ژله ویترینی
تزیین خلاقانه ژله با میوه های گوناگون یکی از هنر های یک کدبانوی با سلیقه می باشد و در این میان ژله ویترینی می تواند پیشنهاد خوبی برای پذیرایی از مهمان ها باشد.

طرز تهیه ژله ویترینی خانگی :

 یکی از شیک ترین دسر ها برای تزیین سفره ژله ویترینی است که علاوه بر زیبایی بسیار خوشمزه می باشد برای آموزش طرز تهیه ژله ویترینی با نمناک همراه باشید.

مواد لازم برای ژله ویترینی:

شیر 1/2 لیوان
آب سرد1 لیوان
آب جوش 2 لیوان
پودر ژله آلوئورا 3 بسته
گیلاس  به مقدار لازم
زردآلوبه مقدار لازم

دستور تهیه ژله ویترینی:

ابتدا یک و نیم لیوان آب را بجوشانید و دو بسته از ژله را داخل آن بریزید و روی حرارت غیر مستقیم خوب هم بزنید تا دانه های ژله حل شود. سپس آب سرد را افزوده و مجدد هم بزنید تا یکدست شود. قالب را چرب کرده و یک سوم از ژله را داخل قالب مورد نظر بریزید تا کف قالب را بگیرد سپس آن را داخل فریزر بگذارید تا نیم بند شود. در این میان زردآلوها را برش های عمودی نازک بزنید و دم گیلاس ها را جدا کنید. ژله را بعد از نیم بند شدن از فریزر بیرون آورده و میوه ها را یک درمیان و باسلیقه داخل قالب بچینید.

ژله ویترینی

نصف مقدار ژله را روی میوه ها بریزید و مجدد داخل فریزر بگذارید تا برای یک ربع بماند و نیم بند شود. بعد از اینکه ژله نیم بند شد آن را از فریزر خارج کرده و مابقی ژله را روی آن بریزید و برای نیم ساعت در یخچال قررا دهید تا بخوبی ببندد. در این میان باقی ژله را با نصف لیوان آب جوش مخلوط کرده و هم بزنید تا دانه های ژله بخوبی در آب حل شود.

سپس یک لیوان شیر را افزوده و هم بزنید تا یکدست شود ژله سفید رنگ را روی لایه های قبلی ژله بریزید و به یخچال منتقل کنید تا خوب ببندد. بعد از اینکه ژله بخوبی بست آن را از یخچال بیرون آورده و در ظرف مورد نظر برگردانید و سرو کنید.

ژله ویترینی
 

نکات تکمیلی در مورد ژله ویترینی

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30دقیقه
ژله ویترینی را می توانید در وعده دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب میباشد .

ژله ویترینی ، طرز تهیه ژله ویترینی میوه ای و خوشمزه مجلسی

4.521
این مطلب مفید بود ؟192
برچسب : ژله
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی