تولد
شامپو کراتینه مو
مهم ترین نکته بعد از کراتین موها استفاده از شامپوی کراتینه است که جزء ضروری ترین مراحل مراقبت از مو به شمار می آید اما باید بهترین مدل از شامپو را انتخاب کنید.

چگونه یک شامپو کراتینه موی خوب انتخاب و خریداری کنیم؟

کمتر کسی از ما هست که مو های ضخیم، در عین‌ حال نرم، ابریشمی، صاف و براق داشته باشد. به خاطر همین است که خیلی از ما به سراغ درمان هایی می رویم که حالت وزی و زبری موهایمان از بین برود که یکی از همین درمان های معروف و پرطرفدار، درمان کراتین است؛ اما مهم ترین مرحله مراقبت از کراتین نیز نیازمند یک شامپوی مناسب است و سوالی که به وجود می‌ آید، این است که چگونه شامپو کراتینه مناسب تهیه کنیم؟

نکات پیش از خرید شامپوی کراتین مو

همانطور که گفته شد؛ درمان کراتین نیازمند مراقبت خاصی است تا بتواند دوام زیادی داشته باشد. پس :

  • شامپو های خیلی قوی یا به اصطلاح خشن برای مو قطعاً خاصیت کراتین را از بین می برند و موهای وز و خشک به شما تحویل می دهند.
  • همچنین نباید از شامپوی خشک در اوایل درمان کراتین استفاده کنید؛ مگر اینکه شامپوی خشک شما ارگانیک باشد.
  • تا سه روز بعد از کراتین نباید مو های خود را بشویید که در چنین حالتی شامپوی خشک اورجینال می تواند چربی روی سر را از بین ببرد. به طور کلی شامپو هایی انتخاب کنید که درمان گران قیمت کراتینه را خراب نکند‌.

شامپو کراتینه

راهنمای انتخاب و خرید شامپو کراتین مو

شامپویی بخرید که ترکیبات نام برده شده در ادامه را نداشته باشد. مواد تشکیل دهنده ای که نباید داخل شامپو کراتین وجود داشته باشد:

سدیم لورت سولفات

موادی که بر پایه سولفات بوده و داخل شامپو استفاده شده باشند، کراتین را شسته و از بین می‌ برند و طول عمر آن ها را کم می کنند.

سدیم لوریل سولفات

بهترین شامپو برای موی کراتین شده شامپویی است که فاقد سدیم لورت سولفات باشد که معمولاً از آن به عنوان یک پاک کننده ملایم در بسیاری از شامپو ها و حتی محصولات رنگ مو استفاده می کنند.

سدیم کلرید

نباید شامپو هایی که حاوی سدیم کلرید هستند را استفاده کنید؛ زیرا تاثیر درمان کراتین را کم می کنند و روغن و رطوبت طبیعی موهای شما را می گیرند. به دنبال محصولاتی باشید که فاقد سدیم کلرید هستند.

شامپو نامناسب کراتین

پارابن

پارابن‌ ها به عنوان مواد نگهدارنده در محصولات زیبایی استفاده می شوند؛ اما بعد از درمان کراتین نباید از محصولات حاوی پارابن استفاده کنید؛ چرا که تاثیر کراتین را از بین می برد‌.

الکل

به گفته متخصصان پوست و مو؛ از شامپوهایی که حاوی الکل هستند استفاده نکنید، زیرا موی شما را خشک می کنند و به مویی که درمان کراتین روی آن انجام شده است، آسیب وارد خواهند کرد.

چند نکته مهم دیگر

  • به دنبال مواد ارگانیک و طبیعی بگردید که با موهای شما ملایم رفتار کند و پوشش کراتین را روی موهای تان از بین نبرد.
  • به دنبال شامپوهای دارای مرطوب کننده باشید که موهای شما را خشک نکند.
  • قبل از استفاده از شامپو؛ روی مو های خشک تان از نرم کننده و مرطوب کننده استفاده کنید تا عاملی برای جلوگیری از وز شدن موها باشد.

موقع خرید شامپو کراتینه مو، حتما اینو چک کن

56
این مطلب مفید بود ؟60
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی