تولد
رنگ کابینت آشپزخانه
رنگ کابینت اصلی ترین بخش در دکوراسیون آشپرخانه به شمار می آید و تعیین کننده سبک هر آشپرخانه خواهد بود پس برای انتخاب رنگ کابینت نکات بسیار کلیدی را رعایت کنید.

راهنمای انتخاب رنگ کابینت با نکاتی متفاوت از قبل

کابینت های آشپزخانه باید کاربردی و قابل استفاده باشند و به آشپزخانه هم زیبایی بدهند. اگر به دنبال یک طراحی مدرن در آشپزخانه تان هستید، باید آشپزخانه سنتی خود را تغییر دهید و رنگ کلی کابینت ها را بر اساس تناژ رنگی کلی فضای خانه متفاوت کنید. در این قسمت از دنیای مد نمناک به شما خواهیم گفت که چگونه رنگ کابینت را انتخاب کنید تا با فضای آشپزخانه هماهنگی بیشتری داشته باشند.

تناسب طرح و رنگ کابینت آشپزخانه را ملاک قرار دهید

رنگ کابینت آشپزخانه را بر اساس طراحی آشپزخانه انتخاب کنید. اگر برای آشپزخانه خود طراحی سنتی‌ تر می خواهید؛ از رنگ های کلاسیک مانند کرم و سفید استفاده کنید که هیچ گاه قدیمی نمی شوند و رنگ های خیلی مناسبی هستند که شما را دلزده نخواهند کرد.

اما اگر به دنبال این هستید که ظاهر آشپزخانه تان را کمی مدرن تر کنید، می توانید از کابینت‌ های ملامینه براق استفاده کنید؛ البته توصیه ما این است که بیشتر به سراغ رنگ های آبی تیره بروید یا از قرمز پررنگ یا حتی زرد خورشیدی استفاده کنید.

رنگ کابینت مدرن

به سایز و نور آشپزخانه دقت کنید

فرقی ندارد آشپزخانه تان چه شکلی داشته باشد؛ در هر صورت رنگ های تیره فضا را کوچکتر نشان می دهند. در حالی که رنگ های روشن باعث می‌ شوند که فضا باز تر و بزرگتر به نظر برسند. فرقی ندارد که نور آشپزخانه از پنجره کوچک بیاید یا اینکه یک پنجره بزرگ در آشپزخانه داشته باشید.

در هر صورت برای آشپزخانه کوچک تر از رنگ های روشن تر برای کابینت استفاده کنید تا فضا بزرگتر نشان داده شود. رنگ سفید و کرم گزینه مناسبی است اما هرگونه رنگ نسبتاً خنثی و متمایل به تیره فضا را کوچکتر نشان می دهند.

از طرفی اگر آشپزخانه بزرگی دارید و کابینت ها هم خیلی زیاد هستند، می توانید هم از رنگ های روشن و هم از رنگ های تیره برای آشپزخانه استفاده کنید و محدودیتی ندارید، زیرا رنگ های تیره تر آشپزخانه را خیلی کوچک نشان می‌ دهند و فضایِ خود اشپزخانه شما هم به اندازه کافی بزرگ هست.

به رنگ دیوارها و سنگ کابینت ها دقت کنید

رنگی را انتخاب کنید که متناسب با دیواره ها و سنگ روی کابینت ها باشد. شما می توانید سنگ روی کابینت یا دیوارها را هم شبیه به کابینت ها سفید کنید یا این که از این فرصت استفاده کرده و از یک بافت و رنگ متضاد مثلاً رنگ مشکی مرمر در کنار کابینت سفید استفاده کنید که کاملاً ایده ال است.

اگر رنگ کابینت را در ذهنتان انتخاب کرده اید، باید تصور کنید و ببینید که چه بافت و چه استایلی به آشپزخانه می آید. طراحان داخلی به دنبال رنگ هایی می گردند که حس تازگی را در شما به وجود بیاورند و هم خسته کننده نباشند و هم این که با دیگر رنگ ها هماهنگی داشته باشند.

دکوراسیون آشپزخانه

رنگ دیوار آشپزخانه را فراموش نکنید

کابینت آشپزخانه باید با دیوار آشپزخانه رنگ هماهنگی داشته باشد. اگر قرار است همین رنگ کنونی دیوار آشپزخانه را نگه دارید و به آن دست نزنید، پس رنگ کابینت را هم با آن متناسب کنید.‌ رنگ های خنثی مانند رنگ کرم یا طوسی روشن با هر نوع رنگ دیواری متناسب خواهد بود و در نتیجه احتمال اینکه این رنگ ها را انتخاب کنید بالاتر خواهد رفت؛ اما اگر می خواهید دیوار های آشپزخانه را دوباره رنگ بزنید، پس انتخاب بیشتری دارید.

اول باید دقت کنید و ببینید که چقدر از دیوار آشپزخانه از پشت کابینت مشخص است. توصیه ما این است که از رنگ هایی مانند زرد لیمویی روشن یا سبز روشن به عنوان رنگ های مهیج استفاده کنید که یکنواخت هم نمی شود؛ البته در صورتی که رنگ کابینت خنثی یا روشن باشد.

فضای خوبی را در آشپزخانه به وجود بیاورید

آیا به دنبال این هستید که یک آشپزخانه گرم و صمیمی داشته باشید که پذیرای مهمان ها و اعضای خانواده باشد؟ یا این که می خواهید یک فضای تخصصی‌تر برای آشپزی تان فراهم کنید؟ هر کدام را که بخواهید، باید به سراغ رنگ کابینتی بروید تا این معنا و مفهوم را به دیگران انتقال دهد.

در واقع رنگی را انتخاب کنید که به شخصیت شما بیاید و انگیزه هایتان را بگوید. مثلاً آیا دوست دارید که آشپزخانه نماد این باشد که شما می توانید در این مکان طعم های مختلف آشپزی کنید. خب باید سعی کنید کمی رنگ های گرم برای روی کابینت های آشپزخانه به کار بگیرید‌ و قسمت هایی از آن را قرمز پررنگ کنید؛ اما اگر می خواهید یک فضای سنتی در آشپزخانه داشته باشید؛ باید به سراغ رنگ های کلاسیک یا کابینت های کاملا سفید بروید یا اینکه از رنگ چوب قهوه ای استفاده کنید.

انتخاب رنگ کابینت

به فکر آینده هم باشید

اگر تصمیم گرفته‌ اید که مدل آشپزخانه تان را عوض کنید و از طرفی هم می خواهید که آن را در آینده ای نزدیک بفروشید، بحث کاملاً متفاوت است. باید بیشتر دقت کنید تا رنگی که انتخاب می کنید، خیلی رنگ منحصر به فردی نباشد که بعداً نتوانید آن را با سلیقه مشتری جور کنید. بهتر است از رنگ های خنثی مانند سفید یا طوسی استفاده کنید که معمولاً مورد پسند اکثر افراد هست.

کلام آخر این که آشپزخانه مهم ترین فضا در خانه محسوب می شود. کاملاً طبیعی است که بخواهید برای آن وقت بگذارید؛ اما مهم تر از همه این است که نور، سایز و زیبایی کلی آشپزخانه را در نظر بگیرید و حتما از اطرافیان تان هم نظر بخواهید.

نکات واجب برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
وبگردی