پژمرده نشدن گل طبیعی
اگر شماهم از گلهای طبیعی نگهداری میکنید و میخواهید که پژمرده نشوند باید تکنیک هایی را برای پژمرده نشدن گلها انجام دهید تا همیشه گلهایی زیبا داشته باشید.

برای پژمرده نشدن گل های طبیعی این اشتباهات رو انجام ندید

همه ما به دنبال این هستیم که بدانیم چگونه گل و گیاه مان را تازه نگه داریم و به خاطر همین سعی می کنیم که از راه های درستی برای نگهداری آن ها کمک بگیریم. در این قسمت از نمناک قصد داریم به شما بگوییم که چه اشتباهاتی باعث می شوند تا گل های طبیعی تان زودتر پژمرده شوند. پس با ما همراه باشید تا این اشتباهات را برایتان توضیح دهیم.

قرار دادن گل کنارِ ظرف میوه

طبق اطلاعات موجود، ظرف میوه یکی از اصلی ترین دلایلی است که باعث می‌ شود گل و گیاه زودتر و سریع تر پژمرده شوند، زیرا بسیاری از میوه ها مثل سیب، موز و گوجه ‌فرنگی سطح بالایی از گاز اتیلن تولید می کنند که در رشد گیاه تداخل ایجاد کرده و باعث پژمردگی و کوتاه شدن طول عمر آن ها می شود.

چرا گلها پژمرده می شوند

نور نامناسب

خیلی از افراد برای زیباتر کردن دکوراسیون، گل و گیاه را در یک گوشه از پنجره قرار می دهند اما ممکن است که در چنین حالتی نور مناسب به گیاه نرسد؛ همچنین ممکن است گیاه به خوبی نتواند تنفس کند، زیرا فضای اطراف آن باز نیست؛ پس بهترِ گیاه تان را در یک مکانی با نور کم یا باریک قرار ندهید.

هرس نکردن گیاه

گل و گیاه هر چند وقت یکبار باید هرس شوند و ساقه های آن ها هم کوتاه شود تا بتوانند شکوفه بزنند و دوباره گل بدهند؛ بنابراین باید چند وقت یکبار این کار را بکنید تا گیاه بتواند به اندازه کافی رشد کند.

نچیدن برگ ها

برگ هایی که داخل آب یا خاکِ گلدان باقی بمانند، پوسیده می شوند و گیاه را پژمرده می کنند و باعث تولید باکتری خواهند شد؛ بنابراین باید برگ های اضافی را بچینید که در غیر اینصورت ‏به گیاه آسیب وارد می شود.

دلیل پژمرده شدن گل

آبدهی نامناسب

طبق اطلاعات موجود، بسیار مهم است؛ وقتی که می خواهید گیاه تان را تقویت کنید، از آب شیر به آن ندهید، زیرا این آب ها معمولاً کلر دارند و برای گل و گیاه مناسب نیستند. اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که آب به اندازه کافی تمیز باشد تا میزان رشد باکتری به حداقل برسد؛ حتی می توانید از آب تصفیه شده و ولرم استفاده کنید تا خیالتان راحت باشد.

غذا ندادن به گل ها

منظور از غذا دادن به گل استفاده از مواد ضد باکتریایی است که باعث می شود رشد باکتری متوقف شود که در کنارش باید از آب تمیز و سیتریک اسید هم استفاده کنید که باعث سالم ماندنِ گل خواهد بود.

قرار دادن گل جلوی پنجره

پنجره ای که خیلی آفتاب گیر باشد، باعث می‌ شود تا محیط اطراف گیاه گرم شود و همین باعث پوسیدگی گل و گیاه خواهد بود؛ بنابراین باید مراقب باشید که گیاه در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد و از طرفی هم به اندازه کافی نور دریافت کند.

واسه پژمرده نشدن گل طبیعی، کافیه این کارو نکنی

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی