی در نقش و بازی در نقش حیدر ذبیحی توانست موفقیت در جشنواره را به ارمغان آورد.

ابراهیم حاتمی کیا و پرویز پرستویی

عبدالرضا کاهانی و رضا عطاران

رضا عطاران در اولین همکاری خود با عبدالرضا کاهانی در فیلم بی خود و بی جهت، که در سال 1391 اکران شد دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول را از انجمن منتقدان سینما دریافت کرد. این همکاری در 2 فیلم دیگر همچون «اسب حیوان نجیبی است» و «استراحت مطلق» ادامه پید ا کرد و رضا عطاران بازیگر درخشان نقش اول این فیلم ها شد.

عیدالرضا کاهانی چند سال بعد فیلم متفاوت خانم یایا را با بازی رضا عطاران مقابل دوربین برد. این کارگردان پر حاشیه  فیلم دیگری به نام آزاد مثل هوا را نیز، با بازی رضا عطاران، آماده اکران دارد.

عبدالرضا کاهانی و رضا عطاران

هومن سیدی و نوید محمدزاده

هومن سیدی را می توان یکی از مهمترین عوامل موفقیت در کارنامه هنری نوید محمدزاده دانست چرا که بخش مهمی از فیلم های نوید محمدزاده توسط هومن سیدی کارگردانی شده است. بازیگر محبوب هومن سیدی در سه فیلم سینمایی او به نام سیزده، خشم و هیاهو و مغز های کوچک زنگ زده نقش آفرینی کرده است.

ادامه همکاری آنها در سریال متفاوت و موفق قورباغه رغم خورد که نوید محمدزاده در این سریال نقش عجیب و  تحسین شده  نوری را بر عهده داشت.

هومن سیدی و نوید محمدزاده

محمدحسین مهدویان، هادی حجازی فر و جواد عزتی 

محمدحسین مهدویان یکی از کارگردانان با استعداد جوان در دهه 90 سینما است که در اولین فیلم خود به نام ایستاده در غبار، با هادی حجازی فر به عنوان بازیگر نقش اصلی همکاری کرد.

همکاری مهدویان با هادی حجازی فر، در فیلم دیگر با نامهای لاتاری، ماجرای نیمروز و ماجرای نیمروز:رد خون دامه پیدا کرد. هادی حجازی فر با فیلم های محمدحسین مهدویان به یکی از بازیگران مطرح تبدیل شد.

محمدحسین مهدویان در دو فیلم ماجرای نیمروز با بازیگری دیگری به نام جواد عزتی نیز همکاری کرد که منجر به بازی این بازیگر در سریال جدید او به نام زخم کاری در نشبکه نمایش خانگی شد.

محمدحسین مهدویان

مسعود کیمیایی و محمدرضا فروتن

محمد رضا فروتن را می توان بازیگر محبوب مسعود کیمیایی دانست چرا که این بازیگر همیشه نقش های اصلی را در فیلم کارگردان مطرح سینما ایفا می کند.

محمدرضا فروتن برای اولین بار در سال 1377 در فیلم مرسدس مسعود کیمیایی مقابل دوربین رفت و با جلب اعتماد او در فیلم های دیگر او همچون فریاد در سال 1377، اعتراض در سال 1378، سربازهای جمعه در سال 1382 و متروپل در سال 1392 نقش اول و در فیلم محاکمه در خیابان در سال 1387 نقش مکمل را ایفا کرده است.

مسعود کیمیایی و محمدرضا فروتن

مهران مدیری و سیامک انصاری

مهران مدیری و سیامک انصاری را می توان یکی از زوج های هنری قدیمی دانست.

مهران مدیری در بسیاری از فیلم و سریالهای موفق خود با سیامک انصاری به عنون یکی از بازیگران اصلی همکاری داشته است. سیامک انصاری در نقش سپهر مهتابی به جمع بازیگران سریال پاورچین مهران مدیری پیوست و از آ ن به بعد یکی از بازیگران ثابت فیلم و سریال های او شد. این همکاری در سریال های نقطه چین، جایزه بزرگ، شب های برره،باغ مظفر، مرد هزارچهره، مرد دو هزارچهره، قهوه تلخ، ویلای من، گنج مظفر،در حاشیه،عطسه، در حاشیه2 ، شوخی کردم و دورهمی ادامه پیدا کرد.

سیامک انصاری در فیلم ساعت 5 عصر نیز بازیگر ثابت و اصلی مهران مدیری بود.

مهران مدیری و سیامک انصاری

سعید آقاخانی و علی صادقی

علی صادقی  برای اولین بار در سریال عید امسال با سعید آقاخانی همکاری کرد. این سریال در 1388 از شبکه 5 پخش شد. سعید آقاخانی یکی از بازیگران مطرح طنز است که مورد توجه سعید آقاخانی قرار گرفته و در همان سال نیز سریال زن بابا را با وی کار کرد.

سریال خوش نشین ها و نقطه سر خط دو مجموعه دیگر علی صادقی است که سعید آقاخانی  کارگردانی آنها را بر عهده دارد. 

این زوج بازیگر و کارگردان پس از وقفه ای 8 ساله بار دیگر در سریال نون خ در سال 1398 با یکدیگر همکاری کردند. سعید آقاخانی پس از موفقیت سریال خود، در فصل سوم آن نیز بار دیگر از علی صادقی دعوت کرده و ادامه داستان سیروس را به او سپرد.

سعید آقاخانی و علی صادقی

بازیگران ثابت و مورد علاقه کارگردانان ایرانی

4.825
این مطلب مفید بود ؟241
وبگردی